۱۳۹۰ مرداد ۲۲, شنبه

باغِ وحش یا قصیده ی «حدیقه الحیوانیه»


یادمان باشد خمینی را! که رهبر داشتیم
قتل آیین رهبری قد و ستمگر داشتیم
اژدری خونخواره ، سر برکرده از غاری نمور
زانسوی تاریخ، یا از قومِ بربر داشتیم!
تانکِ «چیفتاینی» ز شهرِ اردبیل آمد برون 
«مجتهد» یاوه سرایی از «شبستر» داشتیم
سید علی روباه، رهبر گشته در ایرانِ ما
مایهِ شرمندگی! ای کاش رهبر داشتیم.
«گربه کش» دیوانه ای از ملکِ «خلخال» آمده 
جانی و خونریز، آوخ! ما مکرر داشتیم
«کوسهِ» دریای مکاری، نهنگی حیله گر
مافیا، خونین عبایی همچو اکبر داشتیم
نزد ما مصباح با تمساح توفیری نداشت 
این به آن در، هر دو جانی را برابر داشتیم
آیتِ  الله، گیلانیِ گل، مردِ خدا!
بحثِ شیرینِ لواطش، جمله از بر داشتیم
جان فدا و آستین بالا زده، ای تف به ما!
چون خود آوردیمشان، ای کاشکی سر داشتیم
خاتمی «بمبوله» ای بی خاصیت! مصلح نمای 
یا درختی بی ثمر، بی شاخ و بی بر داشتیم.
«راس پوتینِ» ملکِ دین، «مظلوم» مرگی راستین
چون «بهشتی» نازنینی روی منبر داشتیم!
کوسه و تمساح و روباه و شغال و گورکن
گرگ و کفتار و پلنگ و مار و اژدر داشتیم
بوالحسن خانِ بنی صدری که از موی زنان 
سیخ در ماتحتِ این ستارِ صفدر داشتیم
چکمه پوشی لاف زن، مامورِ دانشگاه کش
دشمنِ مردم، عدویِ کرد و کافر داشتیم
مردِ شیرین مغزِ شهرِ قصه ها «ملا حسن» 
قلقلک بارانِ منبر، زین سبکسر داشتیم
جنت الجنات زانِ جنتی بوده ست، آی!
این نمیر الله  کلاغِ چون سرِ خر داشتیم.
واعظی شیاد از شهر طبس برخاسته 
ره زنی «جنس المکاسف»، مارِ چنبر داشتیم
تا به زهر آلوده شد شیراز و رکن آبادِ ما 
از مکارم ، الفغان این دزدِ شکر داشتیم !
آشِ درهم جوشِ ما کم داشت دلقک پیشه ای
تا ملیجک آمد و این مایهِ شر  داشتیم 
نام او «محمود» بود و از نژادِ احمدی
در مشنگی عین رهبر روی منبر داشتیم
***
باغِ وحشِ دینِ ما الحق بهیمی کم نداشت
این بهایم جملگی از لطفِ داور داشتیم!
۱۳۹۰ مرداد ۲۱, جمعه

عمه، بیادِ فریدون فرخزاد (طنز)


این روزها حول و حوشِ  سالگردِ جانباختنِ فریدون فرخزاد، آزاده ای رک گو و میهن دوست است که جان را بر سرِ آرمانش گذاشت. بهمین مناسبت این بخش از دوغ و دوشاب را با یادِ ایشان و بزرگداشتش پیگیری می کنیم تا اینگونه جسارتِ مثال زدنیش را در افشای زشتی ها بویژه زشتیهایی که از سوی این حکومت خودکامهِ اسلامی بر میهن ما می رود، ارج نهاده باشیم.
زنده یاد فریدون فرخزاد بزبانی ساده و وبا صراحت لهجه ای گرم و گیرا که خاصِ خودش بود مسائل و مشکلات را با مردم در میان گذاشته و حتا ابایی نداشت که کوتاهی ها و ناکارآمدی های خودِ ما را نیز رو در رو و بی پرده باز گفته و سرزنشمان کند. 
افسوس که حکومت اسلامی این میهن پرست شریف را نیز همانند بسیاری دیگر همانند دکتر شاپور بختیار، دکتر قاسملو و شرفکندی با تروری کور بخاک و خون کشید.
دوغ و دوشاب ضمن گرامی داشتِ همهِ جانباختگان راهِ آزادیِ میهن ، یاد  و خاطرهِ فریدون فرخزاد را گرامی می دارد .
 در ادامهِ این یادوارهِ کوتاه بی لطف و مناسبت نیست که یکی از نکته های جالبی که او از توضیح المسائل ایت الله خمینی برگرفته و در بیشتر جاها بازگو می کرد، برایتان بنویسیم:

البته شاعری این مسئله را به شعر سروده و بد نیست شما هم این مطلبرا بشعر بخوانید:

از کشفیاتِ امام خمینی«ره» در راستای حلِ مشکلاتِ امتِ مسلمان!

گر زمین لرزه ای رسید از راه
خانه ویران نمود از ناگاه
آن اخی زاده پرت شد از بام
نیمه شب، یا که صبح، یا سرِ شام
چون بلای سیاه از ناگاه 
برسرِ عمه  خیمه زد سر راه 
زد و ناگاه عمه حامله شد
سخت مقروضِ آن «معامله» شد 
پاک و مشروع باشد آن بارش
حکمِ الله بوده در کارش
ورنه کی زلزله بدی «دلال»
عمه جان حامله شدی فی الحال؟
کشفِ این امر از امامِ «ره» است 
شک و تردید باعثِ گنه است
تیزبینیِ آن امامِ عزیز 
حل نمودست مشکلِ همه چیز
دردِ امت دوا شده زین کشف
دشمنان کله پا شده زین کشف،


۱۳۹۰ مرداد ۱۶, یکشنبه

سپاه پاسداران اژدهایی که قصد بلعیدن ایران را دارد!

دبی-العربیه.نت

به گفته وزیر جدید نفت

سپاه جایگزین شرکت های بزرگ خارجی در صنعت نفت ایران می شود

رستم قاسمی وزیر جدید نفت جمهوری اسلامی ایران خواستار آن شد که قرار گاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران، جایگزین شرکت های بزرگ خارجی در صنعت نفت شود.

قاسمی فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیاء بود که به تازگی به زورات نفت ایران رسیده است. شماری از نمایندگان مجلس و همچنین شخصیت های منتقد دولت، مخالف وزارت قاسمی بودند. دلیل آن ها نظامی بودن اوست.

به گزارش خبرگزاری "فارس" قاسمی یکشنبه 7-8-2011 در مراسم تودیع خود گفت: "قرارگاه سازندگی خاتم الانبیادر پروژه‌های متوسط و كوچك شركت نمی‌كند زیرا بخش خصوصی داخلی به‌خوبی در حال رشد است و قرارگاه باید جایگزین شركت‌های بزرگ خارجی شود."

بنا بر این گزارش وزیر جدید نفت ایران خاطرنشان کرد: "كارهای بسیار زیادی هنوز در كشور باقی مانده و تا سند چشم‌انداز از نظر زمانی فاصله زیادی نداریم ولی از نظر كار حجم گسترده آن باقی مانده است كه با این فاصله زمانی كم قطعا كار با روال عادی ما را به اهداف سند چشم‌انداز نمی‌رساند.
"
او افزود: "اگر به شاخصه‌های سند چشم‌انداز 20 ساله دست پیدا نكنیم، نمی‌توانیم ادعا كنیم قدرت برتر منطقه در آن مقطع زمانی خواهیم بود."

او در پاسخ به انتقادها گفت: "همه افتخارم این است كه به عنوان یك سرباز در سپاه بوده و خواهم بود و همه زندگی و وجود ما سپاه است ولی در حال حاضر به مكان دیگری مامور شده‌ام."

قاسمی در خصوص ویژگی‌های قرارگاه خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت: "قرارگاه امروز از توانمندی و نیروهای متعهد و متخصص برخوردار است. همچنین ساختار و قوانین بسیار مناسب و خوبی دارد و با توجه به اینكه قرارگاه بزرگترین مركز پیمانكاری كشور است، ولی از سلامت كاری بالایی برخوردار است."

وزیر نفت با اشاره به سرعت انجام پروژه‌ها در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: "عمر پروژه‌ها از متوسط 13 سال به حدود زیر 10 سال رسیده ولی باید باز هم تلاش كنیم كه به زمان استاندارد جهانی برسیم.
"
وی در پایان اظهار داشت: "قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در پروژه‌های متوسط و كوچك شركت نمی‌كند زیرا بخش خصوصی داخلی به خوبی در حال رشد است و قرارگاه باید جایگزین شركت‌های بزرگ خارجی شود."


ترانهِ زیبای گیلکی از یوتوب


لینک این کلیپ در یوتوب

سپاه آماده تسخیر نهاد ریاست جمهوری است!


جاسوس سابق سیا ادعا کرد:

سپاه آماده تسخیر نهاد ریاست جمهوری است! / احمدی نژاد برکنار می شود؟

"فاکس نیوز" در یادداشتی از فردی با نام مستعار "رضا خلیلی" که او را "جاسوس سابق سیا" معرفی کرده، داستان جالبی از درگیری ها در ایران نوشته و مدعی شده است: سپاه آماده تسخیر نهاد ریاست جمهوری است!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : "فاکس نیوز" در یادداشتی از فردی با نام مستعار "رضا خلیلی" که او را "جاسوس سابق سیا" معرفی کرده، داستان جالبی از درگیری ها در ایران نوشته و مدعی شده است: سپاه آماده تسخیر نهاد ریاست جمهوری است!

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب Entekhab.IR، فاکس نیوز در ابتدای این یادداشت ( که بخش هایی از آن به دلیل "ساختگی بودن" بیش از اندازه ی، ترجمه نشده است) آورده است: آیا احمدی نژاد رئیس جمهور ایران ، نهایتاً با برگه ی اخراخ خود مواجه می شود؟  احتمال وقوع آن زیاد هم بعید به نظر نمی رسد!


این روزها "اصولگرایان" از رئیس جمهور و نزدیکانش به عنوان " جریان انحرافی" یاد می کنند و اشکارا در مورد کسانی که از قدرت و ثروت سوء استفاده می کنند تا راه انقلاب اسلامی را منحرف کنند، صحبت می کنند.

احمدی نژاد علناً اعلام کرده است که دستگیری اعضای کابینه او خطر قرمزی برای اوست. او به قوه قضائیه ایران هشدار داده است که یا عقب بکشد یا اینکه با عواقب جدی مواجه می شود.

زیاد طول نکشید که مقامات قوه قضائیه به این سخنان، واکنش نشان دادند و گفتند که هیچ خطر قرمزی وجود ندارد و هرکس که قانون را نقض کند، می تواند دستگیر و از او بازجویی شود.

برای اینکه اطمنیان ایجاد شود که احمدی نژاد این محدودیت ها را متوجه شده است، فرمانده سپاه محمد علی جعفری وارد صحنه شد و گفت که قوه قضائیه از سپاه خواسته است که "سپاه با جریان انحرافی دست و پنجه نرم کند"

اما قضیه به اینجا منتهی نشده است.

پس از این اظهارات، رئیس جمهور ایران دست به جسورانه ترین حرکت و اقدام ، در مقابل سپاه زد. نیرویی که تا پیش از این همواره از او حمایت می کرد.

او، رسماً سپاه را متهم به برخی اقدامات غیرقانونی کرد که البته از سوی دفتر رییس جمهور ایران تکذیب شد.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب Entekhab.IR، این جاسوسی سیا در ادامه ادعا کرد: سپاه پاسداران برای به کنترل گرفتن تمام ادارات دولتی، وزارتخانه ها و ریاست جمهوری اماده است!

این جاسوس سابق سازمان سیا در پایان می نوییسد: احمدی نژاد که حقیقتاً، رسیدن خود به قدرت را کار خدا می داند، باید موضع خود را تغییر دهد یا تجریه تلخ موضع مقابل حکومت ایران را تجربه کند.

توقيف نفت‌كش «White Eagle» توسط نيروي دريايي ارتش


سایت خبرگزاریِ فارس امروز شنبه 7 اوت 2011 مدعی شد که نیروی دریایی ایران نفتکش «عقاب سفید» (وایت ایگل» را که در حال قاچاقِ موادی نفتی از ایران بود در دریای مکران (دریای عمان) توقیف کرده است. این خبرگزاری توضیحاتِ بیشتری را در این رابطه ارائه نداده و تنها متذکر شده  است که ناخدای این نفتکش با قایقی تند رو موفق به فرار شده است. 
 متنِ کامل خبر :

در عمليات مقابله با قاچاق سوخت صورت گرفت؛
توقيف نفت‌كش «White Eagle» توسط نيروي دريايي ارتش
خبرگزاري فارس: دريادلان نيروي دريايي ارتش از قاچاق سوخت توسط كشتي نفتكش White Eagle ممانعت كردند.
به گزارش خبرگزاري فارس، نفتكش White Eagle در حوالي بندر جاسك (43 25 شمالي و 30 56 شرقي) هنگام قاچاق سوخت توسط يگان گشت منطقه دوم دريايي ولايت شناسايي و متوقف شد.

كشتي نفتكش مذكور پس از اقدام به قاچاق سوخت با بي‌توجهي به اخطارهاي يگان گشت نيروي دريايي به سمت آبهاي كشور عمان فرار كرد كه با عكس العمل سريع دريادلان نيروي دريايي ارتش مواجه شده و تيم تصرف در حال حركت وارد كشتي نفتكش White Eagle شده كنترل آن را در اختيار گرفتند.

كاركنان اين نفتكش به منظور اخلال در مأموريت تيم تصرف نيروي دريايي ارتش موتورهاي نفتكش را غيرعملياتي كرده كه به همين سبب يك فروند يدك‌كش از منطقه دوم دريايي ولايت به موقعيت يادشده اعزام و نفتكش White Eagle را به اسكله بندر جاسك منتقل كرد.

برابر اظهارات ملوانان اين نفتكش، فرمانده آنان قبل از حضور تيم تصرف نيروي دريايي ارتش با استفاده از يك فروند قايق متواري شد.

نفتكش White Eagle طي ماه‌هاي اخير به عنوان كشتي مادر در زمينه قاچاق سوخت فعاليت گسترده‌اي داشته كه توسط يگان گشت منطقه دوم دريايي ولايت شناسايي و در نهايت پس از توقف به درياباني جاسك تحويل شد.
انتهاي پيام/*

بازداشت بهائیان در ایران ادامه داردشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۰
سایت جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، خبر داده است که پنج تن از شهروندان بهائی ساکن اصفهان که فعالیت اجتماعی داشته اند بازداشت شده اند. این سایت همچنین نوشته است که در ادامهٔ احضارهای اخیر ده‌ها نفر از بهائیان سنندج، دو نفر دیگر نیز طی تماس تلفنی به اداره اطلاعات آن شهر احضار شدند.

امروز شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۰ پنج تن از شهروندان بهائی ساکن اصفهان که فعالیت اجتماعی داشته اند به نام های پریسا مقدس، یگانه آگاهی، متین جانمیان، متین حقیری و سروش بیاتی پس از مراجعه به ستاد خبری وزارت اطلاعات در خیابان رودکی اصفهان بازداشت گردیدند.

به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی در بخش حقوق بشر، این شهروندان بهایی روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه در یکی از فضاهای سبز شهر اصفهان توسط نیروهای لباس شخصی که با یک ون و دو ماشین شخصی هجوم آوردند بازداشت گردیدند، علت بازداشت این ۵ تن، فعالیت های اجتماعی و بهداشتی آنها در پارک و آموزش هایی بوده است که در خصوص مضرات مصرف سیگار با کشیدن نقاشی بر روی کاغذ می داده اند.

پنجشنبه عصر پس از بازداشت، این فعالین اجتماعی توسط نیروهای لباس شخصی به زندان دستگرد اصفهان منتقل شدند و پس از یک دوره بازجویی به شکل موقت و با گرفتن مدارک شناسایی غروب همان روز آزاد شده اند و از آنها خواسته شده است که روز شنبه ۱۵ مردادماه خود را به ستادخبری وزارت اطلاعات در خیابان رودکی معرفی نمایند، که امروز شنبه در پی مراجعه ی این پنج نفر به ستاد خبری همگی بازداشت شده و با دستبند به دادگاه انقلاب در بهارستان اصفهان منتقل شدند.

مسئولین در دادگاه انقلاب بهارستان اصفهان به خانواده های بازداشت شدگان اعلام داشته اند:« اتهام این پنج تن تبلیغ علیه نظام می باشد و دادگاه آنان تا فردا برگزار شده و نتیجه ی حکم آنان را تا فردا اعلام می کنیم»


قابل ذکر است چهار تن از افراد بازداشت شده سنشان زیر ۲۰ سال می باشد و اظهارات مسئولین در روند دادرسی غیرقانونی است.

آقای ثمین مودتی و خانم نوا محمدی فرد از شهروندان بهائی سنندج، تحت عنوان «پاسخگویی به پاره‌ای از سوالات» به ادارهٔ اطلاعات ان شهر احضار شدند. این بازجویی که چند ساعت به طول انجامید، همچون بازجویی‌های سابق بهائیان سنندج همراه با تهدید و توهین به خصوص به آقای ثمین مودتی بوده است. طبق اخبار واصله، بسیاری از سوالاتی که از ایشان شده است، در طی یک فرم از قبل آماده شده که دربارهٔ پیام‌های بیت العدل، اعضای ضیافت‌های بهائیان شهر سنندج، فعالیت‌های جامعهٔ بهایی این شهر و ارتباطات شخصی این افراد بوده است.

در انتهای این بازجویی، از این دو شهروند خواسته شده که تعهد نامه‌ای مبنی بر عدم شرکت در «ترویج، تحکیم، آموزش، تعلیم و تربیت» و هرگونه فعالیت‌های جامعهٔ بهائی امضا نمایند که آقای ثمین مودتی و نوا محمدی فرد از امضای این تعهد نامه ممانعت کرده‌اند.

فشار بر بهائیان سنندج از تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه رو به فزونی بوده است. ده‌ها نفر از بهائیان این شهر طی تماس‌های غیرقانونی شفاهی به ادارهٔ اطلاعات احضار شده‌اند و طی بازجویی‌های طولانی برای امضای تعهد نامه‌های مختلف تحت فشار بوده‌اند. اکثر این بازجویی‌ها همراه با توهین‌های شخصی و اعتقادی و نیز تهدیدهای متفاوت بوده است.

انتقام سنگین القاعده و طالبان از آمریکا/ کشتن 22 عضو تیم عملیات مرگ بن لادن


با ساقط کردن بالگرد رخ داد؛
انتقام سنگین القاعده و طالبان از آمریکا/ کشتن 22 عضو تیم عملیات مرگ بن لادن
منابع آمریکایی و صهیونیستی از حضور 22 تن از 31 نظامی آمریکایی کشته شده در سقوط بالگرد در افغانستان در عملیات کشتن سرکرده القاعده در ماه می خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری سما به نقل از پایگاه خبری صهیونیستی "نیوز فرست" و منابع آمریکایی نوشت: 22 نفر از 31 نظامیان آمریکایی که روز گذشته در سقوط یک فروند بالگرد در ولایت وردک افغانستان کشته شدند در عملیات کشتن "اسامه بن لادن" سرکرده القاعده شرکت داشتند.
این 22 نظامی آمریکایی متعلق به یگان ویژه شماره 6 بودند. بالگرد مذکور در یک عملیات علیه نیروهای طالبان در استان وردک سقوط کرد. طالبان در بیانیه ای اعلام کرده که این بالگرد را با شلیک گلوله ساقط کرده است.
از زمان حمله نیروهای ناتو به افغانستان در سال 2001 تاکنون سقوط این بالگرد بدترین نوع حادثه ای است که برای نیروهای ناتو در این کشور رخ می دهد.
خاطرنشان می شود نیروهای آمریکایی دوم می در یک عملیات ویژه 38 دقیقه ای در منطقه ابوت آباد پاکستان اسامه بن لادن را کشتند.
منبع: خبرگزاریِ مهر

«انتخابات» و جناح های حکومتی


جهان‌نیوز: فهرست انتخاباتی تیم احمدی‌نژاد فهرست ریا است


دوغ و دوشاب:
با «جهان نیوز» کاملن موافقم! اما خود «جهان نیوز» یا کسِ دیگری هست که بتواند نشان دهد «لیستِ انتخاباتی» اصولگرایان و یا هر جناح دیگر درون حکومتی سرشار از «تزویر و ریا» نیست؟ «تزویر و ریا»  خصلتِ اسلام و اسلامگرایان و حکومتِ اسلامی است وگرنه «تقیه» معنا و مفهومی نداشت!
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نمایندگان ولایت فقیه هم وارد انتخابات شدند

ور‌الله طبرسی نماینده علی خامنه‌ای در مازندران از حمایت صریح تمام نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها از فهرست واحد محافظه‌کاران در انتخابات آتی مجلس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مازندران اعلام کرد که «نمایندگان ولی فقیه حمایت خود را در این‌باره اعلام کرده‌اند.»
وی هدف از ورود نمایندگان آقای خامنه‌ای به بحث انتخابات و اعلام حمایت از وحدت محافظه‌کاران با محوریت آیت‌الله مهدوی کنی را برگزاری انتخاباتی «بدون تنش» در کشور اعلام کرده است.
این برای نخستین‌بار است که به صورت رسمی اعلام می‌شود نمایندگان خامنه‌ای در استان‌ها و شهر‌های مختلف از تلاش محافظه‌کاران برای رسیدن به فهرست مشترک حمایت می‌کنند.
گروهی از محافظه‌کاران با محوریت مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان، برای رسیدن به فهرستی مشترک در تهران و سایر شهر‌های ایران در انتخابات آتی مجلس تلاش می‌کنند.
در این انتخابات‌ که به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان رغبت چندانی برای شرکت در آن ندارند٬ رقابت محافظه‌کاران برای کسب کرسی‌های بیشتر مجلس با یکدیگر آغاز شده است.
در یک ماه گذشته دو جریان سیاسی در بدنه محافظه‌کاران شکل گرفته که احتمال دارد در انتخابات آینده مجلس هر یک فهرستی مستقل از نامزد‌های مورد حمایت خود را ارائه کنند.
این تلاش‌ها در شرایطی ادامه دارد که هفته‌هاست سپاه پاسداران و نمایندگان ولی فقیه نیز به طور رسمی در حمایت از نامزد‌های محافظه‌کار وارد انتخابات شده‌اند.
علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی هم به گفته برخی از روحانیون در انتخابات ریاست جمهوری سال‌های ۸۴ و ۸۸ از نامزدی محمود احمدی‌نژاد حمایت کرده بود.
شورای نگهبان مجموعه دیگری است که برخلاف قانون، در انتخابات‌های گذشته از نامزدی احمدی‌نژاد حمایت کرده و به محافظه‌کاران حامی خامنه‌ای گرایش دارد.
دوغ و دوشاب:
مگر نمایندگان ولی فقیه پیش از این بیرون از گودِ انتخابات بوده اند که حالا و این دفغه واردِ معرکهِ انتخابات شده باشند؟  بابا چه کسی است که نداند از همان فردای ربایش قیام مردم، نه تنها نمایندگان ولیِ فقیه و اعوان و انصار در این خیمه شب بازیها حضور مستمر و تاثیرگذار داشته اند، بلکه آنجا که مقام ولایت لازم دانسته اند شخصن و بی مقدمه، بوسیلهِ حکمِ حکومتیِ معروف و یا میکرفون بدست وارد گود شده و اراده اش را - که همیشهِ خدا علیهِ خواست و ارادهِ توده ها بوده- حقنه کرده و بخورد خق الله داده است! نمونه را کودتای 88 که بفرمان و با حضوری حضرتش بقوع پیوست.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ممنوعیت نام هابی غیر پارسی و ورود افراد زیر 18 سال به مسجد و کلیسا!منبع سایت دادنا
فرزاد مرادی، گروه بین الملل- رئیس جمهور تاجیکستان قانونی را امضا کرده که بر اساس آن از این به بعد هیچ شخصی حق ندارد برای کودکان خود نام غیر فارسی برگزیند و در صورتی که نام پیشنهادی خانواده ها عربی یا نامی غربی باشد از آنان پذیرفته نخواهد شد. 

به گزارش دادنا، همچنین طبق قانون دیگری افراد زیر 18 سال حق رفتن به مساجد و کلیساها را ندارند. این قانون قبل از شروع ماه رمضان و با امضای «امامعلی رحمان» رئیس جمهور مادام العمر تاجیکستان جنبه اجرایی به خود گرفته است. قانونگذاران تاجیک در بیان آرزوی عجیب خود ابراز امیدواری کرده اند با اجرای این قوانین جلوی رشد بنیادگرایی دینی به عنوان عامل تهدیدکننده قدرت حاکم و رشد فرهنگ عربی و غربی گرفته شود.


قانون منع ورود افراد زیر 18 سال به مساجد و کلیساها جزئی از قانون "مسئولیت والدین" در تاجیکستان است که به گفته مسئولان تاجیک برای بالا بردن سطح تربیت و آموزش کودکان تصویب شده است.

ناگفته پیداست که تصویب قانون منع گذاشتن اسامی غیر فارسی بر روی کودکان و منع ورود افراد زیر 18 سال به مساجد و کلیساها برخلاف موازین حقوق بشری است.

طبق ماده هجدهم اعلامیه حقوق بشر هر شخصی حق دارد از آزادی اندیشه، وجدان و دین بهره مند شود و این آزادی شامل شرکت در مراسم و اجرای مناسک مذهبی است. همچنین جز در موارد بسیار استثنایی که نامی خاص می تواند یادآور اختلافات قومی و نژادی باشد، نمی توان اشخاص را وادار کرد که نام های خاصی را برای کودکان خود انتخاب نکنند و مجبور به گذاشتن اسامی خاص پیشنهادی دولت شوند. شاید حاکمان تاجیک این سیاست ها را برای مقابله با نفوذ افراط گرایی های مذهبی نشات گرفته از مرزهای طولانی این کشور با افغانستان وضع کرده باشند اما نباید از نظر دور داشت که دولت سکولار و دیکتاتور امامعلی رحمان نیز سخت به دنبال اجرای آمرانه و دستوری جدایی دین از مذهب است.

طبیعی است در چنین شرایطی برای ابراز مخالفت با هیات حاکمه تاجیکستان هم که شده، اسلام گرایی در میان مردم رشد می کند و دولت تاجکستان به جای رفع آسیب های اجتماعی و فراهم کردن فضای باز اندیشه و بیان، با اجرای قوانین سخت گیرانه قصد محدود کردن اسلامگرایی در کشور خود را دارد که به احتمال قریب به یقین نتیجه عکس خواهد داد.

در ایران برخی از وب سایت های مدافع گرایش های ملی گرایانه و طرفداران یادآوری عظمت ایران باستان، با شنیدن خبر منع گذاشتن اسامی غیر فارسی به روی کودکان در یکی دیگر از کشور فارسی زبان دنیا، برای مسئولان فهیم! تاجیکستان کف زدند و هورا کشیدند. فارغ از این موضوع که موازین حقوق بشری قرار نیست مطابق خواست و میل شخصی افراد باشد، زمانی که میل شخصی با موازین حقوق بشری در تضاد قرار می گیرند این میل باطنی اشخاص است که باید تغییر کند نه موازین اعلامیه حقوق بشر. جالب تر اینجاست که بیشتر این افراد نیز خود را مدافع دموکراسی و حق آزادی بیان و اندیشه می دانند اما در عمل به سمت اندیشه های فضای بسته گرایش پیدا می کنند.

افراد خود باید انتخاب کنند که به مسجد بروند یا نروند و اسامی فارسی به کار ببرند و یا از اسامی غیر فارسی استفاده کنند اما ناتوانی دولت تاجیکستان در زنده نگاه داشتن سنت های میهن گرایانه از یک سو و رشد افکار مخالف تفکرات تبلیغ شده از سوی دولت تاجیکستان در جامعه از سوی دیگر باعث شده تا مسئولان تاجیک به صدور فرمان های یکسویه بپردازند. اقدام «امامعلی رحمان» یادآور اقدامات رضا شاه پهلوی است که می خواست به صورت آمرانه و دستوری جامعه ایرانی را با موازین مدرنیته آشنا کند تا آنجا که اقدام به کشف حجاب و گذاشتن کلاه به جای چادر و روبنده زنان کرد.

کشور هفت و نیم میلیونی تاجیکستان دارای جمعیت جوانی است و میانگین سنی آن تنها 22 سال است. این بدین معناست که نصف جمعیت تاجیکستان زیر 22 سال سن دارند و هر تصمیمی در مورد نوجوانان و جوانان این کشور به صورت مستقیم بر نیمی از حمعیت اثر می گذارد و این تصمیمات مانند تصمیم ناپخته اخیر رئیس جمهور کشور تاجیکستان ممکن است اثر عکس داشته باشد و زمینه های رشد قرائت طالبانی از اسلام را در این کشور تقویت کند. 85 درصد جمعیت تاجیک سنی مذهب بدنیا آمده اند و پنج درصد نیز شیعه اند و 10 درصد بقیه شامل پیروان عقاید دیگر می شود. با این وجود کاملاً غیر انسانی است که از معتقدان باورمند به یک طرز تفکر بخواهیم که مناسک دینی خود در مکانی مانند مسجد یا کلیسا را محدود کنند یا از اسامی دلخواهشان چشم پوشی کنند.

نکته:
سایت دادنا در این نوشتار بر یک نکته بدرستی تاکید دارد؛ و ان نکته این است که اجبار در گزینش نام ها و اجبار در عدم  ورود و حضور مردم در مراکز مذهبی، خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر است. اما این سایت که اینگونه  سینه به تنور چسپانده و در این مورد خاص بیاد اعلامیه  جهانی حقوق بشر افتاده است، ایا هرگز برای حجاب اجباری، عدم اختیار و انتخاب نام های دلخواه برای فرزندان، محدودیت در تحصیل در برخی رشته ها، تفکیک جنسیتی، محرومیت بهائیان از تحصیل در دانشگاهها، اجبار در  شرکت در مراسم مذهبی شیعه  برای پیروانِ  دیگر مذاهبِ اسلامی و حتا غیر مسلمانان، نماز اجباری در ادارات و..... مقاله ای نوشته است؟
 همه ی آنچه اشاره شد و بسیار موارد دیگر بشکل آشکار و برهنه در حکومت اسلامی در ایران و بغل گوشِ مقاله نویسان دادنا اتفاق می افتد و همیشهِ خدا هم در حالی وقوع است.! «دادنا» چیان محترم آیا مرگ تنها برای همسایه خوب است؟ یا این که دفاع از حقوق بشر باید بگونه ی ابزاری , و بسبک و سیاقِ شما بکار گرفته شود؟
Bookmark and Share

شوک مرگبار برای آمریکایی ها/طالبان 31 نظامی آمریکایی را در یک روز کشتچند ساعت پس از خط و نشان کشیدن سفیر جدید آمریکا برای طالبان، این گروه 2 عملیات را در کابل و اطراف آن انجام داد که پاسخی به اظهارات اخیر "رایان کراکر " بود.
فارس :چند ساعت پس از خط و نشان کشیدن سفیر جدید آمریکا برای طالبان، این گروه 2 عملیات را در کابل و اطراف آن انجام داد که پاسخی به اظهارات اخیر "رایان کراکر " بود.

به گزارش فارس، کشته شدن 31 نیروی ویژه آمریکایی بر اثر سقوط یک بالگرد این نیروها در حومه کابل حادثه ای نادر برای نظامیان آمریکایی در افغانستان است که شیرینی خروج را بر کام فرماندهان و مقامات آمریکایی تلخ کرد.
از سال 2001 تاکنون کشتار دسته جمعی نیروهای خارجی یا رخ نداده بود و یا رسانه‌ها از آن بی اطلاع هستند و به همین دلیل حادثه کشته شدن 31 نظامی آمریکایی را می‌توان خونبارترین حادثه برای نظامیان آمریکایی در طول یک دهه گذشته در افغانستان بیان کرد.
این حادثه خونین که همزمان با خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان رخ داده است، بیانگر قدرت نمایی طالبان نیز هست.
"ذبیح الله مجاهد " سخنگوی طالبان طی بیانه‌ای اعلام کرد که نیروهای آمریکایی قصد حمله به یک گردهمایی طالبان در منطقه "سید آباد " ولایت میدان وردک را داشتند که با حمله موشکی به بالگرد آنان، علاوه بر منهدم شدن بالگرد، تمامی سرنشینان آن کشته شدند.
فقط در سال جاری 17 بالگرد و هواپیمای نظامیان خارجی و افغان سقوط کرده که همواره طالبان مسئولیت سقوط را بر عهده گرفته اند.
یکی از گزارش‌های منتشر شده ویکی‌لیکس به این نکته اشاره داشت که طالبان به سلاح‌های ضد بالگرد و هواپیما دست یافته اند و قادرند پرنده‌های ناتو را در ارتفاع پائین هدف قرار دهند.
گرچه نیروهای آمریکایی تاکنون علت سقوط را اعلام نکرده اند اما بر اساس منابع مختلف این بالگرد در صحنه درگیری سقوط کرده که صحت ادعای طالبان را در این مورد تأئید می‌کند.
کشته شدن 31 کماندوی آمریکایی همانگونه که ضربه روحی بزرگی به نظامیان خارجی وارد می‌کند، تقویت روحیه طالبان را در پی خواهد داشت و این شبه‌نظامیان را جسورتر می‌سازد.
از پیام تسلیت حامد کرزی به اوباما که صبح روز شنبه ارسال شد، می‌توان به عمق این فاجعه برای مقامات آمریکایی پی برد.
روز جمعه نیز10 تانکر سوخت این نیروها در شهر کابل و در نزدیکی یک پایگاه نظامیان خارجی به آتش کشیده شد.
این 2 حادثه درست چند ساعت پس از اظهارات سفیر جدید آمریکا در کابل رخ داد که اعلام کرده بود طالبان باید بدانند راهی جز مصالحه ندارند.
"رایان کراکر " روز پنجشنبه در سخنانی علاوه بر این که اعلام کرد طالبان در کنفرانس بن دوم حضور نخواهند داشت، از تلاش برای متحد کردن کشورهای همسایه، منطقه و جامعه جهانی برای اتخاذ صف واحدی علیه طالبان در کنفرانس‌های استانبول و بن دوم خبر داد.
به نوعی می‌توان این 2 حادثه را پیام غیرمسقیم طالبان به سفیر جدید آمریکا در کابل دانست که طالبان قادرند نیروهای آمریکایی را علاوه بر جنوب افغانستان، در کابل و اطراف آن نیز به چالش بکشانند.
به آتش کشیدن تانکرهای سوخت ناتو، سقوط بالگرد و همچنین ترورهای هدفمند چند ماه اخیر از جمله ترور "احمد ولی کرزی " برادر رئیس جمهور افغانستان در شهر قندهار، می‌توانند قدرت‌نمایی طالبان در آستانه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان باشند.

گزارش تکمیلی از خبرگزاریِ مهر:


با ساقط کردن بالگرد رخ داد؛
انتقام سنگین القاعده و طالبان از آمریکا/ کشتن 22 عضو تیم عملیات مرگ بن لادن
منابع آمریکایی و صهیونیستی از حضور 22 تن از 31 نظامی آمریکایی کشته شده در سقوط بالگرد در افغانستان در عملیات کشتن سرکرده القاعده در ماه می خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری سما به نقل از پایگاه خبری صهیونیستی "نیوز فرست" و منابع آمریکایی نوشت: 22 نفر از 31 نظامیان آمریکایی که روز گذشته در سقوط یک فروند بالگرد در ولایت وردک افغانستان کشته شدند در عملیات کشتن "اسامه بن لادن" سرکرده القاعده شرکت داشتند.
این 22 نظامی آمریکایی متعلق به یگان ویژه شماره 6 بودند. بالگرد مذکور در یک عملیات علیه نیروهای طالبان در استان وردک سقوط کرد. طالبان در بیانیه ای اعلام کرده که این بالگرد را با شلیک گلوله ساقط کرده است.
از زمان حمله نیروهای ناتو به افغانستان در سال 2001 تاکنون سقوط این بالگرد بدترین نوع حادثه ای است که برای نیروهای ناتو در این کشور رخ می دهد.
خاطرنشان می شود نیروهای آمریکایی دوم می در یک عملیات ویژه 38 دقیقه ای در منطقه ابوت آباد پاکستان اسامه بن لادن را کشتند.

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com