۱۳۹۰ تیر ۲۳, پنجشنبه

جالب و خواندنی: درگیری كارمندان دو وزارتخانه ادغامی بر سر جا!


درگیری كارمندان دو وزارتخانه ادغامی بر سر جا!

كارمندان مسكنی با سحرخیزی و گویا با هماهنگی حراست وزارت راه، همه وسایل موجود در اتاق‌های دو طبقه از وزارت راه را در لابی‌ها ریخته و وسایل خود را به این اتاق‌ها منتقل كرده و البته برای محكم‌كاری نسبت به تعویض مغزی قفل درها نیز اقدام كرده بودند.
دو روز پیش بود كه خبر استقبال گرم كارمندان وزارت راه با گل و شیرینی از كارمندان وزارت مسكن در رسانه‌ها منتشر شد.

به گزارش آفتاب، كارمندان وزارت مسكن، در پی ادغام دو وزارتخانه در بیستم تیر ماه جاری به ساختمان وزارت راه منتقل و با استقبال گرم كارمندان وزارت سابق راه روبه رو شدند، ولی با گذشت كمتر از دو روز، گویا شرایط به كلی تغییر كرده و مقاومت كارمندان راه در تحویل فضا و میز و اتاق‌های خود به این میهمانان «قبلا عزیز» به درگیری‌های اداری جدی انجامیده است، تا جایی كه صبح امروز، كارمندان وزارت راه به هنگام ورود به ساختمان به صحنه عجیبی روبه‌رو شدند.

كارمندان مسكنی با سحرخیزی و گویا با هماهنگی حراست وزارت راه، همه وسایل موجود در اتاق‌های دو طبقه از وزارت راه را در لابی‌ها ریخته و وسایل خود را به این اتاق‌ها منتقل كرده و البته برای محكم‌كاری نسبت به تعویض مغزی قفل درها نیز اقدام كرده بودند.

بنابراین، ناگفته نماند كه این كار مسكنی‌ها، نخست با تعجب و سپس با واكنش شدید وزارت راهی‌ها روبه‌رو شده و از صبح امروز تا كنون، فضای متشنج ساختمان سابق وزارت راه (وزارت راه و شهرسازی كنونی) بسیار ملتهب و در آستانه درگیری است، به گونه‌ای كه یكی از این كارمندان در تماس با خبرنگار ما، به مشكل یافتن وسایل شخصی خود در میان انبوه وسایل ریخته شده به لابی اشاره كرد و گفت: كارمندان دو وزارتخانه سابق در آستانه درگیری هستند.

رخدادهای صبح امروز در حالی روی داده كه هم اكنون هیأتی عالی‌رتبه از این وزارتخانه (راه و شهرسازی) شامل یكی از معاونان وزیر، برای بازدید از یك پروژه خاص در گیلان هستند!

گفتنی است، این دو طبقه از ساختمان وزارت سابق راه در اختیار كارمندان شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل بوده كه مدیر عامل آن، آقای احمد صادقی هم اكنون در سفر گیلان است.

بنابراین، شاید بجا باشد، وقتی مسئولین گرانقدرمان در یك اقدام درست اقتصادی در كوچك‌سازی دولت می‌كوشند، با در نظر گرفتن تمهیدات جانبی و شرایط آینده كار، از بروز مشكلات بعدی اینچنینی و در برابر هم قرار گرفتن كارمندان شریف كشور نیز جلوگیری كنند.

البته این مشكل نمونه كوچكی از بی‌توجهی به پیامدهاست و در صورت در پیش نگرفتن تدبیرهای دوراندیشانه در ادغا‌ ها، مشكلات ساختاری بعدی، ضربات شدیدی به پیكره اقتصاد كشور وارد می‌سازد.

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com