۱۳۹۱ فروردین ۳۱, پنجشنبه

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا با ناکامی نمایندگان کشورمان پیگیری شد.


ارسال به دوستان

رقابت‌های هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته با برگزاری 8 دیدار به پایان رسید. در این هفته هر 3 نماینده ایران از پیروزی مقابل حریفانشان محروم شدند تا هفته چهارم، هفته ناکامی تیم‌های ایرانی و آه و حسرت برای هوادارانشان باشد.

استقلال شب گذشته در حالی که برای صعود نیاز مبرم به هر 3 امتیاز دیدار مقابل الجزیره داشت مقابل این تیم به تساوی یک بر یک رسید و با از دست دادن جایگاه دوم، بخت‌ صعودش به مرحله بعدی را کمرنگ‌تر کرد.
سپاهان نیز به بلایی که در بازی رفت سر لخویا آورد گرفتار شد و با گل دقیقه پایانی تیم قطری، صدر جدول گروه سوم و نتیجه را با هم از دست داد.
در حساس‌ترین رقابت شب اول هم پرسپولیس در حضور حدود 100 هزار تماشاگر در دقایق پایانی مقابل الغرافه قطر متوقف شد تا به این ترتیب هر 3 نماینده کشورمان در پایان هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا بدون کسب پیروزی و تنها با 2 امتیاز به کار خود خاتمه دهند.
در زیر نتایج کامل رقم خورده در هفته چهارم رقابت‌ها در هر 8 گروه را مرور می‌کنیم:
 *گروه اول: کار آبی‌ها گره خورد
 در گروه اول استقلال در خانه گربه سیاه آسیایی خود یعنی الجزیره امارات در ششمین بازی تاریخ رویارویی دو تیم باز هم از رسیدن به پیروزی ناکام ماند تا کار صعودش به اما و اگر کشیده شود.
در این دیدار آرش برهانی در دقیقه 24 برای استقلال کار را پیش انداخت اما اولویرای برزیلی در دقیقه 64 گل تساوی را وارد دروازه آبی‌های ایران کرد تا در نهایت دو تیم به نتیجه تساوی یک بر یک بسنده کنند. الجزیره با این یک امتیاز تقریبا صعودش به دور بعدی رقابت‌ها را قطعی کرد.
در دیگر دیدار این گروه الریان در خانه ضعیف‌ترین تیم گروه یعنی نسف قارسی ازبکستان یک بر صفر پیروز شد و جای استقلال در مکان دوم جدول را گرفت.
*جدول رده‌بندی گروه اول:
1-الجزیره امارات  10 امتیاز
2-الریان قطر  6 امتیاز
3-استقلال 5 امتیاز
4-نسف‌قارسی ازبکستان  یک امتیاز
* گروه دوم: یاران عقیلی حذف شدند
در گروه دوم ابتدا تیم‌های بنی‌یاس امارات و الاتحاد عربستان به تساوی بدون گل رضایت دادند و سپس العربی همراه با هادی عقیلی در خانه با یک گل از پاختاکور شکست خورد تا به عنوان نخستین تیم حذف شده از این رقابت‌ها معرفی شود
 به این ترتیب صعود الاتحاد با 10 امتیاز از گروه دوم به مرحله حذفی به احتمال فراوان قطعی و العربی بدون کسب امتیاز در پایان هفته چهارم به عنوان ضعیف‌ترین تیم جام معرفی شد.
 *جدول رده‌بندی گروه دوم:
1-الاتحاد عربستان  10 امتیاز
2-پاختاکور ازبکستان  7 امتیاز
3-بنی‌یاس امارات  5 امتیاز
4-العربی قطر  بدون امتیاز
*انتقام به سبک پدیده؛ سپاهان صدر را از دست داد
در نخستین دیدار گروه سوم سپاهان در حالی در خانه لخویا با یک گل در لحظات پایانی شکست خورد که در همین لحظات در بازی رفت به پیروزی رسیده بود تا به این ترتیب پدیده فوتبال قطر انتقام شکست در دیدار رفت را از حریف ایرانی این گونه گرفته باشد.
در دیگر دیدار الاهلی عربستان در خانه با نتیجه 3 بر یک مقابل النصر امارات به برتری رسید تا نماینده عربستان با تفاضل گل بهتر نسبت به سپاهان به عنوان صدرنشین جدید این گروه معرفی شود.
*جدول رده‌بندی گروه سوم:
1-الاهلی عربستان  7 امتیاز؛  تفاضل 2
2-سپاهان 7 امتیاز؛ تفاضل یک
3-لخویا قطر  6 امتیاز
4-النصر امارات  3 امتیاز
*گروه چهارم: حسرت 100 هزار نفره پرسپولیس
در گروه چهارم پرسپولیس که برای صعود به هر 3 امتیاز دیدار مقابل الغرافه نیاز داشت در خانه با گل دقیقه پایانی لائورنس متوقف شد تا با این نتیجه صعود سرخ‌پوشان به تعویق بیفتد.
 در دیگر دیدار الهلال عربستان در خانه مقابل الشباب امارات 2 بر یک به برتری رسید و با 6 امتیاز به همراه پرسپولیس از بخت‌های صعود به دور بعدی لقب گرفت.
*جدول رده‌بندی گروه چهارم:
1-پرسپولیس 8 امتیاز
2-الهلال عربستان  6 امتیاز
3-الغرافه قطر  3 امتیاز
5-الشباب امارات 2 امتیاز
*گروه پنجم: نماینده استرالیا به صعود نزدیک شد
در ادامه روز دوم هفته چهارم لیگ قهرمانان و در رقابت‌های منطقه شرق آسیا بنیادکار ازبکستان در ورزشگاه سوک‌جار تاشکند میزبان گامبااوزاکا ژاپن بود که با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید.
نماینده ازبکستان با این برد 6 امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل کمتر در مکان سوم باقی ماند.
 در دیگر بازی گروه پنجم، آدلاید یونایتد استرالیا با گلزنی دجیته در دقیقه 90 مقابل پوهانگ استیلرز به پیروزی رسیده بود.
*جدول رده‌بندی گروه پنجم:
1- آدلاید یوناتید استرالیا، 9 امتیاز
2- پوهانگ استیلرز، 6 امتیاز، تفاضل 1+
3- بنیادکار ازبکستان 6 امتیاز، تفاضل صفر
4- گامبااوزاکا، 3 امتیاز،
*گروه ششم: نمایندگان کره‌جنوبی و ژاپن یک قدم تا صعود
از گروه ششم ابتدا تیم اولسان کره‌جنوبی در خانه بریسبان استرالیا 2 بر یک به برتری رسید. از همین گروه توکیو ژاپن برابر بیجینگ گوان چین در خانه به پیروزی 3 بر صفر رسید تا تیم‌های برتر گروه ششم در پایان هفته چهارم با 8 امتیاز یک گام به صعود به مرحله حذفی نزدیک‌ شوند.
*جدول رده‌بندی گروه ششم:
1- توکیو ژاپن، 8 امتیاز
2- اولسان کره‌جنوبی، 8 امتیاز
3- بریسبان استرالیا، 2 امتیاز
4- بیجینگ گوان چین، 2 امتیاز
*گروه هفتم: پیروزی تحقیرآمیز سئونگ‌نام
از گروه هفتم، سئونگ‌نام ایلهوا کره‌جنوبی در ورزشگاه خانگی خود میزبان سنترال کوئست استرالیا بود که موفق شد این تیم را با نتیجه 5 بر صفر در هم بکوبد.
سئونگ‌نام با این برد صدرنشین گروه هفتم لیگ قهرمانان شد و نماینده استرالیا در قعر جدول قرار گرفت.
 در دیگر دیدار این گروه ناگویا ژاپن در ورزشگاه خانگی خود مقابل تیانجین تدای چین بدون گل متوقف شده بود.
*جدول رده‌بندی گروه هفتم:
1- سئونگ‌نام ایلهوا 6 امتیاز، تفاضل 5+
2- ناگویا گرامپوس 6 امتیاز، تفاضل 3+
3- تیانجین تدا 3 امتیاز، تفاضل 3-
4- سنترال کوئست 3 امتیاز، تفاضل 5-
*گروه هشتم: گوانگژو صدرنشین شد
گروه هشتم رقابت‌ها با برتری 3 بر یک گوانگژو چین مقابل کاشیوا ریسول ژاپن آغاز شد. در دیگر دیدار برگزار شده از این گروه چونبوک موتورز کره‌جنوبی، نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا مقابل بوریرام یونایتد تایلند در خانه 3 بر 2 به برتری رسید.
به این ترتیب و در پایان هفته چهارم گروه هشتم نماینده چین با 7 امتیاز به عنوان صدرنشین معرفی شد.
*جدول رده‌بندی گروه هشتم:
1-گوانگژو چین 7امتیاز
2-بوریرام یونایتد تایلند 6 امتیاز
3-چونبوک موتورز کره‌جنوبی  6 امتیاز
4-کاشیوا ریسول ژاپن، 4 امتیاز
هفته پنجم این رقابت‌ها سه‌شنبه و چهارشنبه دو هفته دیگر برگزار می‌شود.

۱۳۹۱ فروردین ۳۰, چهارشنبه

سعيد امامي حقيقتاً كه بود؟


سعيد امامي حقيقتاً كه بود؟ (شرح كامل و افشاگرانه)

نام و نام‌خانوادگی : سعید امامی
نام پدر : علی‌اکبر امامی
نام مادر : همارخ اعتماد
تاریخ و مکان تولد : ۱۳۳۶/۱۰/۲۴ - شیراز

تاریخ و مکان فوت : ۱۳۷۸/۳/۲۹ - تهران ، بیمارستان لقمان‌الدوله
محل دفن : تهران - آرامستان بهشت زهرا - قطعه‌‌ی ۷۳ ، ردیف ۶۲ ، شماره‌ی ۶۰


جشن ازدواج در سال ۱۳۵۸ در شهر واشینگتن
از راست : ادواردو آنیلی ، سعید امامی ، فهیمه دری نوگورانی ، ناشناس ، محمدنبی پروین

سخنرانی در سال ۱۳۵۹ در شهر واشینگتن

سعید امامی پس از کسب مدرک دیپلم ریاضی در ایران ، در سال ۱۳۵۵ با سهمیه‌ی بورسیه - به پشتیبانی سلطان‌محمد اعتماد ، دایی وی و وابسته‌‌ی نظامی حکومت شاهنشاهی ایران در سفارت ایران در واشینگتن ، به آن‌جا رفته و پس از کسب مدرک مهندسی در رشته‌ی مکانیک در دانشگاه شهر Stillwater در ایالت Oklahoma ، در تاریخ ۱۳۵۸/۱/۱۹ به ایران بازمی‌گردد .

در سال ۱۳۶۱ به نهاد اطلاعات نخست‌وزیری - اداره کل هشتم سابق ساواک ، ویژه‌ی فعالیت‌های ضد جاسوسی علیه بلوک شرق و اتحاد شوروی سابق که توسط خسرو قنبری تهرانی و سعید حجاریان اداره می‌شد - می‌پیوندد و پس از ادغام نهادهای امنیتی و تشکیل وزارت‌خانه‌ی اطلاعات در سال ۱۳۶۲ ، توسط سعید حجاریان ، به عضویت وزارت اطلاعات درآمد (۱) و فعالیت خود را به‌عنوان کارشناس و تحلیل‌گر مسائل بین‌المللی آغاز نمود .مهدی صدرزاده جهرمی ؛ دایی مادر سعید امامی


با انتصاب محمد محمدی ری‌شهری به سمت وزیر اطلاعات ، سعید امامی با عنوان مدیرکل شرق و غرب معاونت خارجی و پس از پایان وزارت ری‌شهری و انتصاب علی فلاحیان به سمت وزیر اطلاعات ، به مدت ۷ سال در مقام معاونت امنیت - دومین مقام در سامانه‌ی تشکیلاتی وزارت اطلاعات - و پس از مدتی با نزول ، در سمت معاونت بررسی (۲) و با انتصاب قربان‌‎علی دری نجف‌آبادی به سمت وزیر اطلاعات ، از معاونت بررسی برکنار و به سمت مدیرکل حوزه‌ی‌ مشاوران ، برگزیده می‌شود .

از اقدام‌های وی در این دوران می‌توان به طرح موسوم به اصلاح قانون مطبوعات اشاره کرد که در نامه‌ای به وزیر اطلاعات در تاریخ ۱۳۷۷/۷/۱۶ با موضوع فضاسازی فرهنگی به شماره‌ی ۲۵۱/خ/۴۱ و با اسم رمز ۱۰۴ (۲) ، ضمن برشمردن خطرهای امنیتی کانون نویسندگان ایران و سایر کوشندگان فرهنگی مانند مترجمان و مولفان و شاعران و گزارش‌گران ، راه‌کارهایی از قبیل ایجاد جریان‌های قانونی موازی و ایجاد انشعاب و اختلاف و ممنوع‌القلم و ممنوع‌النشر کردن و نیز تشکیل دادگاه صنفی از نوع انتظامی را جهت پوشش‌دهی حوزه‌های کتاب ، مطبوعات ، تئاتر ، سینما و موسیقی و محکو‌م‌کردن قانونی افراد جهت تقویت تشکل‌های خودی و بیرون‌راندن تشکل‌های مخالف ، پیشنهاد می‌کند .
سعید امامی با وقوع قتل‌های پیاپی موسوم به قتل‌های زنجیره‌ای در ایران ، در تاریخ ۱۳۷۷/۱۰/۷ در مقابل پارک مینی‌سیتی در ابتدای شهرک شهید محلاتی در تهران ، بازداشت و به سلول انفرادی شماره‌ی ۴۰۷ زندان توحید منتقل شد و در تاریخ ۱۳۷۸/۳/۲۵ در حمام زندان توحید – واقع در طبقه‌ی هم‌کف و قسمت شرقی این زندان - با خوردن داروی نظافت ، اقدام به خودکشی کرده و به بیمارستان سینا و سپس به بیمارستان لقمان‌الدوله (۳) منتقل و در تاریخ ۱۳۷۸/۳/۲۸ به دلیل تزریق آمپول حاوی هوا به وی ، دچار ایست قلبی شده و در تاریخ ۱۳۷۸/۳/۲۹ فوت می‌کند (۴) و دلیل فوت وی ، خودکشی با خوردن داروی نظافت (۵) در زندان اوین اعلام شد .


**********

۱. سعید حجاریان در آن زمان ، سمت معاونت امنیت و گزینش کیفی کارکنان وزارت اطلاعات را برعهده داشت . درباره‌ی گزینش سعید امامی دو گفته از سعید حجاریان وجود دارد :

الف ) وی با آگاهی از پیشینه‌ی سعید امامی در همکاری با سازمان اطلاعات و امنیت کشور ( ساواک ) در جمع‌آوری اطلاعات از کنفدراسیون دانش‌جویان ایرانی و نیز نسبت خانوادگی او با وابسته‌‌ی نظامی حکومت شاهنشاهی ایران در امریکا ، با وجود تلاش برای اخراج نام‌برده ، به نتیجه‌ای نرسیده و به درج این نکته در پرونده‌ی وی که سمت‌های مهم و حساس به او سپرده نشود ، بسنده می‌کند . سعید حجاریان می‌گوید : " سعید امامی برای وزارت اطلاعات خطرناک بود . او به اصل پیروی از فرمان‌دهی بیش‌تر از اصل اقدام به تشخیص مصلحت مملکت ، اعتقاد داشت . در امریکا تحصیل کرده بود و به‌عنوان منبع خارجی در امریکای شمالی بسیار موفق بود . من با استخدام او به‌شرطی موافقت کردم که فقط در حد منبع خارجی ، جریان ارسال اطلاعات از بیرون به داخل وزارت اطلاعات را هدایت کند و در داخل وزارت اطلاعات ، هیچ سمتی نداشته باشد " .
ب ) وی مطلع بوده که سعید امامی سابقه‌ی عضویت در کنفدراسیون دانش‌جویان ایرانی را دارد اما چون دانشجوهایی از طیف‌های گوناگون ، از جمله مذهبی‌ها نیز در این كنفدراسیون فعالیت می‌کرده اند ، به این موضوع اهمیتی نداده و او را برای عضویت در وزارت اطلاعات ، گزینش کرده است .۲. وظیفه‌ی‌ معاونت بررسی در وزارت اطلاعات ، تحقیق ، بررسی ، جمع‌آوری و سازمان‌دهی اطلاعات به منظور ارائه به مقامات حکومت ، در قالب سمینارها ، بولتن‌ها و خبرنامه‌ها است . معاون بررسی در وزارت اطلاعات به سبب نوع شغل خویش ، تقریبا با تمام منبع‌ها و جاسوس‌ها ، ارتباط داشته و توانایی انتشار اطلاعات درست یا نادرست مورد نظر خویش را دارا است 


۳. متن این نامه در روزنامه‌‌ی سلام در تاریخ ۱۳۷۸/۴/۱۵ به چاپ رسید که زمینه‌ی توقیف این روزنامه و نیز یکی از زمینه‌‌های ایجاد فاجعه‌ی کوی دانش‌گاه تهران را به دلیل مخالفت دانش‌جویان با این طرح ، فراهم کرد .


۴. در تاریخ ۱۳۷۸/۳/۲۷ ، پزشکان بیمارستان لقمان‌الدوله ، وضعیت او را خوب ارزیابی کرده و اجازه‌ی مرخصی وی از بیمارستان صادر شده بود و در زمانی که به‌جهت اطمینان بیشتر ، تصمیم گرفته شد مدت دو ساعت دیگر در بیمارستان باقی بماند ، به دلیل ایست قلبی فوت کرد .


۵. پس از اعلام خبر خودکشی وی در تاریخ ۱۳۷۸/۳/۳۰ توسط محمد نیازی - رییس وقت سازمان قضایی نیروهای مسلح - و نیز توسط تلویزیون و سایر رسانه‌ها ، خانواده‌ی سعید امامی با بیان اینکه وی به شهادت رسیده است ، زمینه‌‌ی برخوردهای خشن وزارت اطلاعات را به صورتی که به بازداشت و شکنجه‌ی همسر - فهیمه دری نوگورانی - و پدر - علی‌اکبر امامی - سعید امامی منجر شد ، فراهم کردند . به گونه‌ای بی‌سابقه ، فیلم بازجویی‌ها‌ی متهم‌های این پرونده منتشر شد و واقعیت‌های بسیاری را درباره‌ی برخوردهای ناانسانی بازجو‌های وزارت اطلاعات ، افشا کرد .


۶. بنا بر گفته‌ی انجمن علوم آزمایش‌گاهی ایران ، داروهای نظافت موجود در ایران ، بدون ارسنیک بوده و خوردن آن‌ها منجر به مرگ نمی‌شود و حتا درصورت وجود این ماده ، بایستی علت مرگ ، پارگی دستگاه گوارش و خون‌ریزی شدید داخلی و نه ایست قلبی باشد .
برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com