۱۳۹۰ تیر ۱۹, یکشنبه

خیز احمدی‌نژاد برای تصرف منابع مالی رهبری


اوقاف از زیر نظر نماینده ولی فقیه خارج خواهد شد

خیز احمدی‌نژاد برای تصرف منابع مالی رهبری 

غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مجلس گفت که شنیده است دولت احمدی‌نژاد بدون اجازه از علی خامنه‌ای قصد دارد اداره اوقاف در استان‌ها را به استانداران واگذار کند.
آقای مصباحی‌مقدم روز یکشنبه (۱۹تیر) به سایت «خانه ملت» گفته که اداره اوقاف از وظایف ولی فقیه است و «این اقدام دولت به این معنا است که مدیریت کل اوقاف از دست نماینده ولی فقیه خارج خواهد شد.»
این نماینده مجلس با «خلاف شرع» خواندن این تصمیم دولت دهم افزوده است: «این مصوبه را دولت باید لغو کند و اگر چنین مصوبه‌ای به شورای نگهبان و مجلس برود با مشکل روبه‌رو خواهد شد.»
وی همچنین اضافه کرده که دولت برای مصوبه خود هیچ اجازه‌ای از رهبر جمهوری اسلامی نگرفته است.
مسئولیت اداره بسیاری از اراضی٬ موقوفات و بیش از هشت هزار امامزاده و درآمد‌های هنگفت آنها تحت نظر سازمانی به نام سازمان اوقاف و امور خیریه است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به طور مستقیم از سوی علی خامنه‌ای منصوب می‌شود که حیدر مصلحی وزیر اطلاعات کنونی٬ پیش‌تر رئیس این سازمان بود.
به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد پس از ناکامی در برکناری حیدر مصلحی٬ تلاش‌های تازه‌ای برای خارج کردن برخی منابع مالی و اقتصادی از زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی را آغاز کرده باشد.
احمدی‌نژاد در همین راستا٬ روز گذشته برخلاف «نگرانی‌های» خامنه‌ای٬ بار دیگر بر اجرای طرح «باغ‌شهر‌ها» تاکید کرده است.
اختلاف‌ها میان علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد که از دو ماه پیش بر سر ادامه کار حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات علنی شد٬ هم اکنون در حوزه‌های دیگر اجتماعی٬ سیاسی و اقتصادی نمایان شده است.
محافظه‌کاران حامی خامنه‌ای می‌گویند احمدی‌نژاد تلاش می‌کند با تصویب و اجرای طرح‌های جنجال برانگیز٬ رهبر جمهوری اسلامی را وادار به دخالت کند.
این دسته از محافظه‌کاران می‌گویند مخالفت‌های پی در پی رهبر جمهوری اسلامی با این طرح‌ها و مصوبات منجر به لطمه خوردن به جایگاه وی شده و دولت را در افکار عمومی «مظلوم» نشان خواهد داد.

منبع خبر: سایت دیگربان

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com