۱۳۹۰ شهریور ۱۴, دوشنبه

وقتی حکومتی ها دچارِ سوزش می شوند!


پروژهِ حذف علی کریمی و تیم ملی فوتبال از رقابتهای مقدماتی جام جهانی کلید خورد!


در میانِ ورزشکاران چهره های مردمی بسیار بودند و هستند.  از تختی گرفته تا حجازی. و دیگرانی که هر یک بنا به شیوه و روال خویش نشان داده اند که اگر چه در عرصهِ ورزشِ قهرمانی تلاششان را در حد و اندازه توانشان بکار می گیرند تا از این راه بر وجهه ملی بیفزایند ، اما در میان مردم و در کنارِ آن ها مسایل اجتماعی را نیز پی می گیرند. 
صد البته این خصیصه تنها مختص و ویژهِ ورزش و ورزشکاران نیست و می توان دریافت که در میان همهِ لایه بندی های اجتماعی  ، چنین تلاش ارزشمندی وجود دارد. نمونه را ، جعفر پناهی ها و پگاه آهنگرانی ها و شجریان ها که به این راه گام گذاشته و تا پای محرومیت و تکفیر و زندان پیش رفته اند. 
همانگونه که در خبر زیر ، که متن کامل آن از نشریهِ آفتاب برگرفته شده است، می خوانید؛ اهدای پیراهن علی کریمی به خانوادهِ یکی از جانباختگانِ راه آزادی - اشکان سهرابی - باعث شده است که داد و فریادِ زوزه کشان پیرامونِ حاکمیت بهوا برخاسته و به توپ و تشر بپردازند. 
بیادداشته باشیم که همیشه پژواکِ سوختگیِ رژیم در نشریات وابسته به آنها بازتاب یافته تا سرانجام در ادامه به برخورد های آنچنانی که می دانیم و می دانید بینجامد. 
حاکمیت از تجمع و حضورِ مردم می ترسد. خوشبختانه حضور انبوه تماشاگران در ورزشگاه آزادی (جمعه گذشته) خوابِ حاکمیت را آشفته است!
آیا عدم واگذاریِ بازوبند کاپیتانی - علیرغم شایستگی- و انتشار این خبرِ «بودار»  سرآغازِ حاشیه سازی  برای علی کریمی ، بعنوان شاخص ترین بازیکن حال حاضر ایران و در ادامه بقصدِ ایجادِ زمینهِ  حذف تیم ملی ایران  از مسابقات مقدماتی جام جهانی نیست؟
از ورزشکاران، هنرمندان، روزنامه نگاران، وکلا و کارگرانمان دفاع کنیم!


آفتاب: سایت روزنامه اصول‌گرای جوان نوشت: علی کریمی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان(!) که در مسابقات مقدماتی جام جهانی گذشته در بازی با کره جنوبی با بستن مچ بند سبز به همراه برخی بازیکنان در حمایت از فتنه‌گران حاشیه‌هایی را بوجود آورده بودند بار دیگر در حرکتی مشکوک در راستای اهداف جریان فتنه که این روزها در حال احتضار به سر می‌برد گام برداشت. 

به گزارش ندای انقلاب علی کریمی که در پایان روزهای فوتبالی‌اش به سر می‌برد در اقدامی تامل‌برانگیز با اهدای پیراهن خود به یکی از کشته‌شدگان فتنه ۸۸ بار دیگر نشان داد که وی همچنان در وادی فتنه گام می‌زند. علی کریمی که ظاهراً یک چهره ورزشی است مشخص نیست این روزها این خط و خطوط سیاسی را از چه کسی و یا چه جریانی می‌گیرد. وی باید این موضوع را بداند که این راه کسب محبوبیت در بین مردم نیست، مردم فهیم و فوتبالدوست ایران خوب سره را از ناسره تشخیص می‌دهند؛ علی کریمی همان راهی را می‌رود که شجریان پیش از وی آن را رفت و امروز در انتهای این مسیر آرزوی بازگشت را دارد که البته دیر شده است!
در همین رابطه بخوانید
گام محکم تیم ملی ایران در نخستین بازی
انقلاب فوتبالی
یک پیشنهاد: انقلاب فوتبالی

۲ نظر:

ناشناس گفت...

درود بر شرف و غیرت علی کریمی عزیز. من با اینکه یک استقلالی هستم ولی علی کریمی را هم به لحاظ جوانمردی هایش در رسیدگی به کودکان یتیم، هم بخاطر بازی های بی نظیرش در تیم ملی فوتبال کشورمان و هم بخاطر شهامت بی نظیرش در یادآوری یکی از شهدای جنبش به حق مردم ایران علیه حاکمیت بی دین و دین پناه حاکم بر کشور، صمیمانه دوست دارم. از خداوند عاقبت خیر و خیر دنیا و آخرت را برای علی آقای کریمی عزیز مسئلت دارم. علم الهدی از لیون

فرید گفت...

سلام
منهم دیروز این خبر را دیدم و بر بیباکی و میهن دوستی علی کریمی بزرگ افرین گفتم.
در این روزها که وحشت بر همه چیره شده او یک خط شکن است.
به حمایتش برخیزیم از هر راهی که میتوانیم...

برگردان

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com