۱۳۹۰ مرداد ۱۵, شنبه

حذف تعدادی از رشته های دانشگاهی در راستای بازنگری رشته های علوم انسانی


حذف تعدادی از رشته های دانشگاهی در راستای بازنگری رشته های علوم انسانی و طفره رفتن از توضيح آن 

ايلنا: معاون آموزشى دانشگاه علامه طباطبايى مي‌گويد تصميم گيرى در مورد نپذيرفتن دانشجوى رشته‌هايى ويژه در برخى دانشگاه‌ها، در راستاى سياست‌هاى بازنگرى رشته‌هاى علوم‌ انسانى و اولويت‌هاى كشور بوده است.

"شفيع‌آبادى"، به خبرنگار ايلنا گفت: « موضوع عدم پذيرش دانشجو در برخى رشته‌ها يك موضوع طبيعى در هر دانشگاهى است و فعلا در اين ترم در برخى رشته‌ها پذيرش دانشجو نداريم.»

اين مقام آموزش دانشگاه علامه با تاكيد بر طبيعى بودن اين موضوع و بزرگ‌نمايى رسانه‌ها گفت: «دانشگاه هر ساله‌ با توجه به امكانات و برنامه‌ريزي‌‌هاى خود و نياز جامعه در مورد پذيرش رشته‌ها تصميم‌گيرى مي‌كند با توجه به اينكه سياست وزارت علوم به اين سمت است كه دانشگاه علامه به سمت پذيرش دانشجو در دوره‌هاى تحصيلات تكميلى سوق داده شود اين تصميم در مورد اين ترم گرفته شده‌است.»

وى يادآورى كرد كه اين تصميم‌گيرى در راستاى سياست‌هاى بازنگرى رشته‌هاى علوم‌ انسانى و اولويت‌هاى كشور نيز بوده‌است.

به گزارش خبرنگار ايلنا عادى بودن اين موضوع از نظر معاون آموزشى دانشگاه علامه در حالى عنوان مي‌شود كه پيشتر در اين زمينه به داوطلبان كنكور هيچ اطلاعاتى داده نشده بود.

داوطلبان ورود به دانشگاه با مطالعه دفترچه‌هاى انتخاب رشته از عدم پذيرش برخى رشته‌ها در دانشگاه علامه طباطبايى مطلع شدند، به دنبال پيگيرى هاى خبرنگار ما معاون اجرايى ‌سازمان سنجش از اين موضوع اظهار بى اطلاعى كرد.

شفيع آبادي، معاون آموزشى دانشگاه علامه طباطبايى در مورد چرايى اتخاذ اين تصميم در دانشگاه متبوع خود گفت‌: «سياست دانشگاه بر تجديد نظر در برخى رشته‌ها قرار گرفته‌است و در رشته‌هايى كه اولويتى ويژه نداشتند اين ترم دانشجو گرفته نمي‌شود تا بعدا در مورد آن تصميم‌گيرى كنيم.»

معاون آموزشى دانشگاه علامه در پاسخ به سئوال خبرنگار ما در مورد عدم پذيرش دانشجو در رشته روزنامه‌نگارى و روابط‌عمومى در حالى كه چند سال پيش دانشكده علوم ارتباطات به طور مستقل آغاز به كار كرد،‌ گفت: « طى چند سال گذشته در اين رشته دانشجويان زيادى جذب شدند و بايد برنامه‌ريزى جديدى در مورد اين رشته صورت گيرد. اكنون شوراهايى در حال بررسى اين موضوع هستند تا براساس سياست‌ها و اولويت‌هاى كشور در مورد اين رشته تصميم‌گيرى كنند.» 

زنان «اغواگر» و «اغفال‌گر» عامل تجاوز‌ها هستند


رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران ادعا کرد:

زنان «اغواگر» و «اغفال‌گر» عامل تجاوز‌ها هستند

غلامرضا جمشیدی‌ها رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران زنان و دختران «اغفالگر، اغواگر و لجوج» را زمینه‌ساز جرایم باغ خمینی‌شهر، سعادت آباد و حادثه پل مدیریت معرفی کرد.
به گزارش «خبرگزاری دانشجو» وابسته به بسیج دانشجویی٬ آقای جمشیدی‌ها گفته که «در قضیه باغ خمینی‌شهر، ماجرای سعادت آباد و حادثه پل مدیریت رد پای زنان و دختران اغفالگر، اغواگر و لجوج را مشاهده می‌کنیم.»
به گفته وی «در باغ خمینی‌شهر، رقص‌های مختلط و وضعیت نامناسب پوشش، در ماجرای سعادت، اظهاراتی مبنی بر ارتباط نامشروع و در حادثه پل مدیریت لجبازی یک دختر و پسر دانشجو این حوادث را آفرید.»
جمشیدی‌ها افزوده است: «در اکثر قتل‌ها کار حرامی هم در بین بوده است و دوستی‌ها و ارتباط نامشروعی که زنان و دختران زمینه‌ساز آن بوده‌اند.»
اظهارات این مقام دانشگاهی در شرایطی ایراد می‌شود که پیش‌تر برخی روحانیون نیز به طور تلویحی زنان و دختران را عامل این حوادث معرفی کرده بودند.
در چند هفته گذشته گزارش‌هایی از قتل و تجاوز گروهی به چند زن و دختر در برخی شهر‌ستان‌ها منتشر شده که بازتاب‌های گسترده‌ای داشته است.
روحانیون حاکم بر ایران تلاش می‌کنند مهمترین علت این تجاوز‌ها و قتل‌ها را بی حجابی یا بد حجابی زنان و دختران معرفی کنند.
نکته:
بفرمایید!  اینهم نظر یک استاد اجتماعیات و رئیس بزرگترین پزوهشکده ی علوم اجتماعی در کشور! وقتی این جنابِ رئیس که احتمالن می باید برای بارگیریِ فرمایشاتشان یک قطار 40 شتره را ردیف کرد، چنین اندیشه و عقیده ای داشته باشد، دیگر از آخوندها و آخوندکها که انتظاری نیست. 

از میان خبرهای داغ امروز


کوهیار گودرزی به همراه مادرش، پروین مخترع بازداشت شده‌اند

کمیته گزارشگران حقوق بشر- کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر یک‌شنبه‌‌ی هفته‌ی گذشته،
۹ مرداد‌ماه ۹۰ بازداشت شده است.

گزارش‌های دریافتی حاکی از بازداشت این فعال حقوق بشر و پروین مخترع، مادر وی و انتقال آن‌ها به بازداشت‌گاهی در شهر کرمان است. بازداشت وی توسط وزارت اطلاعت و به دلیل فعالیت‌های وی صورت گرفته است.

گفتنی‌ است در طی روزهای گذشته تلاش دوستان کوهیار گودرزی برای کسب اطلاعی از وی بی‌نتیجه باقی مانده بود. همچنین در روزهای گذشته تعدادی از دوستان وی توسط ستاد خبری وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

این عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر روز
۲۳ آذرماه ۱۳۸۹ پس از سپری‌کردن یک‌سال محکومیت خود از زندان رجایی‌شهر آزاد شده بود.


ماينده روسيه در ناتو اعلام كرد: "طناب دور ايران در حال تنگ‌‌تر شدن است، برنامه‌ريزي نظامي عليه ايران در حال انجام است و ما قطعاً نسبت به تشديد و گسترش جنگي فراگير در اين منطقه بزرگ نگران هستيم. "
به گزارش فارس ، «دميتري راگوزين» نماينده روسيه در ناتو، در مصاحبه با روزنامه روسي "ايوستيا " كه روز جمعه (14 مرداد، 5 آگوست) منتشر شد ضمن بيان اين كه ناتو در چارچوب يك هدف بلند مدت خود را براي حمله به ايران آماده مي‌كند افزود، اين ائتلاف قصد دارد دولت‌هايي را كه ديدگاه‌هايي متفاوت با غرب دارند تغيير دهد.
پرس‌تي وي گزارش داد: "طناب دور ايران در حال تنگ‌‌تر شدن است. برنامه‌ريزي نظامي عليه ايران در حال انجام است و ما قطعاً نسبت به تشديد و گسترش جنگي فراگير در اين منطقه بزرگ نگران هستيم. "
نماينده روسيه در ادامه خاطر نشان كرد، سوريه و يمن آخرين گام‌هاي ناتو قبل از حمله به ايران خواهند بود.
در همين حال، گمانه‌زني‌هايي مطرح شده است مبني بر اين كه رژيم اسرائيل در حال آماده سازي خود براي حمله به تاسيسات هسته‌اي ايران است تا از اين طريق توجهات را از تلاش‌هاي فلسطين براي پيوستن به سازمان ملل منحرف كند.
روبرت بائر، مامور سابق سازمان مركزي اطلاعات امريكا (سيا) نيز ماه گذشته (جولاي 2011) گفته بود، تقريبا مطمئن است چنين حمله‌اي براي ماه سپتامبر و پيش از راي‌گيري سازمان ملل براي به رسميت شناختن دولت مستقل فلسطيني طرح‌ريزي شده است.


دختر محمدباقر باقری‌نژاد، نمایندۀ پیشین مجلس ایران از حوزۀ کازرون، یک هفته پیش در تهران ربوده و ۲۴ ساعت بعد، جسدش در اطراف شهر ری پیدا شد. محمدباقر باقری‌نژادیان‌فرد در هنگام انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ از هواداران ميرحسين موسوی بوده و تنها دختر وی نيز در تجمعات پس از انتخابات حضور داشته است.
آفتاب اولین سایتی است که خبر قتل دختر نمایندۀ سابق اصلاح‌طلب در دورهای سوم و ششم مجلس را مخابره کرده است.
بر اساس این گزارش، با این‌که مراسم ختم فاطمه باقری‌نژاد ۲۸ ساله، روز پنج‌شنبه در تهران برگزار شده، اما هنوز پزشکی قانونی هنوز علت مرگ این دختر را اعلام نکرده است.
سخنران مراسم ختم که هادی خامنه‌ای و جمعی از اصلاح‌طلبان نیز در آن شرکت کرده بود، هادی غفاری بود.
نامه‌ای نیز با امضای ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس جهت پیگیری این قتل نوشته شده است.همچنین شماری از نمايندگان اصلاح‌طلب پيشين مجلس ايران طی نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، محمود احمدی‌نژاد، صادق لاريجانی، و علی لاريجانی، از قتل فاطمه باقری‌نژاديان‌فرد، ابراز تأسف و نگرانی کرده‌اند.
نماینده‌ی اسبق کازرون در این باره گفته است که دخترش مطابق معمول، روز پنج شنبه ۶ مرداد ساعت ۷  به قصد هواخوری از منزل خارج می‌شود و  پس از ۲۴ ساعت که خانواده‌اش در جستجوی دختر ۲۸ساله‌ی خود بودند، روز جمعه ۷مرداد ساعت ۷ جسد وی را در کوه‌های اطراف شهر ری پیدا می‌کنند.
محمدباقر باقری‌نژادیان‌فرد در هنگام انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ از هواداران ميرحسين موسوی بوده و تنها دختر وی نيز در تجمعات پس از انتخابات حضور داشته است.
با وقوع قتل‌ها و ترورهای متععد در ماه‌های اخیر، مسوولان جمهوری اسلامی وجود هرگونه ناامنی در کشور را رد می‌کنند.
دختر نماینده سابق مجلس به قتل رسید.
دختر محمد باقر باقری‌نژاد نمایندۀ دور سوم و ششم مجلس شورای اسلامی (حوزۀ کازرون) یک هفته پیش در تهران ربوده شد و 24 ساعت بعد جسد او در اطراف شهر ری پیدا شد. به گزارش آفتاب، پزشکی قانونی هنوز علت مرگ وی را اعلام نکرده است. نامه‌ای نیز با امضای 100 نفر از نمایندگان مجلس جهت پیگیری این قتل نوشته شده است.
منبع:  بی باک    http://www.bibaknews.com/fa/pages/?cid=24665


جزئیات قتل دختر نماینده سابق مجلس در تهران.
جسد فاطمه باقری نژاد، دختر جناب آقای حاج محمد باقر باقری نژاد، نماینده ی اسبق اصلاح طلب شهرستان کازرون، پس از ۲۴ ساعت بی خبری در کوههای اطراف شهر ری پیدا شد. پزشکی قانونی هنوز علت مرگ وی را اعلام نکرده است. بنا بر اظهارات نماینده ی اسبق کازرون، دختر ایشان مطابق معمول، روز پنج شنبه ۶ مرداد ساعت ۷  به قصد هواخوری از منزل خارج می شود و پس از ۲۴ ساعت که خانواده ی وی در جستجوی دختر ۲۸ساله ی خود بودند، در روز جمعه ۷مرداد ساعت ۷ جسد وی در کوههای اطراف شهر ری پیدا می شود. هنوز از طرف مقام های مسئول علت مرگ نامبرده مشخص نشده است. مراسم ختم وی روز پنج‌شنبه با حضور اصلاح‌طلبان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار شد.سخنران این مراسم که هادی خامنه‌ای نیز در آن شرکت کرده بود، هادی غفاری بود.نامه‌ای نیز با امضای ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس جهت پیگیری این قتل نوشته شده است. یادآوری می شود پیکر این بانوی عفیفه در جوار امامزاده پنج تن لویزان تهران به خاک سپرده شده است.

معلم حامی جنبش سبز را در ساری شلاق زدند
37 ضربه تازیانه بر پیکر کنشگر مدنی
جــرس: در ادامه‌ی اجرای احکام ضدانسانی، ناعادلانه و غیرقانونی علیه کنشگران مدنی حامی جنبش سبز، حکم شلاق سیاوش اسلامی، آموزگار و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ساری اجرا شد.


به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال صنفی معلمان به اتهام اخلال در امنیت کشور به دلیل شرکت در حوادث بعد از انتخابات به یک سال زندان و
۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۳۷ ضربه شلاق تقلیل یافت.

وی یک روز پیش از ماه مبارک رمضان و درحالی که روزه بود به دایره اجرای احکام ساری منتقل و حکم مذکور در مورد ایشان جاری شد.

سیاوش اسلامی حدود
۲۴ سال سابقه خدمت دارد و بامدرک کارشناسی ارشد (علوم سیاسی) در دبیرستان‌های شهر ساری به تدریس معارف اسلامی مشغول است.


روابط قطر با بحرین بحرانی شد/ دیکتاتور دستور قطع روابط دادبا انتقاد الجزیره از آل خلیفه؛
روابط قطر با بحرین بحرانی شد/ دیکتاتور دستور قطع روابط داد
یک پایگاه غربی گزارش داد که پخش یک برنامه در شبکه الجزیره انگلیسی و انتقاد از نقض حقوق بشر در بحرین به عاملی برای تنش در روابط دوحه-منامه تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر ، پایگاه میدل ایست آنلاین در مطلبی با اشاره به بروز اختلاف میان بحرین و قطر آورده است: کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شبهای بحرانی را به دنبال انتشار اخبار ضد و نقیضی درباره صدور دستور العملی از سوی پادشاه بحرین به وزات خارجه این کشور برای قطع روابط با قطر پشت سر گذاشتند.
بر اساس این دستور العمل پادشاه بحرین، منامه در اعتراض به پخش برنامه ای در شبکه الجزیره انگلیسی که در آن مقامات بحرینی را متهم به  نقض حقوق بشر می کند و آنها را مورد انتقاد شدید قرار می دهد روابط خود را با قطر به طور کامل قطع می کند.
"شیخ خالد بن احمد آل خلیفه" وزیر خارجه بحرین در این باره گفت: روشن است که قطر خیر بحرین را نمی خواهد و برنامه پخش شده از سوی شبکه الجزیره آخرین اقدام برای دشمنی بدون مفهوم با بحرین است.
وی در ادامه مدعی شد: این که برنامه یکساعته نشان دهنده این است که برخی به موضوعات به صورت یکجانبه نگاه می کنند و این برنامه رای اکثریت مردم را نادیده می گیرد و یک طرفه قضاوت می کند.اینها (برنامه سازان الجزیره) لیاقت دریافت اسکار را دارند.
از سوی دیگر "شیخ عبدالله آل ثانی" سفیر قطر در بحرین بیان کرد: من چیزی دریافت نکرده ام اگر برخی به دنبال اختلاف افکنی باشند ساده است و اختلافات ساده ترین راه برای تخریب روابط است هیچ سفیری در راستای قطع روابط کشور متبوعش با کشوری که در آن به عنوان سفیر حضور دارد اقدام نمی کند.
وی افزود: مشکلات زیادی میان دو کشور به وجود آمده که حل شده است. ما به سوزاندن پرچم قطر در برابر سفارت واکنشی نشان ندادیم.

رباعیات هسته ای! (طنز)

امروز شصت و ششمین سالِ اولین و آخرین بمباران اتمی توسط جنایتکاران آمریکایی در انتهای جنگ جهانی، علیهِ  ناکازاکی و هیروشیمای ژاپن است. رخدادی فاجعه بار، ضد انسانی و شرم آور که هنوز پس از دهه های متمادی جهان را غرق در حیرت، اندوه و هراس از تکرارِ این فاجعه فرو برده و همهِ وجدان های بیدار را به واکنش واداشته است!
با همهِ اینها هنوز حکومت ها و گروههای ضد بشری از جمله حکومت اسلامیِ حاکم بر کشور ما سودای دست یابی به این سلاح مخبرب  و فاجعه بار در سر داشته و در تلاشند تا بهر صورت ممکن بدان دست یابند. در این میان آنچه اهمیت ندارد جان آدمی است و بس. اگر جامعه ای 75 میلیونی بفقر و فلاکت بنشیند، اگر دخترِ رحمان با یک تب 2 ساعته بمیرد، اگر رای و نظر مردم به محاق کشانده شود و دهان ها دوخته و آگنده گشته و دهها کهریزک بر پا گردد، سودای اینان که چیزی نیست جز بردار کشیدن آزادی و لبخند و به مسلخ بردنِ زیبایی و عشق و برپا داشتن داری شقاوت، هرگز فرو کش نخواهد کرد.
رباعیات هسته ای را که شوربختانه نام سراینده اش را نتوانستیم بیابیم، برایتان برگزیده ایم ؛ بمناسبت شصت و ششمین سال انفجار اتمی در هیروشیما ! مدال این جنایت علیه بشریت برای همیشه ی تاریخ بر سینه ِ آمریکا می درخشد. آیا آخوندهای مرتجع حاکم بر ایران  می توانند قبحِ چنین جنایتی را دریافته و از سودای خامِ دستیابی بر بمب اتمی چشم پوشی کنند؟


رباعیات هسته ای!

این خامنه‌ای و بوش از یک پدرند
از رنج و غمِ جهانیان بی‌خبرند
با شارون و القاعده و جنگ و ترور
بر ریشه‌ی صلح و آشتی چون تبرند

بمبی که از آن زیر و زبر دنیا بود
تا بود در آستینِ آمریکا بود
در میهنِ ویرانه‌ی ما بی‌تردید
بمبِ اتمی، آمدنِ ملا بود

جمهوریِ ما بمبِ اتم می‌سازد
منعش نکنی به شهرِ قم می‌سازد
هان ! کلاهکِ هسته‌ای قمبل‌عظیم*
با عربده و الم تلم می‌سازد

گویند اورانیم غنی ساخته‌ای
بس باد به عمامه درانداخته‌ای
زین یاوه که یک‌ریز بهم‌بافته‌ای
حیوانِ خدا‌ ! قافیه را باخته‌ای

اورانِ غنی گشته به قبرِ پدرت
آشوبِ جهان نگر از این یک هنرت
ما را که فقیر ساختی هرزآیین
بمبِ اتمی بکوب بر فرقِ سرت

آخوند و اتم !؟ قلقلک و خنده‌ی ما
پاکوبی ما ! بختِ برازنده‌ی ما
بی‌نانِ شبی به سفره ! لیک اسراییل
ویران سازد موشکِ سازنده‌ی ما !

ملا و سلاحِ اتمی ! واویلا !
آروغ ِ شتر، عطرِ قمی واویلا !
زین گربه کز ایلغارتان رفت بباد
نه سر نه شکم ماند و دمی واویلا !

اکبر اکبر چو پسته صادر کردی
خرما خوردی و هسته صادر کردی
عمامه نگر کلاهکِ بمبِ اتم
رادارِ مدار بسته صادر کردی

ورود 13 تن عرویک از سکوی نفتی!


در گزارش مقدماتی گمرک از تبادلات تجاری کشور واردات 13 تن عروسک از سکوی نفتی بوشهر به ثبت رسیده است.
http://www.mehrpress.com/images/90/5/15/2/11-8-6-92450book290515.jpg
در پی انتشار خبر واردات 50 تن گوشت خوک به کشور مدیران گمرک عنوان کردند آمارهای منتشر شده از تبادلات تجاری کشور طی سه ماهه نخست سال جاری که بر روی سایت گمرک ایران قابل دسترس است مقدماتی بوده و حاوی برخی اشتباهات ثبتی است، از جمله ثبت 50 تن گوشت گاو وارداتی به عنوان گوشت خوک بود.
از دیگر اشتباهات جالب در این گزارشات مربوط به ثبت واردات 55 تن عروسک، سه چرخه و اسباب بازی از سکوی نفتی است، البته با توجه به آنکه افرادی که به عنوان نیروی های زحمت کش صنعت نفت کشور بر روی سکوی نفتی ابوذر فعالیت دارند می توانند کالا وارد کشور کنند ثبت واردات عروسک و اسباب بازی از این سکوی نفتی موردی ندارد ولی با توجه به حجم 55 تن و ارزش 138 هزار دلاری که در مقابل این ردیف تعرفه ای به ثبت رسیده باید این مورد را نیز در جمع اشتباهاتی قرار داد که توسط کارشناسان گمرک در تدوین گزارشات و امارهای نهایی بر طرف خواهد شد.
واردات عروسک از سکوی نفتی ابوذر
قابل ذکر است که سکوی نفتی ابوذر در خلیج فارس و در 40 کیلومتری جزیره خارک قرار گرفته و مسئولیت استحصال بزرگترین میدان نفتی دریایی کشور یعنی میدان نفتی ابوذر را بر عهده دارد.

دو سال زندان دیگر برای عیسی سحرخیز


دو سال زندان دیگر برای عیسی سحرخیز

Published on August 4, 2011 by IB Farsi Editor   ·   No Comments

جرس: با حکم جدید دستگاه قضایی، عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و فعال سیاسی دو سال بیشتر در زندان خواهد ماند.
به گزارش هرانا، عیسی سحرخیز روزنامه نگار و فعال سیاسی را به علت فعالیت‌های مطبوعاتی سابق خود یه دو سال حبس محکوم کرد.
بنا بر این گزارش، سحرخیز که پیش‌تر به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود صبح امروز طی حکمی که در زندان به وی ابلاغ شداز دو سال حبساضافه ی خود مطلع گردید.
گفتنی است سحرخیز تیرماه 88 و در پی بازداشت های گسترده پس از انتخابات پر سئوال و ابهام ریاست جمهوری بازداشت، و بعدتر توسط قاضی صلواتی، رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به سه سال حبس محکوم شد.
سحرخیز در تمام دو سال گذشته، در زندان بسر برده و با وجود تاکید پزشکان و بهداری زندان، امکان ادامه معالجات و درمان در خارج از زندان را نداشته است. وی حتی از یک روز مرخصی نیز محروم بوده است.
عیسی سحرخیز، عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات  و مدیرمسئول روزنامهٔ توقیف شدهٔ «اخبار اقتصادی» و ماهنامهٔ توقیف شده «آفتاب» بود. وی در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی مدتی به عنوان مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت داشت.

66 سال پی/آمریکا هیروشیما و ناکازاکی را بمباران اتمی کرد!


امروز سالگرد بمباران هسته‌اي هيروشيما است
"تصاوير " تكان‌دهنده و گزارش از تنها بمباران اتمي تاريخ
خبرگزاري فارس: 66سال‌پيش آمريكايي‌ها بمبي باقدرت تخريبي معادل 1205 تن "تي‌ان‌تي " برسرمردم ناكازاكي و هيروشيما فروريختند ‌كه رنج و بدبختي فراواني براي مردم اين كشور تا به امروز برجاي گذاشته است.

 گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------
به گزارش مانيتورينگ فارس، ساعت 8:30 بمب "Little Boy " رها شد و 43 ثانيه بعد، در ارتفاع 580 متري بالاي شهر منفجر شد. ابتدا برق آبي- سفيد كوركننده‌اي درخشيد و در كسري از ثانيه ،گرمايي معادل هزاران درجه سانتيگراد در هوا پخش شد. آن‌هايي كه در وسط مهلكه گير افتاده بودند، خوش‌بخت‌ترين مردگان بودند. بعضي‌هاشان بخار شدند. بعضي ديگر به ذرات سوخته خيلي ريزي تبديل شدند. اما درد و رنج اصلي، نصيب كساني مي شد كه دورتر از محل انفجار حضور داشتند.

گرماي شديد و موج حاصل از انفجار تخم چشم‌هاي آنها را كه با تعجب به نقطه انفجار زل زده بودند تركاند. پوست آنها از بدنشان جدا مي‌شد و روي زمين مي‌افتاد. موجي كه در مركز انفجار تشكيل شده بود با سرعت صوت و قدرت تخريبي معادل با 1205 تن TNT، دوسوم (48 هزار ساختمان از مجموع 76 هزار ساختمان) شهر را با خاك يكسان كرد. براثر موج انفجار و پودر شيشه‌هاي شكسته شده، جاي سالمي در سر و صورت قربانيان باقي نمي ماند. جمجمه عابران از موج انفجار مي‌تركيد و بدن‌هايشان متلاشي مي‌شد و به اطراف مي‌پاشيد.
آنهايي كه در اين جهنم بخار نشده بودند، تلوتلو خوران و به تمناي قطره اي آب به طرف رودخانه‌اي كه در شهر جاري بود مي‌رفتند و فرياد مي‌زدند: "آب، آب "؛ گرماي حاصل از انفجار همه آب بدن آنها را خشكانده بود.

براساس قاعده ساده "اجسام تيره نور را جذب و اجسام روشن آن را منعكس مي‌كنند " نقش لباس‌ها و كيمونوها، روي گوشت‌هاي بدون پوست شهروندان حك شده و بدين صورت عكس‌هاي درشت و سياه روي گوشت تازه و بي‌پوست آدم‌هاي زنده، نقش مي‌بست.

بر اثر انفجار اين بمب اتمي 60 كيلويي، ستون قارچي شكلي از غبار به ارتفاع 680 متر به آسمان رفت و تا شعاع5/1 كيلومتري همه چيز با خاك يكسان شد!

كمي دورتر عده اي با بدن هاي سوخته شده، زير آوار ناشي از موج انفجار له شدند و عده اي ديگر، زير مصالح ساختماني زنداني شدند تا به بدترين نوع مرگي كه تصور آن را هم نمي‌كردند، بميرند. تنِ پوست كنده شده دختربچه زنده ده ساله‌اي كه شانس اين را نداشت تا در لحظه اول بميرد، صحنه دلخراش و زجرآوري را به‌وجود آورده بود و كسي آن‌قدر توانايي نداشت كه به او كمك كند.

"هيروشيما " ديگر آن "جزيره سبز " سابق نبود. رنگ همه جاي شهر عوض شده بود؛ قهوه‌اي مايل به قرمز. بوي ناشي از اجساد سوخته شده همه جا مي‌آمد. چند ساعت بعد بوي عفونت تهوع‌آوري تمام فضاي شهر را دربر گرفت. حتي حيوانات هم مرده بودند.

هيچ‌كدام از يازده خدمه هواپيماي ب- 29 امريكا كه صرفاً براي حمل همين بمب "پسر كوچولو " آماده شده بودند، نمي‌دانستند چه‌چيزي را حمل مي‌كنند و فقط خلبان "تيبتز " از ماجرا خبر داشت. يكي از خدمه كه مسئول فيلم‌برداري از حادثه بود ناگهان فرياد زد:
"خداي بزرگ! ما چه كرديم؟ " اما نگاه سرد و بي‌تفاوت خلبان به او فهماند كه بايد ساكت باشد.

ولي اين هنوز پايان ماجرا نبود، در رابطه با عكس العمل جهاني و اعتراض به عمل ضدبشري امريكا هم اتفاق زياد مهمي نيفتاد و از طرفي اكثر بازماندگان حادثه نيز بر اثر صدمات وارده جان خود را ازدست مي دادند.

فقط در سال اول، مرگ 140هزار نفر ديگر رقم خورد و البته اين افزايش آمار تا سال هاي بعد نيز ادامه داشت. واقعا مرگ اين همه انسان چه اهميتي داشت؟!!

تشعشعات نامرئي ناشي از بمب اتم نه‌تنها ازبين نرفت بلكه تا سالها بعد هنوز از مردمان ژاپن قرباني مي گرفت. هزاران نوزاد ناقص الخلقه به دنيا آمدند و هزاران مريض كه از انواع بيماري‌ها به خصوص سرطان خون - لوكمي و . . . كه بر اثر تبعات ناشي از اين فاجعه، يكي‌يكي مي مردند.
بمباران هيروشيما و ناكازاكي و نوشتن در مورد آن، تا سالها جزء مطالب ممنوعه در آمريكا بود. اولين بار "جان هرسي " در گزارشي با عنوان "هيروشيما " در مجله "نيويوركر "، مردم خوشحال و سرمست از پيروزي آمريكا را متوجه كثافت‌كاري‌هاي سياست‌مدارانشان در ژاپن كرد. اما خبر و عكس‌ها و فيلم‌هاي حادثه، سال‌ها به‌صورت ((مدارك طبقه‌بندي شده امنيتي)) باقي ماند.

هنوز نسل‌هاي امروزي سياست‌مداران آمريكا اعتقاد پيدا نكرده‌اند كه آن بمباران "جنايت جنگي " بوده است تا از آن معذرت بخواهند و هنوز گروه‌هاي ژاپني مانند "ارتش سرخ ژاپن " وجود دارند كه به انتقام اين حادثه بينديشند.

در 14 دسامبر سال بعد از اين انفجار، مجمع عمومي سازمان ملل كه آن موقع در لندن مستقر بود، پول 5/8 ميليون دلاري اهدايي "جان راكفلر " يهودي را براي احداث ساختمان زيباي سازمان ملل پذيرفت و در اوت 1950 اين "معجزه اجتماعي " بشر عصر ما افتتاح شد تا براي بشريت صلح به ارمغان بياورد.

از آن موقع تاكنون هر جنگي كه تصميم گرفته شده كه باشد، اتفاق افتاده و هر جنگي كه بايد تمام مي‌شده تمام شده، بدون آنكه سازمان ملل كاري كرده باشد. تعداد بيانيه‌هاي بي‌اهميت سازمان ملل كه برخي از روشنفكران جهان سومي‌ها را به وجد مي‌آورد- از هزار و هشتصد قطعنامه گذشته و بزرگترين مدعيان و حاميان دموكراسي در دنيا از اين سازمان حق وحشيانه "وتو " گرفته‌اند و اين يعني در 63 سال اخير سازمان ملل نقش انفعالي را در سياست بين‌الملل ايفا كرده است!!

در سال 1948 "اعلاميه جهاني حقوق بشر " منتشر شد، تا مثلاً حق حيات براي همه انسان‌ها، با يك زندگي بي‌دغدغه فراهم شود.
جزء اولين نفراتي كه اين بيانيه را امضا كرد، "ترومن " رئيس جمهوري آمريكا بود كه 3 سال قبل از آن به وزير دفاع آمريكا در جزيره "تينيان " ژاپن تلگراف زد:
"پيشنهاد [استفاده از بمب اتم] تأييد شد. هر موقع آماده بود رها كنيد ". 

۱۳۹۰ مرداد ۱۴, جمعه

واردات رسمی گوشت خوک از برزیل!چکیده :بر اساس آمار گمرک ایران طی سه ماهه نخست سال جاری یک محموله گوشت خوک از مبدا کشور برزیل با وزنی معادل 50 تن به ثبت رسیده است....

واردات یک محموله گوشت خوک توسط گمرک طی سه ماهه اول سال جاری به ثبت رسید.
به گزارش خبرآنلاین بر اساس آمار گمرک ایران طی سه ماهه نخست سال جاری یک محموله گوشت خوک از مبدا کشور برزیل با وزنی معادل ۵۰ تن به ثبت رسیده است.
بر اساس اطلاعات گمرک ایران این محموله ارزی معادل ۲۸ هزار دلار وارد کشور شده است. قابل ذکر است با توجه به حرام بودن گوشت خوک واردات این نوع گوشت به کشور ممنوع است، البته احتمال دارد این واردات مربوط به ترانزیت و یا صادرات مجدد بوده باشد، هرچند در آمار سه ماهه خروج این محموله به ثبت نرسیده است و احتمال ترانزیت بودن این محموله را کاهش می دهد.

از سوی سایت رسمی ریاست جمهوری: خبر رد اختلاف احمدی‌نژاد و خامنه‌ای حذف شد


رفسنجانی در گوشِ رهبری: بیا شرِ این مارمولکو  مثلِ مورد احمد خمینی از سرمون کم کنیم. مطمئن باش که آب از آب تکون نمیخوره!
رهبری: باشه بوقتش. فقط یک راه حلِ خوب پیدا کن.

سایت «ریاست جمهوری» و پایگاه اطلاع‌رسانی دولت از انتشار گفته‌های محمود احمدی‌نژاد مبنی بر نداشتن اختلاف با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی خودداری کردند.
آقای احمدی‌نژاد شامگاه چهارشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی «یورونیوز» در پاسخ به پرسشی در مورد اختلافش با خامنه‌ای گفته بود: «موقعیت رهبری در ایران کاملا معلوم است و هیچ اختلافی وجود ندارد.»
سایت «رجا‌نیوز» نیز با اعلام حذف «یک پاسخ احمدی‌نژاد به یورونیوز در سایت ریاست جمهوری» نوشته که «مشخص نیست چرا سایت ریاست جمهوری این بخش را منعکس نکرده است.»
اختلاف میان احمدی‌نژاد و خامنه‌ای از اردیبهشت ماه سال‌ جاری بر سر ادامه کار حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات علنی شد.
طی این مدت رابطه رهبر جمهوری اسلامی و رئیس دولت دهم به سردی گرائیده است و حامیان آن‌ها حملات و انتقاد‌های زیادی متوجه یکدیگر می‌کنند.
در ماه‌های گذشته برخی از نزدیکان احمدی‌نژاد بازداشت و بسیاری از سایت‌های نزدیک به دولت دهم مسدود شده است.
حامیان خامنه‌ای می‌گویند رهبر جمهوری اسلامی از آن‌ها خواسته درباره تیم احمدی‌نژاد که آن را «جریان انحرافی» می‌خوانند دست به روشنگری بزنند.
آن‌ها می‌گویند نظر آقای خامنه‌ای این است که دولت احمدی‌نژاد در دو سال مانده به پایان ماموریتش به کار خود ادامه دهد و از برخورد‌های تند با دولت و نزدیکان وی خودداری شود.
احمدی‌نژاد نیز در واکنش به این حملات و انتقاد‌ها سکوت اختیار کرده و در هفته‌های اخیر در سخنرانی‌های خود به کنایه‌گویی علیه رهبر جمهوری اسلامی اکتفا کرده است.
تحلیل‌گران سیاسی معتقدند سکوت احمدی‌نژاد و نزدیکان وی با نزدیک شدن به زمان انتخابات نهم مجلس و سپس انتخابات ریاست جمهوری شگسته خواهد شد
منبع دیگربان   عکس از دوغ و دوشاب

در ایران ۸۰ درصد دختران دبیرستانی دوست پسر دارند


۱۴,۰۵,۱۳۹۰
DokhtarDabirestani
آفتاب: در هفته‌ای که گذشت، دکتر محمود گلزاری عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در همایشی آماری را از دوستی دختران دبیرستانی اعلام کرد و گفت: در ایران ۸۰ درصد دختران دبیرستانی با یک پسر دوست هستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند. 
این درحالی است که نوجوانان آگاهی کافی نسبت به این مسأله ندارند و ارتباطات‌شان به ازدواج منجر نمی‌شود که این امر پیامدهای ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت.
وی همچنین به نتایج به دست آمده در تحقیقات و پژوهش‌هایی که در این زمینه در ایران صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: در حدود ۲۰ سالی که من در این زمینه تحقیق و پژوهش انجام داده‌ام، در نامه‌هایی که از سوی ۸۵ درصد از دختران در خصوص ارتباط‌های عاشقانه دریافت کرده‌ام مربوط به سن ۱۲ تا ۲۵ سالگی بوده و ۱۵ درصد از نامه‌ها مربوط به پسران بین ۱۴ تا ۱۷ ساله است. در این میان دختران بیش از پسران آسیب‌پذیر بوده و با پیامدهای بیشتری در این خصوص مواجه خواهند شد.

بدلیل سوء استفاده از قدرت ؛ "یولیا تیموشنکو" به زندان محکوم شد


دادگاهی در کی یف حکم بازداشت نخست وزیر سابق اوکراین را به اتهام سوء استفاده از قدرت و عقد قراردادهای مشکوک با روسیه صادر کرد و وی را به زندان محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتد پرس، دادگاهی در کی یف امروز جمعه حکم بازداشت "یولیا تیموشنکو" نخست وزیر سابق اوکراین را که به دلیل فعالیتهایش در بخش انرژی به بانوی گاز معروف شده به اتهام سوء استفاده از قدرت و عقد قراردادهای مشکوک با روسیه در زمان نخست وزیرش اش صادر کرد.
این درحالیست که تیموشنکو رهبر اپوزیسیون ضمن انتقاد از این حکم آن را تلاش "ویکتور یانکویچ" رئیس جمهوری اوکراین برای جلوگیری از شرکت وی در انتخابات آتی معرفی کرد.
همچنین هواداران تیموشنکو بارها با اختلال در جلسات دادگاه سعی کردند تا جو این جلسات را متشنج کرده و مانع ادامه آن شوند.
"یولیا تیموشنکو" که از چهره‌های شاخص انقلاب نارنجی اوکراین درسال 2004 میلادی به شمار می‌رود، متهم شده که درسال 2009  از محدوده اختیارات خود فراتر رفته و در شرایطی که روسیه برای مدتی عرضه گاز طبیعی به اوکراین را متوقف کرده بود، یک قرارداد گازی با این کشور امضا کرده است.
گفته می ‌شود که این قرارداد گازی با روسیه باعث شد اوکراین منابع مالی قابل توجهی را از دست بدهد. تیموشنکو اتهاماتی را که علیه ‌اش مطرح شده، رد کرده و طرح آنها را نوعی انتقام از سوی ویکتور یانوکویچ، رئیس جمهورکنونی اوکراین خوانده است.

پیشتر نیز وزارت خارجه اوکراین، تیموشنکو را به فروش منافع ملی به روسیه بویژه"ولادیمیر پوتین" نخست وزیر این کشور متهم کرده بود.

ماجرای آب بازی مختلط در یکی از پارکهای بندرعباس


۱۴ مرداد ۱۳۹۰
جانشین فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان با تایید تجمع تعدادی از جوانان و انجام آب بازی گفت: شکی در اینکه تجمع از قبل اطلاع رسانی شده بود نیست.

عباس خدادادزاده در گفتگو با مهر با تایید خبر بازداشت تعدادی از جوانان که در یک اقدام هماهنگ شده از قبل در ساحل پارک غدیر اقدام به برگزاری جشن آب بازی کرده بودند بیان داشت: هیچ شکی در اینکه این تجمع از قبل اطلاع رسانی شده بود نیست.

وی عنوان کرد: تعدادی از پسران و دختران که از قبل از طریق پیامک، تلفنی و فیسبوک به هم اطلاع رسانی کرده بودند به صورت مختلط در ساحل پارک غدیر اقدام به برگزاری مراسم آب بازی کردند.

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: پس از گزارش چنین مراسمی در پارک ساحلی این تعداد به پلیس امنیت اخلاقی احضار می شوند و در حال حاضر در حال بررسی اتفاقات صبح امروز هستیم.

سرهنگ خدادادزاده با بیان اینکه برخی هم ناخواسته در این مراسم شرکت کرده بودند، عنوان کرد: دو موضوع است، یکی اینکه این مراسم به صورت مختلط برگزار شده بود و دیگری برخی از این افراد بطری های آب معدنی در دست داشته اند که یکی از مصادیق روزه خواری محسوب می شود.

سرهنگ خدادادزاده ادامه داد: در ماه مبارک رمضان آب به عنوان یکی از عوامل باطل کننده روزه مطرح است و اتفاق صبح امروز خود با مسائل شرعی روزه داری مغایر است.

وی افزود: خانواده ها باید در این روزها بیشتر از گذشته مراقب فرزندان خود باشند چراکه دشمنان از هر راهی هرچند بی اهمیت سعی در ضربه زدن به اعتقادات دینی و مذهبی ملت ایران دارند.

انتقال 30 جوان به نیروی انتظامی

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: 30 جوان دختر و پسر که مشغول آب بازی در کنار سوحل پارک غدیر بندرعباس بودند تنها جهت ارشاد به پلیس امنیت اخلاقی منتقل شدند.

سرهنگ سعید امیدیان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در تایید انتقال 30 دختر و پسر در ساحل پارک غدیر در بندرعباس به هنگام آب بازی به نیروی انتظامی، عنوان کرد: صبح روز جمعه تعدادی از خانواده هایی که جهت تفریح به ساحل رفته بودند با تعدادی از جوانان دختر و پسر از سنین مختلف برخورد می کنند که در حال آب بازی بوده اند و چند بار به این جوانان تذکر می دهند اما این جوانان توجهی به تذکرات نمی کنند.

وی افزود: پس از تماس این خانواده ها با پلیس 110، نیروهای پلیس امنیت اخلاقی با حضور در محل تذکراتی می دهند اما به دلیل جوان بودن و بی توجهی به تذکرات داده شده، آنها را جهت ارشاد توسط کارشناس رفتارشناسی به پلیس امنیت اخلاقی منتقل می کنند.

سرهنگ امیدیان در پاسخ به این سئوال که آیا این جوانان مشکل بدپوششی و رفتارهای ناهنجار داشته اند، بیان داشت: خوشبختانه هیچگونه مشکل بدحجابی در این افراد نبوده است و تنها به دلیل بی توجهی به تذکرات داده شده و جهت مشاوره و ارشاد به پلیس امنیت اخلاقی منتقل شده اند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان با تاکید بر اینکه خانواده ها دقت بیشتری بر رفتار فرزندان خود داشته باشند، گفت: امیداورم در این ماه مبارک دیگر شاهد چنین رفتارهایی از سوی جوانان نباشیم.

كله 23 هزار تومان ! كله ‌پاچه جنس لوكس شد!جام جم آنلاين: رييس اتحاديه طباخان، كله‌پاچه، سيرابي طبخ شده و خام با اشاره به نقش دلالان در گران كردن كله گفت: اتحاديه نرخ را افزايش نداده است منتها كساني كه دارا هستند كله‌پاچه مي‌خورند و فقيران نمي‌توانند اين غذا را بخورند چرا كه كله‌پاچه الان جنس لوكس شده است.
رضا رواسيان در گفت‌وگو با ايسنا افزود: كساني كه فقيرند، ‌آب هم نمي‌توانند بخورند، چون گران است!. الان كله‌پاچه در مغازه‌ها 23 هزار تومان فروخته مي‌شود كه برخي خلاف كرده و با قيمت بيشتر عرضه مي‌كنند؛ البته گران فروشان عضو اتحاديه نيستند و جواز ندارند و يا در صورتي كه جواز دارند هم به حرف اتحاديه گوش نمي‌دهند.
همچنين محمدباقر گنجي ، نايب رييس اين اتحاديه گفت: شركت تعاوني كله‌پزان، كله را 15 هزار تومان عرضه مي‌كرد كه به 14 هزار تومان رساند و در مغازه‌ها 23 هزار تومان فروخته مي‌شود. البته هر كس با قيمت بيشتر بفروشد، متخلف است، بايد گذاشت مردم آبگوشت بخورند.
وي با اشاره به وجود دلالان در بازار كله‌پاچه تصريح كرد:‌ دلالان و واسطه‌گران كله‌ها را خريده در سردخانه‌ها گذاشتند و تا چندي پيش 18 هزار تومان نمي‌دادند، حال كه ديدند ما اقدامات قانوني انجام داديم مي‌خواهند به مردم اجحاف كنند و 19 هزار تومان بفروشند.
وي با تاكيد بر اين‌كه اتحاديه نرخ را بالا نبرده است چرا كه مردم قدرت خريد ندارند، افزود: الان كله در سردخانه‌ها مانده است و واحدهاي صنفي در ماه رمضان با قيمت بيان شده بايد بفروشند و هر كسي خلاف كند بايد چوب آن را بخورد.
گنجي با اشاره به قيمت اجزاي كله پاچه گفت: زبان با قيمت چهار هزار و 500 تومان، مغز سه هزار و 500 تومان، چشم هزار تومان، پاچه هزار و500 تومان، بناگوش سه هزار و 500 تومان و آب‌گوشت 500 تومان عرضه مي‌شود.
نايب رييس اتحاديه طباخان، كله‌پاچه، سيرابي طبخ شده و خام خاطر نشان كرد كه در حال حاضر اتحاديه پافشاري مي‌كند تا قيمت‌ها افزايش پيدا نكند.

سایت «آهنگ راه» متعلق به سید محمد موسوی خوئینی‌ها فیلتر شد

جهان امروز:

سایت یکی از متهمان اصلی فتنه فیلتر شد
جمعه ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۷
سایت آهنگ راه فیلتر شد.
به گزارش پایگاه خبری سفیر، سیدمحمد موسوی خوئینی‌ها، عضو مجمع روحانیون مبارز حدود یک ماه پیش سایت شخصی‌اش به نام «آهنگ راه» را راه‌اندازی کرده بود.

گفتنی است، وی از فعالان و متهمان فتنه 88 محسوب می شود و بخشی از فعالان سیاسی اعتقاد دارند که آشوب 30 خرداد 88 که به دعوت مجمع روحانیون مبارز برگزار شد، برنامه موسوی خوئینی ها بوده است.

آشوب 30 خرداد 88 منجر به کشته و زخمی شدن دهها تن از شهروندان شد.
آتش سوزی در خط لوله نفت قلعه نار- اهواز مهار شد


با گذشت بیش از 10 ساعت از انفجار در خط لوله انتقال نفت قلعه نار به اهواز، آتش سوزی این خط لوله آسیب دیده به طور کامل مهار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، با گذشت بیش از 10 ساعت از آتش سوزی و انفجار خط لوله 30 اینچ قلعه نار به اهواز، در نهایت با مشارکت نیروهای محلی و شرکت ملی نفت ایران، آتش در این خط لوله آسیب دیده به طور کامل مهار شده است.
خط لوله قلعه نار به اهواز ساعت 1:30 بامداد امروز 14 مردادماه به دلایل نامشخصی دچار انفجار و آتش سوزی شده است که با حضور نیروهای امداد و آتشنشانی، مسئولان محلی و کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب آتش سوزی در خط لوله آسیب دیده به طور کامل مهار شده است.
گستردگی انفجار و‌آسیب دیدگی در این خط لوله 30 اینچی انتقال نفت خام به حدی بوده است که منجر به ایجاد شعله‌هایی تا ارتفاع 40 متر و آتش سوزی و انفجار در فاصله بیش ا ز300 متری خط لوله شده است.
این گزارش می افزاید: پس از انفجار و آتش سوزی در خط لوله خط لوله قلعه نار به اهواز در نزدیکی منطقه شوش دانیال در استان خوزستان، از بامداد امروز واحد بهره برداری قلعه نار از مدار تولید خارج شده است، ضمن اینتکه تخلیه نفت خام از این خط لوله در حال انجام است.
هدف از ساخت این خط لوله انتقال نفت‌ چاه های منطقه قلعه نار استان لرستان به تاسیسات بهره برداری و جمع‌آوری نفت منطقه اهواز بوده که از ظرفیت انتقال روزانه 3 تا 4 هزار بشکه نفت خام برخوردار است.
در حال حاضر با حضور دستگاه‌های نظارتی، بازرسی، امنیتی و حراست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب دلایل انفجار در این خط لوله در حال برسی بوده و به زودی عمدی یا غیرعمدی بودن این حادثه به طور رسمی توسط شرکت ملی نفت ایران اعلام می‌شود.
اخبار تکمیلی متعاقباً پیگیری می‌شود.

بزرگترین خط لوله انتقال نفت ایران منفجر شد


بزرگترین خط لوله انتقال نفت ایران منفجر شد
بامداد امروز جمعه خط لوله انتقال نفت قلعه‌نار به تاسیسات نفتی اهواز به دلایل نامشخصی دچار آتش‌سوزی و انفجار شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، بامداد امروز 14 مردادماه خط لوله انتقال نفت قلعه‌نار به تاسیسات نفتی اهواز به عنوان یکی از بزرگترین لوله انتقال نفت کشور دچار آتش‌سوزی و انفجار شده است.
در حال حاضر گروه‌های امدادی، فنی و عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در حال مهار خط لوله آسیب دیده بوده و پیش بینی می‌شود تا ساعات دیگر بازسازی این خط لوله انتقال نفت آغاز شود.
هدف از ساخت این خط لوله نفتی انتقال نفت خام چاه‌های منطقه قلعه‌نار در استان لرستان به تاسیسات بهره برداری شرکت نفت و گاز کارون در منطقه اهواز بوده که صبح امروز دچار حادثه شده است.
به گزارش مهر، هفته گذشته نیز خط لوله 30 اینچ صادرات گاز ایران به ترکیه توسط منافقین و گروه‌های تروریستی دچار انفجار شده بود که با وجود این حادثه در مدت 24 ساعت صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه از سر گرفته شد.

جزئیات انفجار بزرگترین خط لوله انتقال نفت ایران
مدیرعامل مناطق نفت خیر جنوب با تشریح جزئیات حادثه انفجار و آتش سوزی در خط لوله نفت قلعه‌نار به اهواز به عنوان بزرگترین خط لوله انتقال نفت ایران از مهار آتش سوزی این خط لوله نفت تا یک ساعت آینده خبر داد و اعلام کرد: هنوز دلایل تروریستی یا فنی بودن این حادثه نفتی مشخص نشده است.
هرمز قلاوند امروز در گفتگو با مهر با بیان اینکه ساعت 1:30 بامداد امروز 14 مردادماه خط لوله انتقال نفت قلعه نار به اهواز به دلایل نامشخصی دچار انفجار و آتش سوزی شده است، گفت: گستره این آتش سوزی 300 متر در اطراف خط لوله بوده است که ارتفاع فوران آتش به 40 متر بالغ می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با تاکید بر اینکه بلافاصله پس از انفجار و آتش سوزی در خط لوله قلعه نار به اهواز ستاد مدیریتی بحران در سطح شرکت ملی نفت ایران تشکیل شده است، تصریح کرد: هم اکنون نیروهای پشتیبانی، حراست و کارشناسان فنی شرکت‌های بهره برداری نفت خیز جنوب در سطح منطقه اعزام شده‌اند، اظهار داشت: با توجه به باتلاقی بودن منطقه و عدم وجود جاده‌های مناسب دسترسی اعزام تجهیزات به این منطقه کمی زمانبر است.
این عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران با توجه به اینکه خط لوله قلعه نار به اهواز در جوار رودخانه شاهور دچار آتش سوزی شده است، تاکید کرد: برای جلوگیری از ورود آلودگی‌‌های نفتی به این رودخانه با استفاده از یک دستگاه لودر خاکریزی در بستر این رودخانه ایجاد شده است.
وی همچنین از جمع‌آوری تمامی آلودگی های نفتی منتشر شده در بستر رودخانه از بدو ایجاد حادثه تا کنون خبر داد و افزود: این خط لوله 20 اینچی از ظرفیت انتقال روزانه 3 تا 4 هزار بشکه نفت در روز برخوردار بوده است.
قلاوند همچنین در خصوص مهار آتش از خط لوله آسیب دیده قلعه نار به اهواز تاکید کرد: هم اکنون جریان نفت در این خط لوله متوقف شده است و تا کنون 70 درصد از عملیات مهار آتش با موفقیت انجام شده است.
مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب با تاکید بر اینکه پیش‌بینی‌ می‌شود تا یک ساعت آینده مهار آتش این خط لوله آسیب دیده به طور کالم انجام شود، خاطرنشان ساخت: علاوه بر کارشناسان و مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت‌های بهره برداری برخی دستگاه‌ها و بسیج نیز در عملیات مهار این خط لوله آسیب دیده مشارکت می‌کنند.

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com