۱۳۹۰ مرداد ۸, شنبه

سایت الف: سفرهای جدید استانی احمدی نژاد پروژه ی تبلیغاتی استسفرهای دوره ی جدید احمدی نژاد یک پروزه ی تبلیغاتی- انتخاباتی است!
سایت الف که دیدگاه احمد توکلی را باز تاب می دهد در نوشتاری بقلم  مجتبی فتاحی  سفرهای آقای احمدی نژاد را زیر سوال برده و معتقد است که بر خلاف سفرهای استانیِ پیشینِ رئیس جمهور که با هدفِ دیدار با مردم انجام می شد ، این دوره از سفرها جنبه تبلیغات انتخاباتی داشته و بگونه ی پروزه ای در این راستا به اجرا در می آید.
رئیس جمهور در این سری از سفرهایش تلاش می کند تا دستاوردهای دولت را در عرصه های گوناگون رسانه ای کرده و با هدف تبلیغاتی تلاش می ورزدتا اذهان عمومی را بسوی جانبداری از رئیس جمهور معطوف دارد .
 سایت الف می نویسد:
تحليل‌هاي سياسي درباره علت تغيير رويكرد دولت به سفرهاي استاني (از ديدار عمومي با مردم تا سفرهاي كوتاه پروژه‌اي) به ويژه پس از ماجراي 
عزل وزير اطلاعات، عمدتا متمركز بر گزاره تلاش دولت براي از آب افتادن آسياب‌ها است.


 الف می افزاید:


پس از ماجراهاي اخير درباره جريان نفوذي در دولت، رئيس‌جمهور بارها تاكيد كرده كه دولت به فشارها براي رسيدگي به اتهامات اين جريان توجه ندارد و به دنبال «كار و كار و كار» است. بنابراين واضح است كه سفرهاي پروژه‌اي-تبليغاتي اخير در راستاي اثبات همان گزاره «تلاش دولت براي خدمت به مردم» است.


از دیدگاه الف این سفرهای دارای اشکالات متعددی است که برخی از آنها بشرح زیر است:


- برخي از پروژه‌هاي صنعتي اخير در حد افتتاح توسط مقامات محلي مثلا رئيس شوراي شهرها بوده است، نه رئيس‌جمهور! 
 شأن رئيس‌جمهور بايد حفظ شود و ضمنا مسائل مهمتري در كشور وجود دارد كه رسيدگي به آنها در اولويت قرار دارد.


- برخی از پروژه‌هايي كه با حضور آقاي رئيس‌جمهور افتتاح شده‌اند، پيش از اين با حضور خود ايشان راه‌اندازي شده بودند. نمونه آشكار آن سد كارون 4 است. 


- در جريان سفرهاي پروژه‌اي، در مورد برخي طرح‌ها و كارخانجات، اغراق‌ها و بزرگنمايي‌هاي نادرستي صورت مي‌گيرد. مثلا درباره طرح توسعه كارخانه كنستانتره سنگ آهن گل گهر سيرجان اينگونه خبررساني شد كه تمام مراحل طراحي، اجرا و نصب اين طرح به همت متخصصان داخلي انجام شده است. اين در حالي است كه در كاتالوگ مربوط به اين طرح نيز بر استفاده از فناوري‌هاي شركت‌هاي آلماني، سوئدي، چيني، آفريقاي جنوبي و انگليسي و مشاركت با اين شركت‌ها تاكيد شده است.
  و.....


متن کامل این نوشتار را در لینک زیر از سایت الف بخوانید:


 درباره سفرهاي پروژه‌ای ـ تبليغاتی ریيس‌ جمهورمجتبی فتاحی - ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ترانه ای بسیار دلنشین از شمال خراسان/ گروه کووات

هرانا؛ اعتصاب و درگیری در زندان مریوان در اعتراض به وضعیت زندانخبرگزاری هرانا - در پی اعتراض زندانیان محبوس در زندان مریوان به وضعیت غذا و امکانات این زندان و اعتصاب چند ساعته با دخالت ماموران حفاظت اطلاعات این زندان، درگیری میان زندانیان و ماموران گارد زندان به وجود آمده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، روز دوشنبه مورخ ۳ مردادماه تعدادی از زندانیان محبوس در زندان مریوان در اعتراض به وضعیت غذا و امکانات این زندان اعتصابی را برگزار می‌کنند، که بعد از چند ساعت با دخالت ماموران حفاظات اطلاعات میان زندانیان و ماموران درگیری پیش می‌آید.
بعد از این درگیری تعدادی از زندانیان توسط نیروهای یگان ویژه مستقر در این زندان مورد ضرب و شت قرار می‌گیرند و تعدادی از ایشان نیز بعد از این درگیری به مکان نامعلومی انتقال داده شده‌اند و با گذشت ۶ روز خبری از سرنوشت این زندانیان در دست نیست.
لازم به ذکر است چند ماه پیش نیز در این زندان اعتصاب برگزار شده بود که با دخالت ماموران زندان این اعتصاب پایان می‌یابد، گفته می‌شود ماموران جهت ایجاد رعب وحشت در میان زندانیان، بر روی سر دو زندانی معترض آب جوش ریخته‌اند.

امام جمعه تهران: چند مورد خشونت چیزی نیست که ادعا کنیم اوضاع به هم ریخته است

۷ مرداد ۱۳۹۰ سروش جعفری
  • اندازه حروف
image
امام جمعه تهران گفت در چند روز اخیر شاهد بودیم که نسبت به برخی از کسانی که درصدد نهی از منکر برآمده بودند خشونت روا داشته شد، چند مورد خشونت چیزی نیست که ادعا کنیم اوضاع به هم ریخته است و این‌گونه برداشت‌ها صحیح نیست. از سوی دیگر فرمانده نیروی انتظامی هم گفت برخی حوادث اخیر از جمله قتل روح‌الله دادشی بیانگر افزایش جرائم در جامعه نیست.
کاظم صدیقی  با اشاره به ناامنی‌های اخیر در جمهوری اسلامی گفت که چند مورد خشونت چیزی نیست و نباید ادعا کرد که همه اوضاع بهم ریخته است.
به گزارش خبرگزاری فارس، کاظم صدیقی، امام جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه بجای گله‌مندی‌های بی‌جا باید به فکر خط دینی جوانان بود گفت خشونت روزهای اخیر موضوع مهمی نیست، اما همگان از دستگاه قضایی انتظار دارند با مسببان این حوادث برخورد شود.
وی گفت: «در چند روز اخیر با خشونت نسبت به برخی از ناهیان منکر مواجه بودیم. چند مورد خشونت چیزی نیست که ادعا کنیم اوضاع به هم ریخته است و این‌گونه برداشت‌ها صحیح نیست اما این حوادث خلاف انتظار ملت است چون نیروهای انتظامی باید هوشیار باشند. کسانی که به نوامیس مردم رحم نمی‌کنند و دست به هرزگی می‌زنند دست به جنایت هم می‌زنند. ملت ایران از دستگاه قضایی، انتظامی و امنیتی می‌خواهند که با آنان برخورد شود.»
اشاره امام جمعه تهران به خشونت با ناهیان منکر، چاقو خوردن و مضروب شدن دو روحانی در دو درگیری جداگانه در تهران است.
صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود حضور ناوگان‌های «بیگانه» در آب‌های آزاد را موجب ناامنی دانست و گفت «حضور نیروی دریایی کشورمان در این مناطق امنیت پایدار منطقه را رقم می‌زند.»
وی همچنین به ترور داریوش‌ رضایی‌نژاد اشاره کرد و گفت «طرح موساد و قدرت‌های استکباری برای مقابله با پیشرفت‌های علمی، فرهنگی و فناوری، مقابله نرم و سخت است. دشمنان نظام اسلامی در ادامه اقدامات خود به ترور دانشمند و فارغ‌التحصیل دانشگاه خواجه‌ نصیرالدین طوسی پرداختند که موجب ننگ و نفرین این دیوصفتان آدم‌نما ‌شد.»
داریوش‌ رضایی‌نژاد عصر روز شنبه در خیابان بنی‌هاشم تهران به ضرب گلوله دو فرد سوار بر موتورسیکلت کشته شد و پس از حادثه، برخی از رسانه‌های داخل کشور مضروب را «دانشمند هسته‌ای» معرفی کردند.
احمدی مقدم: قتل «داداشی» بیانگر افزایش جرائم در جامعه نیست
در همین حال فرمانده نیروی انتظامی قتل و ترورهای اخیر در ایران را نشانگر افزایش جرائم در جامعه ندانست.
به گزارش ایسنا، اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در آذربایجان غربی با اشاره به حوادث و ناامنی‌های اخیر از جمله قتل روح الله داداشی گفت: «برخی حوادث اخیر مبنی بر اینکه مقتول فردی مشهور بوده است، بیانگر افزایش جرائم در جامعه نیست. پلیس در تمامی حوادث اخیر با سرعت عمل مناسب و بالا به وظیفه خود عمل کرده و مجرمان را تحویل مقامات قضایی داده است.»
آقای احمدی مقدم با بیان اینکه طی سال جاری جرائم در جمهوری اسلامی کاهش داشته است گفت: «قتل عمد در چهار ماه نخست سال جاری 4 درصد کاهش و کشف قتل نیز ۵ درصد افزایش یافته است.»
این مقام پلیس در ادامه وی با تاکید بر اینکه بحران های سیاسی هزینه‌های بالایی برای نظام امنیتی کشور تحمیل می‌کند گفت: «البته با عملکردهای دستگاه‌های نظامی و امنیتی کشور طی سال جاری شاهد کاهش شاخص‌های صعود تخلفات هستیم.»
فرمانده نیروی انتظامی در پایان هم با اشاره به حوادث پس از انتخابات سال 88 گفت که «فتنه 88 با افزایش جرائم در ایران ارتباط داشته؛ چراکه به علت تمرکز نیروهای نظامی در دفع فتنه و اقتدارشکنی نیروهای پلیس در کانون‌های جرم‌خیز کشور فضای مناسبی برای متخلفین صورت گرفت تا بعد از 4 سال باز شاهد افزایش جرائم در کشور شویم.»
برگرفته از خودنویس

یک خبر شگفت انگیز در جمهوری اسلامی: جزئیات کامل چندین اختلاس در 5 بانکنکته:
در حکومت اسلامیِ عزیز ما رسم بر این بود که دزدان، اختلاس کنندگان از بیت المال و جنایتکاران «محترم» همیشه پست و مقامی رفیع تر یافته و به راس هرم قدرت و شخیص رهبر نزدیکتر می شدند! نمونه را «رفیق دوست» که پس از قتل رهبران خلق ترکمن و اختلاس 128 میلیارتومانی از بانک صادرات، ارج و قربی فراوان یافت! حال چه اتفاقی رخ داده است که این بار خلاف عرف و عادت حکومت اسلامی ناب ما عمل می شود؟
جزئیات کامل چندین اختلاس در 5 بانک
اختلاس 12میلیاردریالی کارمند بانک منجر به صدورکیفرخواست شد 
به گزارش خبرگزاری مهر، شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 22 اموراقتصادی یکی ازکارمندان رسمی بانک رفاه کارگران رامجرم شناخت. 

متهم پرونده که یکی از کارمندان بانک مذکور بوده است باایجاد حساب های صوری وتغییر درسیستم حسابداری بانک با بدهکار وبستانکار نمودن حساب ها مبالغی رابه حساب بستگان ودوستان خود واریزکرده سپس اقدام به برداشت وخروج ان مبالغ از بانک می نموده است. 

براساس این گزارش باشکایت اداره حقوقی بانک رفاه ،پرونده مذکور دردستورکاردادسرا قرار گرفته وپس ازتحقیقات لازم واظهارات متهم ، مجرمیت نامبره محرز وکیفرخواستی علیه وی صادرگردید. بدیهی است دراجرای مقررات ماده 188 قانون آیین دادرسی کیفری مشخصات کامل متهم پس ازرسیدگی دردادگاه و قطعیت حکم اعلام خواهدشد. 

اختلاس 27 میلیارد ریالی کارمند بانک تجارت 
شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 22 اموراقتصادی علیه تعدادی ازمتهمین یک پرونده اقتصادی کیفرخواست صادرکرد.
 
این پرونده باشکایت اداره حقوقی بانک تجارت دردستور کارمجتمع قضایی اموراقتصادی قرار گرفت وسپس با استناد به نظریه کارشناس رسمی دادگستری واظهارات متهمین پس ازموافقت سرپرست دادسرای اموراقتصادی کیفرخواست وقرارمجرمیت علیه متهمین پرونده صادرشد. 

براساس این گزارش متهم ردیف اول خانم (ه - ص ) کارمند بانک تجارت باسوءاستفاده از موقعیت شغلی خود وبادخل وتصرف غیرمجاز در حساب مشتریان اقدام به اختلاس نموده است. 

نامبرده به اتهام اختلاس از بانک تجارت به مبلغ بیست و هفت میلیارد و هشتصد و هشتاد و سه میلیون و یکصد و پانزده هزار و ششصد وبیست وسه ریال تحت تعقیب کیفری میباشد. 

متهم ردیف دوم آقای ( پ- ع ) به اتهام تحصیل مال ازطریق نامشروع به مبلغ سیزده میلیارد و نهصد و بیست ودو میلیون و ششصد وبیست ودو هزار و دویست و سی ریال وهمچنین متهم ردیف سوم آقای (ا- ا) به اتهام تحصیل مال ازطریق نامشروع به مبلغ نهصد و بیست و شش میلیون ریال مجرم شناخته شدند. 

دیگر متهم این پرونده آقای (ف – ح – ز ) که وی نیز از کارمندان بانک می باشد وسرپرستی شعبه را برعهده داشته است متهم به اهمال منجر به تضییع اموال دولتی به مبلغ شش میلیارد و سیصد وشصت وپنج میلیون و چهارصد و هجده هزار و دویست و سی وسه ریال (233/418/365/6 ریال) می باشد. بدیهی است دراجرای مقررات ماده 188 قانون آیین دادرسی کیفری مشخصات کامل متهم پس ازرسیدگی دردادگاه و قطعیت حکم اعلام خواهدشد. 

شکایت اداره حقوقی بانک ملی ایران علیه یک کلاهبردار 
بااعلام شکایت ازسوی اداره حقوقی بانک ملی ایران علیه یک کلاهبردار پرونده این متهم دردستور کار مجتمع قضایی امور اقتصادی قرار گرفت. شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 22 امور اقتصادی قرار مجرمیت متهم این پرونده را به اتهام کلاهبرداری صادر نمود. 

براساس این گزارش متهم این پرونده آقای ( م- ط – ز ) به اتهام کلاهبرداری به مبلغ 900هزار و 800دلار امریکا از بانک ملی ایران مجرم شناخته شد.گفتنی است پس ازصدورکیفر خواست دردادسرای اموراقتصادی پرونده جهت ادامه رسیدگی قضایی به شعبه 1193 دادگاه عمومی تهران مستقر در مجتمع قضایی امور اقتصادی ارسال گردید. بدیهی است دراجرای مقررات ماده 188 قانون آیین دادرسی کیفری مشخصات کامل متهم پس ازرسیدگی دردادگاه و قطعیت حکم اعلام خواهدشد. 

تحصیل مال ازطریق نامشروع منجر به صدور کیفرخواست شد 
با اعلام شکایت ازسوی اداره کل حقوقی بانک سپه دادسرای ناحیه 22 اموراقتصادی تعدادی ازمتهمین یک پرونده اقتصادی را مجرم شناخت. متهمین این پرونده درقالب عقود مختلف ،ضمن اخذ تسهیلات از بانک سپه ازانجام تعهدات خود دربرابر بانک خودداری نمودند. 

براساس این گزارش متهمین این پرونده که پنج نفرمی باشند همگی به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ یکصد و نود و شش میلیارد و یکصد و بیست و سه میلیون و دویست و نودریال (000/290/123/196 ) ریال مجرم شناخته شده و پرونده پس از صدورکیفرخواست جهت ادامه مراحل رسیدگی به شعبه1193 دادگاه عمومی تهران مستقر درمجتمع قضایی امور اقتصادی ارسال گردید. شایان ذکر است اسامی متهمین پرونده براساس قانون پس از قطعیت حکم ازسوی دادگاه اعلام خواهد شد. 

شعبه سوم بازپرسی پنج متهم یک پرونده اقتصادی را مجرم شناخت 
با اعلام گزارش ازسوی سازمان بازرسی کل کشور وهمچنین اداره حقوقی بانک های ملی وملت پرونده کلاهبرداری یکصد و چهل و چهار میلیارد ریالی ازبانک های مذکور تشکیل شد. متهمین این پرونده با تشکیل شرکت های متعدد صوری و غیر فعال و ارائه اسناد غیر واقعی به بانک اقدام به اخذ وجوه و تسهیلات به صورت غیرقانونی از بانک های ملی و ملت نموده ودرعمل این وجوه را صرف خرید املاک و زمین های متعددی کرده اند. 

براساس این گزارش شعبه سوم باز پرسی دادسرای ناحیه 22 اموراقتصادی پنج متهم این پرونده که همگی متهم به مشارکت در کلاهبرداری به مبلغ چهل میلیارد و هشتصد و هفتاد و هفت میلیون و پانصد و هشتاد و هشت هزار و نهصد و سی وهفت ریال از بانک ملت و مبلغ یکصد و سه میلیارد و سیصد و نه میلیون و یکصد و پانزده هزار و ششصد ریال و همچنین درهم امارات ازبانک ملی بودند را مجرم شناخت. بدیهی است دراجرای مقررات پس از قطعیت حکم ، اسامی کامل متهمین اعلام خواهدشد. 

صدور کیفرخواست دومتهم دردادسرای ویژه امور اقتصادی 
بااعلام شکایت ازسوی اداره حقوقی قضایی وزارت اطلاعات پرونده دومتهم اقتصادی دردستورکاردادسرای اموراقتصادی قرارگرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجتمع قضایی اموراقتصادی (قسط)، شعبه پنجم بازپرسی دادسرای امور اقتصادی دومتهم در یک پرونده اقتصادی را به اتهام مشارکت درتحصیل مال ازطریق نامشروع به مبلغ ده میلیارد ودویست و بیست و نه میلیون ریال مجرم شناخت. 

گفتنی است متهم ردیف اول پرونده علاوه براین به اتهام کلاهبرداری ازطریق انتقال منافع مال غیر به میزان یک میلیارد و سیصد وپنجاه میلیون ریال نیز تحت تعقیب کیفری می باشد. 


براساس این گزارش این پرونده پس از صدورکیفرخواست و قرارمجرمیت متهمین دردادسرای ناحیه 22 اموراقتصادی ، هم اکنون در شعبه 1191دادگاه عمومی تهران مستقر در مجتمع قضایی اموراقتصادی درحال رسیدگی است. بدیهی است دراجرای مقررات پس ازقطعیت حکم ، اسامی کامل متهمین اعلام خواهدشد.

بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی، برنده جایزه جهانی هلمن-همت شدجایزه جهانی هلمن -همت سال ۲۰۱۱ به بهمن احمدی امویی ، روزنامه نگار زندانی در ایران تعلق گرفت.
براساس گزارش های رسیده به کلمه، جوایز معتبر هلمن- همت به آن دسته نویسندگانی تعلق می گیرد که به خاطر فعالیت هایشان به خاطر آزادی بیان مورد تعقیب و آزار و اذیت قرار گرفته اند .موسسه هلمن-همتسعی بر این دارد که با تاکید بر موارد مشخص توجه را بر روی عدم ازادی بیان متمرکز سازند.
جایزه ی هلمن-همت به نویسندگانی از سراسر جهان اعطا می شود که تحت فشارهای سیاسی قرار گرفته اند و همچنان به کار خود ادامه داده اند. این جایزه یادبودی است از لیلیان هلمن نمایشنامه نویس آمریکایی و دوست رمان نویس او داشمیل هامت که در سال ۱۹۵۰، تحت فشارهای فراوان سیاسی قرار داشتند.
هلمن و همت هر دو به خاطر باورها و وابستگی های سیاسی شان توسط هیئت ویژه کنگره بازجویی شده بودند. هلمن سختی های زیادی کشید و سالهای سال برای پیدا کردن شغل هم دچار مشکل بود . همت هم مدتی را در زندان گذراند.
از میان برندگان فارسی زبان این جایزه می توان به نام های احمد شاملو، عباس معروفی، هوشنگ گلشیری، علی اشرف درویشیان، سیمین بهبهانی، علی افشاری نام برد.
امسال به جز احمدی امویی، جایزه هلمن –همت به چند فعال دیگر ایرانی نیز تعلق گرفته است که به زودی اسامی آنها نیز از سوی این موسسه اعلام خواهد شد.
بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی یکسال است که ازحق ملاقات حضوری با خانواده اش محروم است.وی شانزده ماه نیز از حق مرخصی و آزادی موقت محروم بوده است.
به گزارش کلمه، بیش از دو سال از زندانی بودن این روزنامه نگار می گذرد . وی ۳۰ خرداد ماه سال ۱۳۸۸ به همراه همسرش، ژیلا بنی یعقوب در منزل مسکونی اش بازداشت شد و تاکنون در زندان اوین به سر می برد. او در مدت زندانی بودنش تنها یک بار از مرخصی استفاده کرده و بیش از ۱۶ ماه از هر گونه حق مرخصی محروم مانده است.
به گفته خانواده این زندانی سیاسی، او تنها اجازه دارد به به صورت کابینی با همسر و دیگر اعضای خانواده اش ملاقات کند. این زندانی یکسال است هیچ گونه ملاقات حضوری با خانواده اش نداشته و حتی اجازه نیافته در این مدت تماس تلفنی کوتاهی با مادر سالخورده اش که در شهرستان زندگی می کند، داشته باشد.
خانواده احمدی امویی نیز مانند بسیاری دیگر از خانواده های زندانیان این بند بارها از دادستان تهران برای وی درخواست مرخصی و یا آزادی موقت کرده اند اما تاکنون با این درخواست ها نیز مخالفت شده است.این در حالی است که وی دارای پانصد میلیون تومان وثیقه در نزد دادگاه انقلاب است.او از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به پنج سال زندان قطعی محکوم شده است.
مهم ترین مصادیق اتهامی احمدی امویی، نگارش مقالات انتقادی در باره عملکرد اقتصادی دولت احمدی نژاد در روزنامه سرمایه و وب سایت شخصی اش و همچنین سردبیری وب سایت خرداد نو عنوان شده است

نگاه سکسی ۱۷ تن از مراجع شیعه(بیماران جنسی) به دختر بچه شیرخواره
آیت الله محقق کابلی – روح الله خمینی -سيد عبد الأعلى سبزوارى-سید علی سیستانی- شيخ محمد امين زين الدين-سيد محمد رضا موسوى گلپايگانى-مرعشی نجفی-شیخ عباس قمی-سید محمد کاظم طباطبایی یزدی-سید ابوالقاسم خویی-سید ابوالحسن اصفهانی-آیت الله سید محمد تقی مدرسی-آیت الله بهجت-محمد سعید حکیم-شیخ محمد حسن نجفی-سید محمد روحانی-سید محمد صادق حسینی روحانی
الغاية القصوى (فارسي) – لليزدي ترجمة الشيخ عباس قمي – ج 2 – ص 87( مسئلة 1 ) جايز نيست دخول بزوجه پيش از آنكه نه سال او تمام شده باشد چه زوجه حره باشد يا كنيز بعقد دوام يا بمتعه بلكه جايز نيست وطى كنيز خود يا محلله پيش از نه سال بلى ساير استمتاعات مثل نظر ولمس بشهوت ودر بغل گرفتن وبرآن او ماليدن در تمام اقسام مانعى ندارد هر چند شير خوار باشد.
مجمع المسائل (فارسي) – السيد الگلپايگاني – ج 2 – ص 159س 444 – اگر زوجه كمتر از نه سال داشته باشد هر گونه استمتاع از او به غير از وطى جايز است يا خير . ج – بلى جايز است.
نجاة العباد – إمام الخميني- ص: 361مسأله 11 جايز نيست وطى زن قبل از اين كه بالغ بشود، يعنى نه سالش تكميل گردد و فرقى نيست بين اين كه دائم باشد يا صيغه و امّا بقيه كارها از قبيل بوسه زدن و در بر گرفتن و چيزهاى ديگر مانعى ندارد.
تحریرالوسیله – روح الله خمینی – ج4 ص14مساءله 12 – كسيكه زوجه اى كمتر از نه سال دارد وطى او براى وى جايز نيست چه اينكه زوجه دائمى باشد، و چه منقطع ، و اما ساير كام گيريها از قبيل لمس بشهوت و آغوش گرفتن و تفخيذ اشكال ندارد هر چند شيرخواره باشد، و اگر قبل از نه سال او را وطى كند اگر افضاء نكرده باشد بغير از گناه چيزى بر او نيست ، و اگر كرده باشد يعنى مجراى بول و مجراى حيض او را يكى كرده باشد و يا مجراى حيض و غائط او را يكى كرده باشد تا ابد وطى او بر وى حرام مى شود، لكن در صورت دوم حكم بنابر احتياط است و در هر حال بنا بر اقوى بخاطر افضاء از همسرى او بيرون نمى شود در نتيجه همه احكام زوجيت بر او مترتب مى شود يعنى او از شوهرش و شوهرش از او ارث مى برد، و نمى تواند پنجمين زن دائم بگيرد و ازدواجش با خواهر آن زن بر او حرام است و همچنين ساير احكام ، و بر او واجب است مادامى كه آن زنده است مخارجش را بپردازد. هر چند طلاقش داده باشد، بلكه هر چند كه آن زن بعد از طلاق شوهرى ديگرى انتخاب كرده باشد كه بنابر احتياط بايد افضا كننده نفقه او را بدهد، بلكه اين حكم خالى از قوت نيست ، و نيز بر او واجب است ديه افضا را كه ديه قتل است بآن زن بپردازد اگر آن زن آزاد است نصف ديه مرد را با مهريه ايكه معين شده و بخاطر عقد دخول بگردنش آمده به او بدهد، و اگر بعد از تمام شدن نه سال با او جماع كند و او را افضاء نمايد حرام ابدى نمى شود و ديه بگردنش نمى آيد، لكن نزديكتر به احتياط آن است كه مادامى كه آن زن زنده است نفقه اش را بدهد هر چند كه بنا بر اقوى واجب نيست .منبع وبلاگ کاکتوس:

اعتراف بازداشتی های جریان انحرافی: از طرح "تفکیک جنسیتی" به بهترین شکل استفاده کردیم


اختصاصی "انتخاب"/ بازداشت تعدادی دیگر از افراد نزدیک به "جریان انحرافی"

اعتراف بازداشتی های جریان انحرافی: از طرح "تفکیک جنسیتی" به بهترین شکل استفاده کردیم

شنیده شده تعدادی از اطرافیان رییس جمهور که طی هفته های اخیر به اتهامات مختلف بازداشت شده اند، در بازجویی های خود اعتراف کرده اند "ماجرای طرح تفکیک جنسیتی از اساس جزء برنامه ریزی جریان انحرافی بوده است"
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اعترافات بازداشتی های جریان انحرافی، حکایت از برنامه ریزی این جریان در ماجرای طرح "تفکیک جنسیتی" دارد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب"؛ شنیده شده تعدادی از اطرافیان رییس جمهور که طی هفته های اخیر به اتهامات مختلف بازداشت شده اند، در بازجویی های خود اعتراف کرده اند "ماجرای طرح تفکیک جنسیتی از اساس جزء برنامه ریزی جریان انحرافی بوده است"

این افراد گفته اند: از ابتدای طرح شدن ماجرای تفکیک جنسیتی - که از سوی وزیر علوم به زبان آورده شد - تا انتهای آن که با نامه ی رییس جمهور مبنی بر "مخالفت با طرح تفکیک جنسیتی" ختم شد، جز برنامه ریزی این جریان بوده است.

بازداشتی های جریان انحرافی اضافه کرده اند که "برنامه ریزی شان در مورد طرح تفکیک جنسیتی، با موفقیت به نتیجه ی مطلوب رسیده و توانسته اند به بهترین شکل از این ماجرا استفاده کنند!

بازداشت تعدادی دیگر از افراد نزدیک به "جریان انحرافی"

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب"؛ از سوی دیگر، شنیده شده تعداد دیگری از افراد صاحب نام و عنوان، طی روزهای و هفته های اخیر به اتهامات مختلف از جمله همکاری با جریان انحرافی، بازداشت شده اند.

همچنین اطلاعات واصله به "انتخاب"، حکایت از آن دارد که طی هفته های آینده، روند بازداشت نزدیکان جریان انحرافی ادامه خواهد شد و احتمال بازداشت سران این جریان دارد که طی هفته های اخیر، اخبار متنوعی مبنی بر بازداشت آنان به گوش می رسید.

اعترافِ وزارت علوم: خروج ٩٧ درصد داوطلبان كنكور دكتری از كشور


وزارت علوم: خروج ٩٧ درصد داوطلبان كنكور دكتری از كشور

حسن مسلمي‌نائينی، مديركل امور بورس و دانشجويان خارج وزارت علوم، از خروج ٩٧ درصد دانشجویان متقاضی آزمون دکتری از کشور خبر داد.
به گزارش دانشجونیوز، حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به ١٤٠ هزار دانشجوی متقاضی در آزمون دوره دكتری در سال جاری، از پذیرش کمتر از  ٢ تا ٣ درصد این داوطلبان به دلیل کمبود ظرفیت پذیرش در دانشگاه های کشور خبر داد.
وی همچنین از خروج ٩٧ درصد این متقاضیان از کشور برای ادامه تحصیل سخن گفت: "امسال ١٤٠ هزار متقاضي در آزمون دوره دكتري شركت كردند كه كمتر از ٢ تا ٣ درصد پذيرفته مي‌شوند، يعني ٦ تا ١٠ هزار متقاضي مي‌توانند در دوره دكتراي داخل كشور تحصيل كنند و ٩٧ درصد مابقي در داخل كشور نمي‌مانند و براي تحصيل به خارج از كشور مي‌روند كه در اين ميان داوطلبان نخبه به كشورهاي اروپايي مراجعه مي‌كنند و ساير داوطلبان براساس اعتبار دانشگاه‌‌هاي كشورهاي خارجي به دانشگاه‌هاي مختلف خارجي مي‌روند."
وی افزود: "هنگامي كه ظرفيت پذيرش دانشجو در داخل كشور كافي نباشد، مردم منتظر گشودن ظرفيت‌ها و يا شركت در كنكور سال بعد نمي‌‌‌مانند و به خارج از كشور مراجعه مي‌كنند."

اظهارات این مقام مسئول در وزارت علوم، مبنی بر ظرفیت اندک دانشگاه ها در پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری، در حالی بیان می شود که محمود ملاباشی، معاون دانشجویی وزارت علوم، در اردیبهشت ماه از ظرفیت خالی دانشگاه ها برای بازگشت کلیه دانشجویان خارج از کشور به داخل سخن گفته بود: "در حال حاضر با توجه به حدود ٢٥٠ هزار صندلی خالی در دانشگاه ها می‌توانیم کلیه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور را در درون دانشگاه های داخلی بپذیریم."
همچنین محمود ملاباشی با اشاره به اینکه ٢٠ درصد دانشجویان ایرانی خارج از کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند، گفته بود: "این دانشجویان می توانند از طریق سایت وزارت علوم، تقاضای پذیرش در دانشگاه‌های داخل را ارائه دهند و یک هفته بعد مکاتبات پذیرش آن در اختیار فرد و دانشگاه مقصد قرار می‌گیرد."

منبع دانشجونیوز

شیفته: تحریم انتخابات

نشاتی این کلیپ در یوتوب:

احمدی‌نژاد: هر كس كنار ما بنشيند دستگيرش می‌كنند!اسفنديار رحيم مشايي در اين جلسه حضور داشت و وقتي دوربين‌هاي خبرنگاران وارد جلسه شدند مشايي جلسه را ترك كرد. احمدي نژاد وقتي در مقام رياست جلسه قرار گرفت از بقايي خواست كه كنارش بنشيند و به طعنه گفت: «البته هر كس كنار ما بنشيند دستگيرش مي‌كنند»!

نشست مشترك هيئت دولت و مسئولان اجرايي كشور كه چهارشنبه با حضور استانداران، معاونين و 2 نفر از مسئولين اجرايي هر استان در محل مجلس سابق برگزار گرديد، داراي حواشي جالبي بود.

اولين سخنران اين جلسه «محمدرضا رحيمي» معاون اول رئيس‌جمهور بود كه سخنانش با تعريف و تمجيد فراوان از رئيس‌جمهور همراه بود. استانداران مركزي، يزد، اصفهان و بوشهر در مورد مشكلات طرح هدفمندي يارانه‌ها سخن گفتند كه رئيس‌جمهور پس از اين سخنان به آنها گفت: «من انتظار داشتم نسبت به مسائل كلان‌تر حرف بزنيد»!

بعد از استانداران، ثمره هاشمي گفت: «اين طرح هدفمندي يارانه‌ها صرفاً ايده آقاي احمدي نژاد بوده است و نتيجه پيگيريهاي ايشان بوده است.» كه البته اين سخنان ثمره هاشمي لبخندي را بر لبان احمدي نژاد نشاند!

پس از سخنان ثمره هاشمي، احمدي نژاد در سخنراني 2 ساعته بار ديگر مديريت امام زمان عليه السلام را مطرح كرد و گفت: «3 دليل براي موفقيت اين طرح وجود دارد اينكه دولت خوب كار كرده، اعتماد مردم و در نهايت مديريت امام زمان(عج) از عوامل موفقيت اين طرح بوده است.»

براساس همين گزارش، احمدي نژاد همچنين خطاب به حاضرين گفت: «شما براي خدا كار كنيد هر كس و هر عالمي هم مخالفت كرد شما اهميتي ندهيد خدا همه را جارو مي‌كند و به زباله دان تاريخ خواهد انداخت.»

بعد از احمدي نژاد استاندار گيلان سخنراني كرد و در جمله‌اي تاريخي گفت: «قبلاً دنيا ايران را به كوروش كبير مي‌شناختند ولي الان به محمود كبير مي‌شناسند! البته احمدي نژاد به اين سخنان نيز اعتراضي نكرد»!

اسفنديار رحيم مشايي در اين جلسه حضور داشت و وقتي دوربين‌هاي خبرنگاران وارد جلسه شدند مشايي جلسه را ترك كرد. احمدي نژاد وقتي در مقام رياست جلسه قرار گرفت از بقايي خواست كه كنارش بنشيند و به طعنه گفت: «البته هر كس كنار ما بنشيند دستگيرش مي‌كنند»!منبع : فرارو

بدنبال قتل روح الله داداشی، قهرمان اسبق وزنه‌برداری ایران به قتل رسید


ک پیشکسوت وزنه برداری به قتل رسید.
۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد ساعت 11:29
به گزارش سرویس ورزشی برنا، یعقوب محبوب‌وند یکی از پیشکسوتان وزنه برداری طی نزاعی خیابانی در مقابل درب منزلش به قتل رسید.

این اتفاق در شهریار کرج اتفاق افتاده و مقتول با ضربات قمه دو فرد ناشناس به قتل رسیده است.

ضمنا شركت فرهنگی ورزشی سایپا و باشگاه سایپا بعد از شنیدن این خبر تاسف انگیز، بیانیه ای را به شرح زیر صادر كرد:

"خبر قتل قهرمان پیشكسوت ورزش سایپا و پهلوان ایران عزیزمان، مرحوم یعقوب محبوب وند موجب تاسف شدید جامعه كارگری گروه خودروسازی سایپا به ویژه موجب تالم سرمایه های ورزشی سایپا شد.

مرحوم محبوب وند با سابقه چند سال عضویت در تیم كارگری سایپا و قهرمان وزنه برداری كارگران كشور، محبوب دل و دیده های هزاران كارگر زحمتكش خطوط تولید گروه صنعتی سایپا محسوب می شد كه سابقه درخشانی در جمع صمیمی ورزش پیشكسوتان كشور داشته و كسب عناوین قهرمانی وزنه برداری از زمان نوجوانی، جوانی و پیشكسوتی نشانگر تداوم عشق و علاقه آن مرحوم به ورزش و حضور در قله افتخارات ورزشی بوده است.

در حالیكه ذائقه و خاطره مردم عزیز استان البرز و كشورمان از قتل قویترین مرد ایران، مرحوم "روح الله داداشی " تلخ بود و بهت عظیمی سراسر سرزمینی را كه مردمانش پاسبان مهرند و خاكش را به یكرنگی و همدلی بارور ساخته اند فرا گرفته بود، شاهد انتشار خبر قتل همكار و همراهمان، مرحوم "یعقوب محبوب وند " به دست اشرار انسان نما هستیم!

باشگاه سایپا ضمن گرامیداشت خاطره ماندگار این دو فرزند ایران سرافراز و البرز قهرمان، از سوی پیشكسوتان ورزش سایپا و اعضای تیم های سی و سه گانه خود و اعلان انزجار از عاملین این فعالیت ها از قوه قضاییه و نیز نیروی انتظامی در خواست دارد، با مسببین چنین قتل های ناجوانمردانه ای در اسرع وقت برخورد نموده و آن را به اشد مجازات برساند. " 

۱۳۹۰ مرداد ۷, جمعه

زنگ تفریح/یوتوب/توهم زدگی!
لینک این ویدیو در یوتوب:
http://www.youtube.com/watch?v=onmP2u2Dy58&feature=share«بولتن نیوز»: خامنه‌ای با مشکلات فراوان و پیچیده‌ای روبروست


آیا مقام معظم رهبری، بزودی جام زهرمار را همانند امام راحل، نوش جان می کنند؟

سایت «بولتن نیوز» با انتشار یادداشتی اعلام کرد علی خامنه‌ای برای «جنگیدن» با برخی گروه‌های داخلی و خارجی و اجرای سیاست‌های خود با مشکلات فراوانی مواجه است.
این سایت روز پنجشنبه (ششم مرداد) نوشته که جمهوری اسلامی و رهبر آن «در زمینه تحریک انگیزه الهی در محدودیت و تنگنا» قرار دارند.
«بولتن نیوز» با مقایسه وزن سیاسی‌ـ‌اجتماعی روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای نوشته که رهبر کنونی جمهوری اسلامی برای «حل مشکلات» با موانع فراوانی روبرو است.
این سایت در ادامه آورده است: «مردم در زمان امام (خمینی} با دشمنان و در رأس آن‌ها آمریکا جنگیدند، اما نه حوزه می‌‏توانست در برابر وی بایستد و نه سایر جناح‌ها مانند رفاه طلبین و... اما اگر الان بخواهیم بجنگیم مشکلات ما زیاد خواهد بود.»
«بولتن نیوز» در ادامه یادداشت خود این پرسش‌ها را مطرح کرده که «اگر مقام معظم رهبری بخواهند با گروهی بجنگند و با مسایل داخلی و خارجی بصورت جدی برخورد کنند، چه موانعی خواهند داشت؟ آیا مقدسین و حوزه‏‌های علمیه برنامه نیمه سوسیالیستی را تحمل می‌‏‌کنند؟ آیا اقشار مختلف در حال حاضر جنگ را تحمل می‌‏‌کنند؟ یا اینکه در این مسایل با مقام معظم رهبری مقابله خواهند کرد؟»
به نظر نویسنده این یادداشت «الان یک کانون تبلیغاتی عظیمی مانند جنگ در کشور وجود ندارد، تا انگیزش عموم را تحریک نماید، حال باید ببینیم ایشان {خامنه‌ای} در این شرایط باید چگونه برای اسلام کار کند؟ هم نفاق داخلی مانع است و هم ضعف فهم بعضی از متدینین یک مشکل است.»
این سایت در بخش دیگری از یادداشت خود نوشته که «حزب‌‏اللهی‏‌ها که رهبر، آن‌ها را دوست دارد، انسان‌های وارسته‏‌ای هستند و با استمداد از همین نیرو‌ها می‌‏‌توان این پرچم اسلامی را نگهداشت؛ اما تا ابزارهای لازم تولید نشود، رهبر ناچار است شاهد به هدر رفتن یا از بین رفتن این نیرو‌ها باشد، قطعاً این وضع خوشایند مقام معظم رهبری نیست، اما با این احوال ایشان در یک ضیقی قرار گرفته‌‏اند که ناچار است حزب‌اللهی را که به منزله بچه‏‌هایش می‌‏باشند به جاهایی (مراکز فرهنگی) بفرستد که این‌ها از نظر اخلاقی و فرهنگی بیماری عفونی بگیرند و بعضاً آن‌قدر بیماری آن‌ها مسئله دار باشد که مرضش مسری و قابل سرایت باشد که نباید هم کسی نزدیک آن‌ها شود.»
به نوشته این سایت «ساده لوحی بعضی از حزب‌اللهی‏‌ها هم مضاف بر علت است، نمی‌‏توان حزب‌اللهی‏‌ها را متحجر و مقدس مآب دانست؛ اما بعضی از این‌ها ساده لوحند که با یک قوره مزاجشان تلخ شده و با یک مویز شیرین می‌‏‌شود، تحمل و سعه صدر ندارند، اگر کار به دستشان بیافتد یا درمانده می‌‏‌شوند یا به فساد تن می‌‏‌دهند، اگر هم کار به دستشان نباشد، منزوی شده و آنگاه خیلی از مطلب را زیر سئوال می‌‏برند.»
منبع دیگربان

۱۳۹۰ مرداد ۶, پنجشنبه

سوال از صالحی درباره «نقش» مشایی در سیاست خارجی


علی‌اکبر صالحی در جلسه‌ کمیسیون امنیت ملی حاضر شد تا به‌ سوالات درباره احتمال «نقش» اسفندیار رحیم‌مشایی در سیاست خارجی ایران پاسخ دهد.
کاظم جلالی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خبرگزاری مهر گفت که آقای صالحی عصر دیروز، چهارم مردادماه به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
در این جلسه، احمد توکلی، نماینده منتقد دولت درمورد نقش اسفندیار رحیم‌مشایی در سیاست خارجی پرسید که علی‌اکبر صالحی «هرگونه دخالت» اسفندیار رحیم‌مشایی در دوران وزارت او را رد کرد.
او گفت که در دستگاه دیپلماسی، هیچ‌گونه موازی‌کاری نیز صورت نگرفته است. 
آقای توکلی به ده‌ها سفر خارجی اسفندیار رحیم‌‌مشایی در سمت‌های معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و نیز رئیس‌دفتر رئیس جمهوری ایران و دیدار او با مقام‌های خارجی عمدتا در خارج از کشور اشاره کرد.
علی‌اکبر صالحی در توضیح این سفر‌ها و ملاقات‌ها گفت در مدتی که او وزیر امور خارجه بوده است، سفرهای رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری ایران در قالب همراهی با محمود احمدی‌نژاد بوده است.
همچنین در این جلسه قرار شد که طی چند روز آینده وزارت امور خارجه با بررسی گزارش‌های خود پاسخ دهد که در همه سفر‌ها و ملاقات‌های آقای مشایی در دوران وزارت او و قبل از آن، آیا نمایندگان وزارت امورخارجه حضور داشته‌اند یا خیر.
در سه ماه گذشته، و با آغاز اختلاف میان آیت‌الهه خامنه‌ای و رئیس‌جمهوری ایران پیرامون برکناری و انتصاب وزیر اطلاعات، انتقادهای تندی توسط هوادارن رهبری در نهادهای مختلف، درباره نفوذ اسفندیار رحیم‌مشایی و نزدیکان او بر آقای احمدی‌نژاد که به نام «جریان انحرافی» شناخته می‌شوند، صورت گرفته است.
اواخر خرداد ماه، پس از آنکه مجلس با انتصاب محمد شریف ملک‌زاده، از نزدیکان آقای مشایی به سمت معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه مخالفت کرد و این اقدام تلاش «جریان انحرافی» برای نفوذ به وزارت خارجه دانست، خواستار استیضاح علی‌اکبر صالحی شد.
در ‌‌نهایت با فشار مجلس، آقای ملک‌زاده در نامه‌ای با تکذیب اتهام‌هایی که به او وارد شده بود، از سمت خود استعفا داد و موضوع استیضاح وزیر امور خارجه نیز منتفی شد.
در نیمه تیر ماه، در ادامه موج بازداشت نزدیکان رئیس دفتر رئیس‌جمهوری که از دو ماه پیش‌تر آغاز شده بود، محمدشریف ملک‌زاده، نیز با اتهام‌های «مالی و امنیتی» توسط قوه قضائیه بازداشت شد.
در ۱۶ خرداد نیز پس از لغو سفر محمود احمدی‌نژاد به ارمنستان، در حالی که سخنگوی وزارت امور خارجه دلیل آن را «نیاز به زمان بیشتر جهت تنظیم و نهایی‌کردن اسناد» اعلام کرد اما برخی وب‌سایت‌های خبری نزدیک به اصول‌گرایان نوشتند که او در اعتراض به ممنوع‌الخروج بودن مشایی و بقایی این سفر را لغو کرده است.
علی اکبر صالحی در حالی روز دهم بهمن‌ماه سال گذشته با رای اعتماد مجلس به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شد که علی مطهری، نماینده منتقد واصولگرای مجلس به عنوان یکی از مخالفان گفته بود که در وزارت خارجه ساختار‌ها و مشکلاتی نظیر موازی‌کاری وجود دارد که آقای صالحی توان اصلاحش را ندارد.
منوچهر متکی، وزیر امور خارجه پیشین ایران مدتی پیش از برکناری خود به شدت نسبت به انتصاب حمید بقایی، از نزدیکان مشایی به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در امور آسیاانتقاد کرده و گفته بود که این کار مصداق «موازی‌کاری» است که رهبر جمهوری‌اسلامی تاکید کرده باید از آن پرهیز کرد.
محمود احمدی‌نژاد در شهریورماه ۸۹، حمید بقایی را به عنوان نماینده ویژه خود در امور آسیا، اسفندیار رحیم‌مشایی را به عنوان نماینده امور خاورمیانه، محمد مهدی آخوندزاده را به عنوان نماینده ویژه در امور دریای خزر و ابوالفضل ظهره‌وند را به عنوان نماینده ویژه در امور افغانستان منصوب کرد.
اما پس از اعتراض‌های شدید به این اقدام، محمود احمدی‌نژاد، احکام «نمایندگان ویژه» خود در مناطق مختلف جهان را به «مشاور» تغییر داد.

«جدایی نادر از سیمین» بهترین فیلم جشنواره‌ کرواسی شد

این سومين جايزه جهانی فیلم اصغر فرهادی در 10 روز گذشته است
«جدایی نادر از سیمین» بهترین فیلم جشنواره‌ کرواسی شد

سینمای ما- در فاصله یک هفته از جایزه ارمنستان، جایزه بهترین فیلم جشنواره «پولا» کرواسی هم به «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی رسید.   پنجاه وهشتمین جشنواره فیلم «پولا» در کرواسی روز ۲۳ جولای اوایل هفته به کار خود پایان داد و فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی درمیان آثار سر‌شناس کارگردانان بزرگ اروپایی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی شد.

در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره ۲۱ فیلم حضور داشتند که از آثار برجسته حاضر در آن می‌توان از «مالیخولیا» لارس فون تریر، «ما یک پاپ داریم» نانی مورتی و «ایثار» چن کایگه اشاره کرد.

«جدایی نادر از سیمین» که طی ده روز گذشته جایزه بزرگ بهترین فیلم بخش مسابقه جشنواره‌ سن پترزبورگ روسیه و جایزه اول جشنواره‌ «زردآلوی طلایی» ارمنستان را دریافت کرد، با دریافت جایزه‌ جشنواره‌ کرواسی، سومین جایزه‌اش را طی ۱۰ روز گذشته گرفت.

برنده خرس طلای بهترین فیلم و دو خرس نقره‌ای برای مجموعه بازیگران در جشنواره‌ برلین که ماه گذشته موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه جشنواره سیدنی استرالیا شد، تاکنون در جشنواره‌های برلین، هنگ کنگ، بوینس‌آیرس، بخارست، ترانسیلوانیا و استانبول به نمایش درآمده است.

این فیلم که از ۱۸ خرداد در سینماهای فرانسه به‌روی پرده رفته است، هم‌اکنون درمیان ۱۰ فیلم پرفروش سینمای فرانسه قرار دارد و تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار تماشاگر را جذب خود کرده است.

«جدایی نادر از سیمین» از روز ۲۵ خرداد در بلژیک و ۲ تیر در تایلند به‌روی پرده رفته است و طبق برنامه از روز ۱۱ اوت (۲۰ مرداد) در هلند و هشتم سپتامبر (۱۷ شهریور) در سینماهای سوئیس نمایش خواهد داشت.

«جدایی نادر از سیمین» در ادامه‌ اکران جهانی، از روز ۲۵ دسامبر (۴ دی) به‌طور هم‌زمان در ایتالیا و نروژ نمایش خواهد داشت و طبق برنامه‌ اعلام‌شده از روز ۶ ژانویه سال آینده میلادی (۱۶ دی) در سینماهای برزیل نمایش خود را آغاز خواهد کرد.

منبع : ایسنا

احمدی‌نژاد خود و دولتش را وامدار خامنه‌ای نمی‌داند


 محمود احمدی‌نژاد در سخنانی معنادار٬ دولت خود را تنها «مدیون مردم٬ امام و شهدا» دانست و هیچ تقدیری از تلاش‌ها و حمایت‌های علی خامنه‌ای در شکل‌گیری دولت‌های نهم و دهم نکرد.
خبرگزاری ایرنا و شبکه ایران روز چهارشنبه (پنج مرداد) با این عنوان که «دولت خود را مدیون تاریخ ملت ایران، امام راحل و شهدا می‌داند» اقدام به انعکاس سخنان احمدی‌نژاد در جلسه مشترک هیات دولت و مسئولان اجرایی کردند.
احمدی‌نژاد در این جلسه بدون آنکه نامی از خامنه‌ای و تلاش‌های وی در حمایت از خود و دولتش ببرد٬ گفت که «ما همواره خود را مدیون تاریخ ملت ایران، آرمان‌های بلند امام راحل و شهدا می‌دانیم.»
وی همچنین از مدیران اجرایی کشور خواست با «اخلاص» برای «خداوند» کار کنند و میزان «اخلاص» هر فرد را «درجه» علاقمندی به امام دوازدهم شیعیان دانست.
احمدی‌نژاد برخلاف نظر بسیاری از روحانیون و محافظه‌کاران حامی خامنه‌ای اعلام کرد که «کانون اصلی دشمنی شیطان ایجاد فاصله بین مردم و امام زمان» است.
او افزود که «شیطان بدنبال آن است تا اجازه ندهد اسم امام عصر به عنوان انسان کامل به ذهن کسی خطور کند.»
بی‌اعتنایی احمدی‌نژاد به علی خامنه‌ای و نقش او در به قدرت رساندن وی در سال ۱۳۸۴ و انتخابات سال ۸۸ در شرایطی صورت می‌گیرد که بسیاری از محافظه‌کاران بار‌ها به صراحت اعلام کرده‌اند دولت‌های نهم و دهم با حمایت‌ها و تلاش‌های رهبر جمهوری اسلامی تشکیل شده است.
علی خامنه‌ای بابت حمایت از احمدی‌نژاد و تشکیل دولت‌های محافظه‌کاری که همواره از آن‌ها حمایت می‌کرده٬ متحمل هزینه‌های سنگینی شده است.
محافظه‌کاران حامی خامنه‌ای از بی‌اعتنایی احمدی‌نژاد به حمایت‌های رهبر جمهوری اسلامی از وی و دولتش خشمگین هستند و می‌گویند او قصد دارد ولایت فقیه و روحانیت را از قدرت کنار بزند.

منبع: سایت دیگربان

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com