۱۳۹۰ تیر ۶, دوشنبه

نصب پرچم امارات در آب های ایرانبوسیله اتاق خبر-سردبیر27/06/2011 دوشنبه
عبدالله کعبی نمایندۀ آبادان در مجلس اسلامی گفته است که به موجب قرارداد فروش گازی که میان ایران و امارات متحد عربی امضا شده، دولت امارات یک سکوی استخراج گاز در نزدیکی جزیرۀ ابوموسی و در آب های ایران احداث کرده و بر روی آن پرچم امارات را نصب نموده، در حالی که این سکو در آب های ایران واقع شده است. عبدالله کعبی، انفعال وزارت امور خارجۀ ایران را در این خصوص مورد انتقاد قرار داده است. مخالفان حکومت اسلامی می گویند که جمهوری اسلامی ایران قول هایی حتا در مورد سه جزیرۀ ایرانی مورد ادعای امارات در خلیج فارس به این کشور داده است.
پایگاه اطلاع رسانی مجلس: "عبدالله کعبی" با انتقاد از ورود اماراتی‌ها به آب‌های کشور گفت: ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از این قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلیمان ایجاد کردند.

وی با بیان این که این سکو در آب‌های سرزمینی ایران ساخته شده است، ادامه داد: نکته آن است که اماراتی‌ها به جای پرچم ایران، پرچم امارات را روی این سکو نصب کرده‌اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اقدام اماراتی‌ها به نفع کشور نیست، افزود: دولت ایران و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به این موارد حساس باشد، اما ظاهرا وزیر امور خارجه نسبت به اقدام اماراتی‌ها و حتی رفتار آنها در مورد جزایر سه گانه ایرانی انفعالی عمل کرده است؛ بر این اساس ما وزیر خارجه را برای پاسخگویی نسبت به رفتار منفعلانه در برابر اماراتی ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد.

عبدالله کعبی امروز (یکشنبه ۵ تیر) در نطق میان دستور خود نیز از این موضوع انتقاد کرد و گفت: در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است.


بنقل از manotoپ

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com