۱۳۹۰ تیر ۱۰, جمعه

چرا رئیس جمهور فقط در باره پرونده دوستان خود اعتراض می کند؟ سایت تابناک نوشت:
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به سخنان اخیر رئیس جمهور در مورد خط قرمزبودن کابینه واکنش نشان داد.
مطهری گفت:آقای رئیس جمهور گفتند برخورد با اعضای کابینه یک حرکت سیاسی است و برای فشار به دولت انجام می شود. به نظر من این قضاوت درست نیست و ناشی از بدبینی ایشان به دستگاه قضایی کشور و دشمن پنداری دیگران است. در ماجرای مرحوم کردان هم ایشان می گفتند این یک کار سیاسی است، در حالی که یک کار کاملا ارزشی بود. نظام و گروه های سیاسی و مردم خیر رئیس جمهور را می خواهند و تلاش می کنند ایشان را از یک جریان فکری و رفتاری غلط جدا کنند. در نهایت آقای احمدی نژاد باید میان آرمان های انقلاب اسلامی و آرمان های آقای مشایی یکی را انتخاب کند. مثلا انقلاب اسلامی به دنبال احیای تمدن بزرگ اسلامی است و آقای مشایی به دنبال بازگشت به ایران باستان است. این دو با هم قابل جمع نیستند. یا درباره آزادی های اجتماعی، آقای مشایی متمایل به آزادیهای غربی است.
مطهری همچنین در باره مذاکره رئیس جمهور با رئیس قوه قضاییه در باره پرونده های اتهامی گفت: مسئله این است که چرا آقای رئیس جمهور در موارد مشابهی که قبلا درباره مخالفان دولت رخ داد به عنوان مدعی العموم اعتراض نکردند و فقط درباره دوستان خود اعتراض می کنند. دیدم که آقای جوانفکر هم به زندانی شدن آقای امیری فر اعتراض کرده است. این اعتراض شاید وارد باشد، اما چرا آقای جوانفکر تا کنون به موارد مشابه در مورد مخالفان دولت اعتراض نکرده است.
مطهری در بخش دیگری از اظهارات خود گفت:. خط قرمز باید قانون و آرمان های انقلاب اسلامی باشد نه دوستان و رفقا. اگر اتهامی متوجه عضوی از کابینه است باید مانند دیگران احضار و بازجویی شود و رئیس جمهور نباید مقاومت کند. مطابق قانون اساسی همه آحاد ملت حتی مقام رهبری در برابر قانون یکسان اند. آقای احمدی نژاد گفته اند: «در واقع کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آن دست اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب می زند.» اولا نظام جمهوری اسلامی چنان ریشه دار است که آسیبی به کشور وارد نمی شود و ثانیا این حرف آقای رئیس جمهور با حرفی که دو هفته پیش گفتند متناقض است. ایشان گفته بودند: «همه در برابر قانون یکسان اند و من تنها رئیس جمهوری هستم که اعلام کرده ام اگر اتهامی متوجه نزدیکان من شود باید با آن برخورد شود.» به هر حال همه باید در مقابل قانون خاضع باشیم و اگر جایی احساس کنیم اغراض شخصی دخالت دارد و حق قوه ای ضایع می شود، باید به رهبری که طبق قانون اساسی تنظیم کننده روابط میان قوا هستند مراجعه کنیم.

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com