۱۳۹۰ شهریور ۱۹, شنبه

سفارت اسرائیل در قاهره توسط مردم اشغال شد!

سایت العربیه:

تجمع کنندگان در مقابل سفارت اسرائیل در قاهره شب جمعه 10 – 9 – 2011 دیوار بتونی مقابل این ساختمان را ویران کردند و وارد سفارت شدند.

گزارشگر العربیه در قاهره تاکید کرد معترضان به برخی اسناد موجود در سفارت دست یافتند و با خود بردند.

تعداد زیادی از معترضان به برقراری رابطه با اسرائیل در تجمع اعتراضی روز جمعه که " تصحیح روند گذشته " نام گرفته است دیوار بوتنی که پیشتر توسط پلیس در اطراف ساختمان سفارت برپا شده بود بوسیله " چکش " خراب کردند و وارد سفارت شدند.

این در حالی است که تعداد زیادی از عناصر پلیس در محل وقوع حادثه حاضر بودند اما نتواستند معترضان را از ورود به داخل سفارت بازدارند
مخالفان ابزار مختلف برای خراب کردن دیوار بتونی با خود آوردند
مخالفان ابزار مختلف برای خراب کردن دیوار بتونی با خود آوردند
وزارت بهداشت مصر اعلام کرده است تعداد زخمی شدگان در درگیری بین پلیس و تجمع کنندگان در مقابل سفارت اسرائیل به بیش از 187 تن رسیده است.

یکی از معترضان که تلاش کرد پرچم اسرائیل را از فراز ساختمان به پایین بکشد هنگام بالا رفتن از دیوار ساختمان به زمین افتاد و بلافاصله بوسیله آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.

معترضان پس از تجمع در میدان " التحریر " به سمت سفارت اسرائیل حرکت کردند و بوسیله چکش و ابزاری که با خود داشتند دیوار بتونی را ویران کردند.

گزارشگر العربیه در قاهره تاکید کرد تعداد تجمع کنندگان در مقابل سفارت رو به افزایش است و نیروهای پلیس و ارتش نتوانستند آنها را از اطراف ساختمان سفارت در نزدیکی دانشگاه قاهره دور سازند.

معترضان همچنین دو خودروی پلیس را در اطراف سفارت به آتش کشیدند.
http://www.alarabiya.net/articles/2011/09/10/166151.html

۱۳۹۰ شهریور ۱۸, جمعه

زن در اسلام اختیار حجابش را ندارد


آیت‌الله عبد‌الله جوادی آملی از روحانیون قم:

زن در اسلام اختیار حجابش را ندارد

آیت‌الله عبد‌الله جوادی آملی از روحانیون بلند‌پایه قم گفته که «عصمت زن، حق‌الله است و به کسی ارتباط ندارد» و «زن در مقابل شوهر باید تمکین کند، نه در مقابل جامعه.»
به گزارش روز دوشنبه (۱۴ شهریور) خبرگزاری ایسنا٬ آقای جوادی آملی افزوده است: «حجاب زن تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف‏نظر کردم. حجاب زن مربوط به مرد نیست تا مرد بگوید من راضی‌ام. حجاب زن مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت بدهند. حجاب زن، حقی الهی است.»
به گفته این روحانی در اسلام «حرمت زن نه اختصاص به خود زن دارد، نه شوهر و نه ویژه برادر و فرزندان اوست. همه این‌ها اگر رضایت بدهند، قرآن راضی نخواهد بود.»
جوادی آملی افزوده است: «کسی حق ندارد بگوید من به نداشتن حجاب رضایت دادم٬ چرا که عصمت زن، حق‌‏الله است و به هیچ‌کسی ارتباط ندارد.»
اظهارات جوادی آملی در شرایطی مطرح می‌شود که روحانیون و برخی از مراجع تقلید در قم در سال‌های اخیر بار‌ها از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته‌اند با پدیده «بدحجابی» در ایران برخورد کنند.
پلیس سال‌هاست با اجرای طرح «امنیت اجتماعی» هزاران دختر و پسر را به اتهام پوشش نامناسب بازداشت و به دادگاه معرفی کرده است٬ اما همچنان نتوانسته با این پدیده مقابله کند.
گروهی از روحانیون و محافظه‌کاران می‌گویند «بدحجابی» در ایران موضوعی «سیاسی» است و برخی زنان در ازای دریافت پول با پوشش نامناسب در جامعه ظاهر می‌شوند.
منبع: دیگربان

۱۳۹۰ شهریور ۱۷, پنجشنبه

آدم فروشیِ مایلی کهن:این آقا که عقایدش مخالف احمدی‌نژاد است مربی است و من بیکارم


مایلی‌کهن: لنگه در هم جای آقای X می گذاشتم به لائوس و گوام گل می زد
این آقا که عقایدش مخالف احمدی‌نژاد است مربی است و من بیکارم


ورزش > لیگ برتر - آقای x این اسمی است که مایلی کهن روی بازیکن و مربی محبوب این روزهای فوتبال ایران گذاشته.محمد مایلی کهن در جدیدترین گفت و گوی خود و این بار در مصاحبه به خبرورزشی به انتقادهایش از آقای x ادامه داده و این بار بهانه اش ، پاسخ علی دایی است به حرف هایش. اینکه دایی به فارس گفته بود:« پاسخی برای چرندیات این آقا ندارم.» مایلی کهن در این باره می گوید:« این ادبیات یک مهندس است که در شریف تحصیل کرده؟ و البته خودش که فوق لیسانس تربیت بدنی دارد و همیشه اصرار دارد بر ارزشی بودن با این ادبیات درباره کسی که آقای x می خواندش ، ادامه داده است:« اگر درباره پرسپولیس و خودم حرف بزند ، جوابش را می دهم. گفته من در پرسپولیس دنبال پول نبودم و بعد هرچه دلش می خواهد ، می گوید. این آقا در یک سال بیشتر از یک میلیارد تومان از پرسپولیس پول گرفته ، قرارداد سال دومش 900 میلیون بوده و الان هم برای امسال ، 700 میلیون از تیم جدیدش گرفته...»

او درباره تیم ملی و خاطرات ملی این بازیکن سرشناس و پر افتخار ایران هم می گوید:« در بازی های ما با لائوس ، مالدیو و گوام ، یک تعدادی گل زده که اگر من لنگه در هم گذاشته بودم در زمین ، توپ ها به آن برخورد می کرد و وارد دروازه می شد. همین آقا جلوی فرهاد مجیدی ، ایمان مبعلی و کاظمیان یا خیلی های دیگر را در تیم ملی گرفت...»

او ادامه داد:« می گویند من با احمدی نژاد لابی می کنم و تیم می گیرم. این آقا که همه می دانند عقایدش مخالف احمدی نژاد است چرا یکسال بی کار نمی ماند و من در خانه نشتم؟ حتما من اوبامایی هستم؟»منبع خبر : جهان ورزش

۱۳۹۰ شهریور ۱۶, چهارشنبه

نتایج گروه های پنج گانه فوتبال آسیا در بازیهای مقدماتی جام جهانی 2014گروه A:* سنگاپور صفر - عراق 2گل‌ها: علاء عبدالزهرا (50) و یونس محمود (86)* اردن 2 - چین یک
گل‌ها: بهاء عبدالرحمان سلیمان (49) و عامر ذیب (55) برای اردن و هاو جیونمین (56) برای چین
جدول رده بندی گروه A:
تیمبازیبردتساویباختگل‌زدهگل‌خوردهتفاضلامتیاز
1- اردن22--413+6
2- چین21-13303
3- عراق21-12203
4- سنگاپور2--2143-0
گروه B:* لبنان 3 - امارات یکگل‌ها: محمد غدار (37 - پنالتی)، اکرم مغربی (53) و رضا عنتر (83) برای لبنان و محمود خمیس (15) برای امارات* کویت یک - کره جنوبی یک
گل‌ها: حسین فاضل (53) برای کویت و پارک چو یونگ (8) برای کره جنوبی
جدول رده بندی گروه B:
تیمبازیبردتساویباختگل‌زدهگل‌خوردهتفاضلامتیاز
1- کره‌جنوبی211-716+4
2- کویت211-431+4
3- لبنان21-1374-3
4- امارات2--2363-0
گروه C:* کره شمالی یک - تاجیکستان صفرگل:  پاک نام چول (14)* ازبکستان یک - ژاپن یک
گل‌ها: سرور جپاروف (8) برای ازبکستان و شینجی اوکازاکی (65) برای ژاپن
جدول رده بندی گروه C:
تیمبازیبردتساویباختگل‌زدهگل‌خوردهتفاضلامتیاز
1- ژاپن211-211+4
1- ازبکستان211-211+4
3- کره شمالی21-11103
4- تاجیکستان2--2022-0
گروه D:* تایلند 3 - عمان صفرگل‌ها: سومپونگ سولب (35)، تیراسیل دانگدا (41) و رشید الفارسی (1+90 - گل به خودی)* عربستان یک - استرالیا 3
گل‌ها: ناصر الشمرانی (65) برای عربستان و جاشوا کندی (56 و 40) و لوک ویلکشیر (77) برای استرالیا
جدول رده بندی گروه D:
تیمبازیبردتساویباختگل‌زدهگل‌خوردهتفاضلامتیاز
1- استرالیا22--523+6
2- تایلند21-1422+3
3- عربستان2-11132-1
4- عمان2-11033-1
گروه E:* اندونزی صفر - بحرین 2گل‌ها: سیدضیا سیدسعید (46) و اسماعیل عبداللطیف (71)* قطر یک - ایران یک
گل‌ها: محمد السید عبدالمطلب (55) برای قطر و هادی عقیلی (46) برای ایران
جدول رده بندی گروه E:
تیمبازیبردتساویباختگل‌زدهگل‌خوردهتفاضلامتیاز
1- ایران211-413+4
2- بحرین211-202+4
3- قطر2-2-1102
4- اندونزی2--2055-0

دادن جواب دندان شکن به روزنامه نگار افغان انقدر سخت بود؟! و حالا توجیه و ماستمالیِ آن گاف بزرگ!
پس از افشاگری و انتقادِ جانانهِ فضل الرحمان اوریا، خبرنگار افغانی در پخش زنده ای از صدا و سیمای رژیم، که بی پرده و بدرستی بر نقشِ مخربِ حکومت اسلامی نسبت به همسایگان خود ، افغانستان و عراق تاکید داشت، اینک نشریهِ شفاف منسوب به قالیبافبه توجیه و ماستمالیِ آن نشسته است. باهم بخوانیم:

برای مجری سیما بودن به غیر از ژست و کت و شلوار عوامل دیگری هم لازم است!
دادن جواب دندان شکن به روزنامه نگار افغان انقدر سخت بود؟!

شفاف: «ایران تنها کشور دنیا است که در انزوای کامل به سر می‌برد و با هیچ یک از همسایگان خود رابطه دوستانه ندارد»!، «ایران و پاکستان در امور افغانستان دخالت می‌کنند!» این‌ها سخنانی بود که روز دوشنبه هفته گذشته در یک برنامه زنده خبری از شبکه خبر پخش شد و باعث شد مصاحبه ۲۰ دقیقه‌ای به کمتر از ۳ دقیقه کاهش یابد و حیثیت صدا و سیمای ایران زیر سوال رود.


روزدوشنبه در گفتگوی زنده شبکه خبر با فضل الرحمن اوریا، روزنامه نگار افغانی با موضوع «مخالفت با توافقنامه امنیتی آمریکا و افغانستان»، وی در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره اثرگذاری ایران در منطقه گفت که در حال حاضر ایران تنها کشور دنیا است که در انزوای کامل به سر می‌برد و با هیچ یک از همسایگان خود رابطه دوستانه ندارد!


وی همچنین در بخش دیگری در پاسخ به این سوال که دلیل ناکامی قدرت‌های غربی و ناتو برای ایجاد امنیت در افغانستان چه بوده است، با بیان مواردی غیر واقعی و همسو با منافع بیگانگان، عامل اصلی این وضعیت را مداخله کشورهای همسایه ما از جمله ایران و پاکستان و موجودیت مدیریت ضعیف افغانستان دانست.


این سخنان در حالی مطرح شد که مجری برنامه که انگار اصلا آمادگی نظر مخالف را نداشت! به یک باره از خواب بیدار شد و متوجه شد چه اتفاقی در حال وقوع است و به جای اینکه جواب دندان شکنی به این کار‌شناس بدهد و با نظر کار‌شناسانه به عنوان یک خبرنگار مطلع و کسی که به موضوع مصاحبه اشراف دارد، در این باره برخود کند، مثل یک شخص مبتدی و ناآشنا به بحث و گفتگوی خبر ی به حالت سرگشته و پریشان گفت: «البته این نظر شخصی شماست!» بدون توجه به این نکته بدیهی که مگر یک کار‌شناس به غیر از نظر شخصی خود نظر فرد دیگری را هم ارائه می‌دهد؟! اصولا کار‌شناسان به دلیل صاحب نظر بودن به برنامه‌ها و گفت‌و‌گو‌های خبری دعوت می‌شوند و هدفی جز این برای گفتگو نیست!


البته کارگردان برنامه نیز به اندازه مجری برنامه مقصر است، چرا که به جای کنترل اوضاع و بیدار کردن مجری از خواب! گفتگو را بدون جمع بندی قطع می‌کند و باعث می‌شود، حیثیت سیمای ملی کشور توسط یک روزنامه نگار افغانی زیر سوال رود و باعث محبوبیت ومشهوریت این روزنامه نگار و بهره برداری رسانه‌های غربی از این مساله می‌شود!


فضل الرحمن اوریا در مصاحبه با رسانه‌های فارسی زبان غربی مدعی شده است که صدا و سیمای ایران حیثیت وی را زیر سوال برده است و حتی تهدید کرده است که به مجامع بین المللی شکایت می‌کند.


وی به دویچه وله گفت: «قرار بود ۲۰ دقیقه صحبت ‌کنم که فقط ۲ دقیقه و ۱۶ ثانیه از آن پخش شد. ۱۷دقیقه و چند ثانیه دیگر به من بده‌کارند. اگر شبکهٔ خبر بقیه صحبت من را پخش نکند، مجبور هستم به خاطر اعادهٔ حیثیت خود به نهادهای بین‌المللی ازجمله سازمان ملل متحد مراجعه و شکایت کنم.»


اوریا درباره چگونگی دعوتش به شبکه خبر به این سایت خبری گفت: «روز دوشنبه گذشته، شبکهٔ خبری دولت ایران برای یک برنامه ۲۰ دقیقه‌ای زنده، پیرامون اوضاع افغانستان و منطقه از من دعوت کردند تا صحبتی داشته باشیم و مسائل را تحلیل کنیم.


تقریبا ساعت ۸ با من هماهنگ کردند که پیرامون افغانستان و منطقه صحبت می‌کنیم. من قبول کردم. اما زمانی که آن‌‌ها بعد از ۲ دقیق ۲۶ ثانیه، صحبت من را قطع کردند، خیلی متأسف شدم.
 به حیثیت من تجاوز کردند. آن‌ها من را دعوت کردند و مواضع من هم معلوم بود، من را می‌شناختند. من در ژورنالیسم افغانستان تقریبا یک چهر‌هٔ شناخته شده هستم.»


وی با توهین به مسئولان صدا و سیما آن‌ها را متهم به دادن رشوه به کار‌شناسان کرد تا آنگونه که می‌خواهند صحبت کنند! و گفت: « اکثریت مطلق‌ کسانی که در این دفتر حضور داشتند من را می‌شناختند. با طرز تفکر و بینش من و اینکه من یک ژورنالیست مستقل هستم و اینکه هرچه باشد، آن را منعکس می‌سازم آشنا بودند. من آن‌جا دید‌ه‌ام که آ‌ن‌ها به برخی از ژورنالیست‌ها پول می‌دهد، تا مطابق میلشان مسائل را تحلیل‌ کنند.»
***


 آنچه مسلم است، مسبب تمام این سخنان که به نظر می‌رسد ادامه خواهد داشت، مسئولان سیمای کشور هستند که باعث شده‌اند حیثیت خبری کشور توسط یک روزنامه نگار نه چندان مطرح افغان زیر سوال رود چرا که این اولین باری نبود که اوریا مدعی شده بود، نظام فعلی ایران تلاش می‌کند تا امنیت کشورهای همسایه ومنطقه راتهدید نماید وازاین طریق می‌خواهد نیروی خود را تقویت ببخشد.
 و ی بار‌ها در چندین مصاحبه دیگر با رسانه‌های مختلف به این مساله اشاره کرده بود و با یک جستجوی ساده اینترنتی خیلی راحت می‌شد به سوابق و دیدگاه این روزنامه نگار افغان پی برد تا حیثیت سیما به این طریق در مجامع بین المللی لکه دار نشود.


در جایی که کار‌شناسان داخلی از فیلترهای بسیاری برای ورود به صدا و سیما رد می‌شوند و هر کار‌شناسی سعادت! مصاحبه در برنامه زنده خبری ندارد جای تعجب است که این چنین به کارشناسان خارجی فرصت عرض اندام داده می‌شود.
در این بین واکنش سایتهای داخلی نیز به این مساله قابل توجه است، "دعوت شبکه خبر از کارشناس ضد ایرانی"، "تكرار شبیه ماجرای خاله نرگس و فرنود در شبكه خبر! "، "چرا یك كارشناس افغانی توانست حیثیت شبكه بین المللی ایران را ببرد؟"و ... تیتر مطالبی است که در واکنش به این اقدام صدا و سیما منتشر شده است و نشان از عدم رضایت داخلی از این مساله دارد.


البته ناگفته نماند، جای بحث و گفتگوهای آزاد و کار‌شناسانه درباره مسائل مختلف اجتماعی-سیاسی در سیما خالی است و همین مساله باعث می‌شود اتفاقات این چنینی رخ دهد چرا که اگر طبق یک روال همیشگی در گفتگوی خبری مجری به طور کامل به مسائل اشراف داشت و آمادگی بحث درباره نظرات مخالفی که ممکن است در گفتگوی زنده پیش بیاید را داشت، چنین مساله‌ای پیش نمی‌آمد و به جای قطع کردن برنامه و مضحکه دیگران شدن، جواب دندان شکنی و کارشناسانه‌ای به نظر مخالف داده می‌شد تا مجبور شود تغییر نظر دهد نه اینکه در مجامع بین المللی به دنبال اعاده حیثیت باشد!

۱۳۹۰ شهریور ۱۵, سه‌شنبه

دمکرات های چپ تبریز: سرزمین آتش ها زبانه کشید؛ دیکتاتوری باید برود!2011.09.04


دمکرات‌های چپ تبریز:سرزمین آتش‌ها زبانه کشید؛ دیکتاتوری باید برود!

امروز آذربایجان زخم خورده از قیام خرداد, مجموعه سیستم دیکتاتوری را هدف گرفته است. امروز اذر به جانان آذربایجان با شعار مخالفت با مرگ دریاچه ارومیه سنگر فراگیر و جدیدی را بر مرگ دیکتاتوری گشوده‌اند. آنها از منظر مطالبات ملی به نابودی توتالیتاریسم حاکم بر کشورمان می اندیشند. این امر بار دیگر نشان می‌دهد که بر خلاف نظر عافیت طلبان و برتری جویان, آذربایجان همچنان بر سنت مبارزات مشروطه خواهی ستارخان, آذرستان شیخ محمد خیابانی و حکومت ملی جعفر پیشه‌وری تکیه دارد و تعیین سرنوشت خود را در رهایی از مجموعه سیستم دیکتاتوری باز می‌جوید.

دمکرات‌های چپ تبریز
بار دیگر دلیرمردان و شیرزنان آذربایجان سر بلند کردند. این بار فرزندان سرزمین آتشها پرومئته‌ وار به بنیان تاریکی می‌تازند تا ارمغان روشنایی به مردم ستمدیده و غرق در ظلمات میهنمان ارزانی دارند. امروز ستارخان‌ها و حیدرعمواوغلوها, زینب پاشا‌ها و مرضیه‌های قهرمان ندا در ندای برادران و خواهران خود در شهرها و روستاهای آذربایجان, فریاد بر فریاد ارومیه قهرمان و با پیامی فرو خورده اما پر معنا برتمامی آزادیخواهان ایران, عرصه را بر گزمگان و مزدوران بومی و غیربومی رژیم تنگ کرده‌اند. دیگر نه خون بناحق ریخته بر سنگفرش خیابان, نه شکنجه و زندان, نه تهدید و تحقیر و نه دستگیری و اسارت نخواهد توانست فریاد روشنایی‌بخش آذر به جانان آذربایجان را خاموش سازد.
امروز آذربایجان زخم خورده از قیام خرداد, مجموعه سیستم دیکتاتوری را هدف گرفته است. امروز اذر به جانان آذربایجان با شعار مخالفت با مرگ دریاچه ارومیه سنگر فراگیر و جدیدی را بر مرگ دیکتاتوری گشوده‌اند. آنها از منظر مطالبات ملی به نابودی توتالیتاریسم حاکم بر کشورمان می اندیشند. این امر بار دیگر نشان می‌دهد که بر خلاف نظر عافیت طلبان و برتری جویان, آذربایجان همچنان بر سنت مبارزات مشروطه خواهی ستارخان, آذرستان شیخ محمد خیابانی و حکومت ملی جعفر پیشه‌وری تکیه دارد و تعیین سرنوشت خود را در رهایی از مجموعه سیستم دیکتاتوری باز می‌جوید.
قیام شهریور مردم آذربایجان سکوت‌شکن جنبش سراسری آزادیخواهی و ضد دیکتاتوری ایران است. این فرصت را باید غنیمت شمرد. دیگر نه جای گلایه است و نه جای بهانه‌گیری. امروز روز همبستگی سرتاسری و رزم مشترک بر علیه رژیمی است که دمکراسی‌خواهی و تحقق مطالبات ملی ملیت‌های ترک اذری, کرد, عرب, ترکمن و بلوچ در گروی تغییر بنیانهای ساختاری آن است.
امروز “دمکراسی‌خواهان مرکزگرا” و “سبزاندیشان” در فکر “اصلاح رژیم” باید به تنگ نظریهای خود غلبه کنند. این فرصت تاریخی نباید از دست برود. امروز آذربایجان گوش به فریاد همبستگی و حمایت ملی و ضد دیکتاتوری برادران و خواهران خود در تهران, اصفهان, شیراز و دیگر نقاط میهن دربندمان هست. فریادش را بشنوید.
اگر امروز این فریادها باز هم نشنیده گرفته شود, سوتفاهمات و بی اعتمادی باز هم عمیقتر خواهد شد. این مسئله نیز از یک طرف خوشایند آنهایی خواهد بود که زیر بیرق باستان گرایی و شوونیسم هویت ملی ملیت‌ها را نفی میکنند و از طرف دیگر مورد استقبال آنهایی قرار خواهد گرفت که ماندگاری خود را در هر چه عمیقتر کردن بی اعتمادی و افشاندن بذر دشمنی با ملیت‌های دیگر می جویند.
اگر در خرداد ۸۵ به دیده‌ی تردید به فریادش نگریستید، اگر تا دیروز گله‌مند قهرش از حضور در مبارزات سرتاسری دمکراسی‌خواهی”جنبش سبز” بودید، امروز در سکون غمناک مبارزات دمکراسی‌خواهی جنبش سبز، این آذربایجان است که مشعل مبارزه را بر افروخته و بر تاریکی و سکوت می‌تازد. این فرصت تاریخی را به تهدیدی جبران ناپذیر تبدیلش نکنید!
دمکرات‌های چپ تبریز
۱۲/۰۶/۱۳۹۰

نقل از ایران گلوبال

آغاز تفکیک کارکنان زن و مرد ادارات در شمال کشور


آغاز تفکیک کارکنان زن و مرد ادارات در شمال کشور
این دستورالعمل در پی تاکیدات ستاد صيانت از حريم و امنيت عمومي و حقوقي شهروندان وزارت کشور تصویب شده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی قاصد، فرماندار شهرستان نوشهر در نامه اي تفکيک جنسيتي کارکنان زن و مرد در تمامی ادارات اين شهرستان را ابلاغ کرد .

محمد علي قمي فرماندار شهرستان نوشهر در در هفته های اخیر طي نامه شماره "531762" به مديران دستگاههاي اجرايي اين شهرستان تفکيک جنسيتي کارکنان زن و مرد و در ادارات اين شهرستان را خواستار شده است.

در اين نامه آمده است: با توجه به اهميت و ضرورت موضوع فوق و بمنظور حفظ حجاب و وضعيت پوشش کارکنان اعم از زن و مرد، اجراي اين دستور العمل الزامي است .

این دستورالعمل در پی تاکیدات ستاد صيانت از حريم و امنيت عمومي و حقوقي شهروندان وزارت کشور تصویب شده و به نظر می رسد طی هفته های آینده در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.
Bookmark and Share

پشت پرده اتفاقات عجیب و فساد در فوتبال ایران

عادل فردوسی پور در برنامه دوشنبه شب نود به ماجرای فساد در فوتبال پایه کشور و اتفاقات عجیب و غریب آن پرداخت.به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی «فردا» این برنامه که با حضور رسول کربکندی و مجید جلالی روی آنتن شبکه سوم سیما قرار گرفت واقعیت هایی از فوتبال کشور را به نمایش گذاشت که باعث می شود بسیاری از نوجوانان و جوانان علاقه مند به فوتبال نتوانند به ورزش مورد علاقه خود دست یابند.فردوسی پور در برنامه نود مصاحبه‌های زیادی با والدین بازیکنان نوجوان و جوان انجام داد. در این بین رسول کربکندی و جلالی، دو پیشکسوت فوتبال ایران هم صحبت‌های این افراد را تایید کردند.در همین خصوص جلالی ماجرای پیشنهادهای پشت پرده سال های گذشته به خودش را مطرح کرد و گفت: دو سال پیش عده ای از همین آقایان دلال پیش من آمدند و اظهار داشتند که این بازی را بده و بازی دیگر را بگیر. به این معنا که تیم من بازی مد نظر آنان را شکست خورده و بازی دیگر را با برتری به پایان برسانند. وی در ادامه با بیان اینکه مسئولین از این موضوعات آگاهی کامل دارند گفت: اگر این مسائل را رد یابی کنند به همه موضوعات موجود دست می یابند و پیدا کردن این افراد خیلی راحت است.مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در ادامه افشاگری های خود عنوان کرد: بعضی اوقات بازیکن را وارد ایران می کنند و برای آن قیمت می گذارند؛ وقتی هم که ما بازیکن مد نظر آنها را نمی خواهیم دست به تهدیدهای تلفنی می زنند. در این بین آنها وقتی می بینند که ما با تهدید هم کنار نمی آییم زنگ می زنند و قیمت آن بازیکن را یک سوم رقم مطرح شده در ابتدای کار اعلام می کنند.جلالی افزود: آن چه را که من می دانم ده ها برابر آن را مسئولین می دانند. برخی اوقات به من ایمیل هایی می آید که فقط در آن بچه هایی هستند که التماس می کنند که در باشگاه تست دهند.وی همجنین در خصوص یکی از ناپاکی های فوتبال عنوان کرد: بعد از قهرمانی با پاس، یک روز دلال‌ها آمدند پیش من و گفتند بیا با ما همکاری کن. ما می‌توانیم کاری کنیم که سرمربی تیم ملی بشوی. برایت تبلیغات می کنیم. شما مظلوم واقع شده‌ای و می‌توانیم کارهای زیادی برایت انجام دهیم. گفتم در مقابل این کارهایی که برایم می‌کنید، از من چه می‌خواهید؟ گفتند به هر تیمی که رفتی، چه تیم ملی چه تیم باشگاهی، از هر 10 بازیکنی که می‌گیری، دو تا بازیکن ما به شما معرفی می‌کنیم. من آن‌ها را بیرون کردم ولی این چیزی است که اتفاق افتاده.کارشناس فوتبال کشور در خصوص مسائل فوتبال پایه طرح هایی نیز پیشنهاد کرد: فدراسیون فوتبال باید بر آکادمی ها نظارت داشته باشد تا بتوانیم فوتبال را به سلامت برسانیم. امروز چرخه تولید بازیکن در ایران معیوب است و می توان با ایجاد 300 پایگاه و شبکه برای فوتبال در سراسر کشور و در دورافتاده ترین روستاهای کشور برای نوجوانان علاقه مند به فوتبال راهی ایجاد کنیم که بتوانند وارد این ورزش شوند.فردوسی پور که این هفته جنجالی درباره فوتبال ناپاک به راه انداخته بود در خصوص علت انتخاب کربکندی برای کارشناسی این برنامه گفت: دیدیم هیچ کس بهتر از کربکندی از کثیفی فوتبال نمی گوید.پای پلیس آگاهی هم به میان آمدسرهنگ امیدی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در خصوص نحوه برخورد پلیس با اتفاقات پشت پرده و دلالی های غیر قانونی اظهار داشت: اگر قائل باشیم که جرمی در حال اتفاق باشد قانون و آگاهی این اختیار را دارد که وارد آن مسئله شود و لزومه ورود به این مسائل خارج شدن این مسائل از حالت شفاهی به شکایت های مکتوب است و اگر کسی شکایت کند ما پیگیری خواهیم کرد. وی همچنین اظهار داشت: با شکایت ها و مستندهای قانونی پلیس با این افراد برخورد های لازم را انجام خواهد داد.
*برای تماشای بهتر عکس ها بر روی آن ها کلیک کنید

منابع سایت فردانیوز وجهان ورزش

۱۳۹۰ شهریور ۱۴, دوشنبه

وقتی حکومتی ها دچارِ سوزش می شوند!


پروژهِ حذف علی کریمی و تیم ملی فوتبال از رقابتهای مقدماتی جام جهانی کلید خورد!


در میانِ ورزشکاران چهره های مردمی بسیار بودند و هستند.  از تختی گرفته تا حجازی. و دیگرانی که هر یک بنا به شیوه و روال خویش نشان داده اند که اگر چه در عرصهِ ورزشِ قهرمانی تلاششان را در حد و اندازه توانشان بکار می گیرند تا از این راه بر وجهه ملی بیفزایند ، اما در میان مردم و در کنارِ آن ها مسایل اجتماعی را نیز پی می گیرند. 
صد البته این خصیصه تنها مختص و ویژهِ ورزش و ورزشکاران نیست و می توان دریافت که در میان همهِ لایه بندی های اجتماعی  ، چنین تلاش ارزشمندی وجود دارد. نمونه را ، جعفر پناهی ها و پگاه آهنگرانی ها و شجریان ها که به این راه گام گذاشته و تا پای محرومیت و تکفیر و زندان پیش رفته اند. 
همانگونه که در خبر زیر ، که متن کامل آن از نشریهِ آفتاب برگرفته شده است، می خوانید؛ اهدای پیراهن علی کریمی به خانوادهِ یکی از جانباختگانِ راه آزادی - اشکان سهرابی - باعث شده است که داد و فریادِ زوزه کشان پیرامونِ حاکمیت بهوا برخاسته و به توپ و تشر بپردازند. 
بیادداشته باشیم که همیشه پژواکِ سوختگیِ رژیم در نشریات وابسته به آنها بازتاب یافته تا سرانجام در ادامه به برخورد های آنچنانی که می دانیم و می دانید بینجامد. 
حاکمیت از تجمع و حضورِ مردم می ترسد. خوشبختانه حضور انبوه تماشاگران در ورزشگاه آزادی (جمعه گذشته) خوابِ حاکمیت را آشفته است!
آیا عدم واگذاریِ بازوبند کاپیتانی - علیرغم شایستگی- و انتشار این خبرِ «بودار»  سرآغازِ حاشیه سازی  برای علی کریمی ، بعنوان شاخص ترین بازیکن حال حاضر ایران و در ادامه بقصدِ ایجادِ زمینهِ  حذف تیم ملی ایران  از مسابقات مقدماتی جام جهانی نیست؟
از ورزشکاران، هنرمندان، روزنامه نگاران، وکلا و کارگرانمان دفاع کنیم!


آفتاب: سایت روزنامه اصول‌گرای جوان نوشت: علی کریمی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان(!) که در مسابقات مقدماتی جام جهانی گذشته در بازی با کره جنوبی با بستن مچ بند سبز به همراه برخی بازیکنان در حمایت از فتنه‌گران حاشیه‌هایی را بوجود آورده بودند بار دیگر در حرکتی مشکوک در راستای اهداف جریان فتنه که این روزها در حال احتضار به سر می‌برد گام برداشت. 

به گزارش ندای انقلاب علی کریمی که در پایان روزهای فوتبالی‌اش به سر می‌برد در اقدامی تامل‌برانگیز با اهدای پیراهن خود به یکی از کشته‌شدگان فتنه ۸۸ بار دیگر نشان داد که وی همچنان در وادی فتنه گام می‌زند. علی کریمی که ظاهراً یک چهره ورزشی است مشخص نیست این روزها این خط و خطوط سیاسی را از چه کسی و یا چه جریانی می‌گیرد. وی باید این موضوع را بداند که این راه کسب محبوبیت در بین مردم نیست، مردم فهیم و فوتبالدوست ایران خوب سره را از ناسره تشخیص می‌دهند؛ علی کریمی همان راهی را می‌رود که شجریان پیش از وی آن را رفت و امروز در انتهای این مسیر آرزوی بازگشت را دارد که البته دیر شده است!
در همین رابطه بخوانید
گام محکم تیم ملی ایران در نخستین بازی
انقلاب فوتبالی
یک پیشنهاد: انقلاب فوتبالی

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com