۱۳۹۰ مرداد ۱, شنبه

نامه ی منیژه حکمت به دخترش پگاه آهنگرانی


منیژه حکمت(کارگردان سینمای ایران و مادر پگاه آهنگرانی؛ بازیگر سینمای ایران) به مناسبت ۲۷ سالگی دخترش که از ۱۹ تیرماه در بازداشت به سر می‌برد یادداشتی را منتشر کرد.
آفتاب: منیژه حکمت(کارگردان سینمای ایران و مادر پگاه آهنگرانی؛ بازیگر سینمای ایران) به مناسبت ۲۷ سالگی دخترش که از ۱۹ تیرماه در بازداشت به سر می‌برد یادداشتی را منتشر کرد.

متن نامه منیژه حکمت خطاب به پگاه آهنگرانی بدین شرح است:

امروز ۲۷ ساله می‌شوی و من به یاد می‌آورم وقتی ۷ ساله شدی که باید تو را به جایی می‌فرستادم به نام مدرسه. تنها، بدون همراهی من. حس دوگانه‌ای داشتم، خوشحال از بزرگ شدنت و دلگیر که مثل قبل همیشه در کنارم نیستی، فکر می‌کنم این دلشوره همه مادران است که در غیابم با فرزندم چگونه رفتار می‌کنند؟ ولی همه این خطر را می‌کنند و کسی به خاطر این نگرانی فرزندش را از تحصیل محروم نمی‌کند، رشد و طراوت و بلوغ او می‌ارزد به این خطر و تجربه هم نشان داده راه دیگری نیست برای بزرگ شدن.

مگر می‌توانیم کودک را در خانه حبس کنیم و از هر نظر بهش برسیم و در ۲۷ سالگی فردی سالم و طبیعی تحویل بگیریم؟ کسی که بتواند در خطرها از خودش دفاع کند و قوه تشخیص داشته باشد.

چه شده که اینقدر دل نازک و حساس شدیم؟ از چه واهمه داریم؟ چرا نمی‌پذیریم بچه‌ها رشد طبیعی داشته باشند؟ حتی با قبول خطر آسیب زدن و آسیب دیدن؟ این کاریست که هر پدر ومادر دلسوزی می‌کند. با حبس کردن آنها خیال ما راحت می‌شود ولی به سر آنها چه می‌آید؟

پگاه جان من تو را اینگونه بزرگ کردم و اصلا ًپشیمان نیستم و اگر به ۲۷ سال پیش برگردیم باز همینطور عمل می‌کنم. مطمئنم تو هیچ کاری نکردی که آسیبی به کسی بزند یا مسأله‌ای رو به خطر بندازه یا ارزشی رو تهدید کند. تو آدم خاصی نیستی و هیچ توانایی فوق‌العاده‌ای نداری. فقط به طور طبیعی بزرگ شدی ولی شرایط امروزت طبیعی نیست. فکر کنم دچار والدین حساس‌تر و دلسوزتری شده‌ای و می‌دانم این را درک می‌کنی. راه دیگری برای بزرگ شدن نیست. به تشخیصت ایمان دارم فقط دلم برای خنده‌هایت خیلی تنگ شده. تولدت مبارک عزیزم.

فرنام تازه ترین رخدادهای شنبه 1 مرداد 1390

سرخط تازه ترین رخدادهای روز شنبه!
برای دسترسی به متن خبرها بر  روی عنوان مورد نظر کلیک کنید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------


ترور یک محقق در تهران / تحقیقات پلیس آغاز شد


و روایتی دیگر از همین خبر!
آخرين جزئيات از حادثه تروريستي امروز تهران


متهمان پرونده خمینی‌ شهر حس مذهبی داشتندحمایت رهبر از نامزدی احمدی‌نژاد ضروری بود


فلج شدن سرباز اصفهانی بر اثر تنبیه بدنی

بنی صدر:آقای رفسنجانی درترورهای دولتی نقش بی چون چرا داشت.در برنامه افق


نامه منیژه حکمت خطاب به پگاه آهنگریبرخی از دولتی ها ممنوع الخروج هستند!


شجونی با اعلام ممنوع‌الخروج بودن برخی دولتی‌ها

هدف رهبر تعمیر و نگهداری احمدی‌نژاد است

جعفر شجونی عضو جامعیت روحانیت مبارز گفته که علی خامنه‌ای در برابر محمود احمدی‌نژاد «مماشات» به خرج می‌دهد و تلاش می‌کند وی را «تعمیر و نگهداری» کند.
آقای شجونی این مطلب را در گفتگو با شماره روز شنبه (اول مرداد) روزنامه شرق بیان کرده و گفته که رهبری «الان برنامه مماشات با احمدی‌نژاد را در دستور کار دارند؛‌‌ همان برنامه تعمیر و نگهداری.»
وی همچنین افزوده که «خیال» محافظه‌کاران با داشتن علی خامنه‌ای و شورای نگهبان‌ «راحت» است و اگر رهبری «بگوید این آدم به درد نمی‌خورد همه ما می‌گوییم به درد نمی‌خورد.»
شجونی همچنین اظهار داشته که «ما الان چماق به دست نمی‌گیریم که احمدی‌نژاد را بکوبیم. ما ارادتمان کم شده ولی به کلی برطرف نشده است.»
این روحانی همچنین گفته که «حمید بقایی چند وقت پیش دستگیر شد ولی بنا به دلیلی آزاد شد؛ ولی تحقیقات قضایی از او ادامه دارد.»
به گفته وی٬ حمید بقایی و برخی از اعضای تیم احمدی‌نژاد در حال حاضر ممنوع‌الخروج هستند.
چندی پیش گزارش‌هایی مبنی بر دستگیری حمید بقایی از سوی برخی رسانه‌های محافظه‌کار منتشر شده بود که مقام‌های دولتی این گزارش‌ها را رد کرده بودند.
حملات و انتقاد‌ها از احمدی‌نژاد و نزدیکان وی از سوی حامیان علی خامنه‌ای در هفته‌های اخیر کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
برخی از فعالان سیاسی طی این مدت بار‌ها اعلام کرده‌اند که رهبر جمهوری اسلامی مخالف برخورد‌های تند با احمدی‌نژاد و نزدیکانش است و تلاش می‌کند وی را کنترل کند.
علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد بر سر ادامه کار حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات دچار اختلاف شده‌اند که دامنه این اختلاف‌ها در ماه‌های اخیر به حوزه‌‌های دیگر نیز کشیده شده است.

تخت‌جمشيد در ميان ١٢ شهر شگفت‌انگيز جهان


تخت‌جمشيد در ميان ١٢ شهر شگفت‌انگيز جهان
خبرنگار امرداد - آفتاب یزدانی :
مجله‌ي بین‌المللی «National Geographic» از نامورترين نشریه‌های جهان است که از 125 سال پیش تاکنون نوشتارهايي درباره‌ي جغرافیا و علوم طبیعی جهان چاپ کرده است. این مجله به تازگی نوشتاري از 12 شهر باستانی و شگفت‌انگیز جهان به چاپ رسانده که پارسه یا تخت‌جمشید در آن جاي دارد. تخت‌جمشيد به عنوان یکي از شهرهای شگفت‌انگیز جهان باستان گزينش شده است. به گزارش «دادنا»، یکی از ويژگي‌‌هاي این نشریه بهره‌گيري از دانشمندان دانش جغرافیا برای تهیه‌ي گزارش‌ها و بهره‌گيري از عکاس‌های حرفه‌ای آرشیوی ویژه‌ي خود است. با هم نگاهي بر شهرهای شگفت‌انگیز جهان باستان می‌اندازیم:  

تخت جمشيد
1- تخت جمشید؛ ایران
شهر باستانی تخت‌جمشید یکی از چهار پایتخت شاهنشاهي سرزمینی بود که به «ایران» نامور است. کار ساخت آن، ٢٥٣١ سال پيش(در سال 520 پيش از میلاد) آغاز و به نمادی از ثروت، شكوه و بزرگی شاهنشاهي ایران باستان تبدیل شد. معماری شكوهمند این شهر باستانی زبانزد رخدادنگاران جهان است. در ساخت آن نقره و طلا نیز به كار برده‌بوده‌اند. در گوشه و کنار تخت‌جمشید حجاری‌های پیکره‌های انسانی به چشم می‌خورد. ساخت تخت‌جمشید در زمان شکوفایی شاهنشاهي هخامنشی و به فرمان داریوش بزرگ آغاز شد. این شاهنشاهي از 550 تا 330 پیش از میلاد بر اين سرزمين شهرياري کرد تا این‌که با يورش اسکندر گجستك از هم فرو پاشید.
تخت جمشيد
2- پترا؛اردن
با نگاه ژرف به عکس و سنجش كسي که در دهانه‌ي اين سازه‌ي بزرگ ایستاده، می‌توان به بزرگي و گستردگي این شهر باستانی پی برد. این شهر سالیان سال زیر شن‌های صحرا پنهان شده بود. زمان ساخت آن به سده‌ي دوم میلادی بازمي‌گردد. پترا به دست مردمان «انباط» ساخته شده است. پترا امروزه یکی از جاهاي گردشگری اردن است.

تخت جمشيد
3- ماچو پیچو؛ پرو
از زمان پيدا شدن شهر «ماچو پیچو»، یکصد سال می‌گذرد اما تاکنون باستان‌شناسان نتواسته‌اند دريابند که کاربرد این شهر باستانی چه بوده است. اين شهر از آن سلسله‌ي «اینکاها» بوده است. اینکاها دارای سامانه‌ي ويژه‌اي از نگارش بوده‌اند اما هیچ نوشته‌اي از آن‌ها به‌جای نمانده است. این شهر در دو هزار و 500 متری از سطح دریا ساخته شده و از آن به‌ عنوان «شهر گمشده‌ي اینکاها» یاد می‌شود. ماچو پیچو شناخته‌شده‌ترین نماد امپراتوری اینکاها است. این شهر در سال ۱۴۵۰ میلادی ساخته‌ شده و صدها سال پیش در زمان فتح اینکاها توسط اسپانیایی‌ها متروک شده‌ است.
تخت جمشيد
4- پلانگ؛ مکزیک
در جنوب‌‌خاوري(:شرقي) مکزیک و گواتمالا، «مایاها» دست‌به كار ساخت شهری بزرگ از سه هزار سال پیش در دل جنگل‌های استوایی شدند. فرمانروايان آن‌ها در این بخش‌ها نيايشگاه‌هاي هرمی‌شکل، قصرها، بازار و میدان‌های زیبایی ساختند. آموزش هنر و بازرگاني رونق پیدا کرد و نویسندگان با بهره‌گيري از نقش‌های نمادين، یک سامانه‌ي نوشتاری پديد آوردند. ریاضیدانان و ستاره‌شناسان مایا بسیار كارآزموده بودند. مي‌گويند كه در نيايشگاه‌هاي مایاها، انسان‌ها را برای خدای خورشید قربانی می‌کردند.

تخت جمشيد
5- تروآ؛ ترکیه
درباره‌ي هیچ شهری در تاریخ همچون تروا این همه افسانه و داستان‌های رازآلود نيست. هومر در نوشته‌هايش چنين آورده كه این شهر در شمال‌باختري(:غربی) ترکیه‌ي کنونی است. كاوش‌هاي باستان‌شناسی در سال 1871 ميلادي از شهری باستانی در این گستره پرده برداشت. این شهر نزديك به پنج هزار سال پیش ساخته شده ولی برخی از باستان‌شناسان شک دارند که آن‌چه اكنون به عنوان شهر تروا، پيدا شده، همان شهر باستانی تروا باشد.

تخت جمشيد
6- موهنجو دارو؛ پاکستان
شهر باستانی «مونجو دارو» از آن تمدن ایندوهای باستان است که تا سال 1921 میلادی ناشناخته بود، اما تحقیقات باستان‌شناسی در منطقه باعث کشف این شهر و شهر باستانی «هاراپا» شد. این شهر نزديك به چهار هزار و 500 سال پیش ساخته شده و در آن زمان منطقه‌ای بسیار حاصل‌خیر و پر‌آب بوده‌است.

تخت جمشيد
7- پالمیرا؛ سوریه
شهر باستانی «پالمیر» یا «تادمور» پيشينه‌اي چهار هزار ساله دارد اما اهمیت آن به سال‌های 300 پيش از میلاد بر‌می‌گردد که به عنوان قطب تجاری شناخته می‌شد و مرکزی بود برای انتقال کالاهای بازرگانی ایران باستان و شهرهای بین‌النهرین. این شهر جايگاهي استراتژیک برای رومیان داشت که توانسته بودند در سده‌هاي نخست میلادی شهر را بگيرند. اوج شکوفایی این شهر در زمان سلطنت «زنوبی» بود.
تخت جمشيد
8- تانیس؛ مصر
شهر باستانی «تانیس» در زمان خود یکی از بزرگ‌ترین و ثروتمندترین شهرهای جهان باستان بوده است. مرکز سلطنت «توتانخامون» پادشاه مصر و پایتخت سیاسی فراعنه بوده است. این شهر همچنان شهری استراتژیک و اقتصادی بود تا این‌که در سده‌ي ششم میلادی سیلاب دریاچه‌ای نزدیک آن، ساکنین آن را تهدید کرد. پس این شهر خالی از مردمان شد و ساکنانش شهر تنیس را در نزدیکی آن ساختند.

تخت جمشيد
9-  گریت اینکلوژر؛ زیمباوه
ملکه‌ي باستانی سبا، بلقیس در این شهر باستانی مستقر بوده و یکی از مهم‌ترین يافته‌هاي باستان‌شناسی در قاره‌ي آفریقا به شمار مي‌آيد. هنوز روشن نیست چه زمانی و برای چه این شهر ساخته شده اما به گمان مي‌رسد «شونا» بنیان‌گذار امپراتوری «بانتو» در سال 1250 میلادی آن را ساخته باشد. معنای این شهر «دیوار یا حصار بزرگ» است. این شهر کاربرد آیینی داشته است و شهری سپند شناخته می‌شده‌است.

تخت جمشيد
 10- نمرود؛ عراق
این شهر به عنوان پایتخت امپراتوری آشوریان در شمال عراق بوده است. آشوریان این شهر را در سده‌ي 14 پيش از میلاد ساختند و برای هزاران سال یکی از شهرهای مهم خاورمیانه‌ي باستان شناخته می‌شد. از ارزش این شهر در سال 612 پيش از میلاد زمانی که دیگر شهر مهم آشوری‌ها به نام «نینوا» به‌دست بابلیان افتاد، كاسته شد.

تخت جمشيد
11- استون هنج؛ انگلیس
سده‌هاست که چرایی ساخت این شهر در جنوب انگلیس و کاربرد دقیق آن یکی از پرسش‌هاي بی‌پاسخ باستان‌شناسان است. سازندگان استون‌هنج، از سال ۳۱۰۰ پیش از میلاد، سنگ‌های این بنا را به شکل چند دایره‌ي تو در تو، کار گذاشتند. بي‌گمان از این دایره‌های سنگی برای ديدن حرکات خورشید، ماه و ستارگان که در آن زمان در آيين‌هاي مذهبی مورد پرستش قرار می‌گرفتند، بهره مي‌گرفته‌اند. سنگ‌هایی همانند آن‌چه که در این بنا به کار رفته، در جاهاي دیگر مانند کارناک فرانسه و نیوگرنج ایرلند، یافت شده‌ است.

تخت جمشيد
12- میزاورد؛ آمریکا
شهر باستانی میزاورد در ایالت کلرادوی آمریکا است. این شهر یکی از اندك برجاي‌مانده‌‌های ساکنین بومی سرخ‌پوست قاره‌ي آمریکا است. این شهر به دست مردم کشاورز «پیئوبلوین» در سال‌های 550 تا 1300 میلادی ساخته شده است.
عكس‌ها از دادنا

برگرفته از سایت امرداد

کشته شدن مرد نیرومند ایران در حمله انتقام جویانه


کشته شدن مرد نیرومند ایران در حمله انتقام جویانه

22 ژوئيه 2011 >> احمد وحدت دامین مک الری >> فائقه اشکوری (ترجمه از انگلیسی) >> دیلی تلگراف
مرد مشهور و قوی ایران، پس از آن که جایگاه رهبر کشور را زیر سوال برد طی حمله ای انتقام جویانه با ضربات پی در پی چاقو به قتل رسید. روح اله داداشی پس از جانبداری از یک سوی جدل میان محمود احمدی نژاد و آیت اله علی خامنه ای از طرف گیری خود برگشته بود.
روح اله داداشی هفته گذشته پس از برخورد با سه مهاجم به ضرب چاقوی آنان کشته شد.
وی یکی از پشتیبانان برجسته محمود احمدی نژاد بود. مهارت های وی به شدت در رسانه های دولتی به نمایش گذاشته می شد و به ویژه داستان نزدیک شدن وی به رییس جمهور مورد مناقشه سر از نشریات در آورد.
ایران تابستان گذشته درهای مسابقه «قوی ترین مردان جهان» را در جزیره کیش خود در حاشیه خلیج فارس به روی تمامی شرکت کنندگان از سراسر دنیا باز گذاشت. هنگامی که داداشی برنده شد، رسانه ها از وی به خاطر این که نشان سرافرازی و پیشرفت نظم و انضباط ایران در سال های اخیر بود، داداشی را مورد ستایش قرار دادند.
ولی روح اله داداشی پس از جانبداری از یکی از طرفین دعوای میان محمود احمدی نژاد و آیت اله علی خامنه ای از جانبداری خود برگشت.
شاهدان می گویند که آقای داداشی پس از یک تصادف، با سه مرد سرنشین آن خودرو درگیر شده بود. حمله «بروسلی وار» مهاجمین به جنگ ۴۰ دقیقه ای بدل شد و در نهایت با ۵۰ ضربه چاقو به این مرد عضلانی توانستند بر وی برتری یابند. علیرضا اکبرشاهی، فرمانده نیروی پلیس تهران بزرگ گفت: «هر سه نفری که در قتل داداشی مشارکت داشته اند ضمن فرار از پایتخت دستگیر شده اند.»
جهان نیوز، وب سایت محافظه کار استفاده از خشونت را برای تسویه حساب های سیاسی مایه سوگواری دانست: «اکنون خشونت به بخشی ضروری از فرهنگ ما تبدیل شده که بازتابی از عدم تحملی است که امروزه تمام بنیادهای ما را در می نوردد.» سیاستمداران و روشنفکران ما باید فورا بنشینند و برای این رسم خشم و عدم تحمل راه حلی پایدار بیندیشند.
گفته می شود که به تازگی با بیان علنی این که پشت تمام فشارها بر روی احمدی نژاد خودِ رهبر است، وی (در واقع) رهبر را «مورد اهانت» قرار داد.
وی با توصیف رییس جمهور به عنوان قهرمان واقعی ملت، مدال طلای خود را به وی تقدیم کرد.
شاهدان می گویند که آقای داداشی پس از یک تصادف، با سه مرد سرنشین آن خودرو درگیر شده بود. حمله «بروسلی وار» مهاجمین به جنگ ۴۰ دقیقه ای بدل شد و در نهایت با ۵۰ ضربه چاقو به این مرد عضلانی توانستند بر وی برتری یابند. علیرضا اکبرشاهی، فرمانده نیروی پلیس تهران بزرگ گفت: «هر سه نفری که در قتل داداشی مشارکت داشته اند ضمن فرار از پایتخت دستگیر شده اند.»
جهان نیوز، وب سایت محافظه کار استفاده از خشونت را برای تسویه حساب های سیاسی مایه سوگواری دانست: «اکنون خشونت به بخشی ضروری از فرهنگ ما تبدیل شده که بازتابی از عدم تحملی است که امروزه تمام بنیادهای ما را در می نوردد.» سیاستمداران و روشنفکران ما باید فورا بنشینند و برای این رسم خشم و عدم تحمل راه حلی پایدار بیندیشند.
در مسابقات قهرمانی بین المللی سال گذشته که در کیش برگزار شد آقای داداشی پس از پشت سر نهادن دوازده شرکت کننده از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی قوی ترین مرد ایران و آسیا لقب گرفت.
آقای احمدی نژاد در ماه های اخیر از مجموعه ای از سرزنش های آیت اله خامنه ای رنج برده است. تلاش عریان وی برای اخراج وزیر اطلاعات دولت از جمله این موارد بوده است. پس از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۹، پشتیبانی آیت اله خامنه ای به عنوان یک همپیمان برای حیات احمدی نژاد ضروری بود. گفته می شود که از آن زمان آقای خامنه ای از قدرت گرفتن بیش از اندازه احمدی نژاد می هراسد.

اینهم اظهار نظر سایت جهان نیوز در بارهی مطلب بالا:
دلایل ابلهانه دیلی‌تلگراف برای مرگ قوی‌ترین مرد ایران
شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۱۱
  
 
البته این اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی نیست که نشریات خارجی وابسته به جریان رسانه‌ای غالب غرب و تحت سیطره صهیونیسم، تلاش می‌کنند با تحلیل‌های بی‌پایه و اساس خود برای گروه‌ها و جریانات انحرافی بی‌اهمیت، اهمیتی بتراشند اما باید به واقع اذعان کرد که این بار دیلی‌تلگراف حتی نتوانسته است اصول اولیه ژورنالیسم را رعایت کند.
به گزارش جهان، روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف که به زعم بسیاری، یکی از معتبرترین نشریات چاپ لندن است، تحلیلی از مرگ روح‌الله داداشی، قهرمان بدن‌سازی و از قوی‌ترین مردان ایران ارائه کرد که شاید بتوان آن را ابلهانه‌ترین تحلیل تاریخ این روزنامه خواند.

این روزنامه انگلیسی در گزارش خود که ترجمه آن در سایت ضدانقلاب "ایران در جهان" منتشر شده است، مرگ داداشی را به اختلافات اخیر اصولگرایان با یک گروه خاص نسبت داد و مدعی شد که مرحوم داداشی از حامیان گروه انحرافی بوده است.

نشریه مزبور با وقاحت تمام مدعی شده است که داداشی به‌خاطر حمایت از "محمود احمدی‌نژاد"، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در یک قتل انتقام‌جویانه جان خود را از دست داده است!

این شیوه تحلیل مسخره در حالی به کار گرفته می‌شود که ضاربان داداشی توسط نیروی انتظامی دستگیر شده‌اند و هویت و انگیزه آنان نیز روشن است.

البته این اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی نیست که نشریات خارجی وابسته به جریان رسانه‌ای غالب غرب و تحت سیطره صهیونیسم، تلاش می‌کنند با تحلیل‌های بی‌پایه و اساس خود برای گروه‌ها و جریانات انحرافی بی‌اهمیت، اهمیتی بتراشند اما باید به واقع اذعان کرد که این بار دیلی‌تلگراف حتی نتوانسته است اصول اولیه ژورنالیسم را رعایت کند.

جالب اینجاست که در این مقاله دیلی‌تلگراف بارها از سایت جهان‌نیوز به عنوان سایت "محافظه‌کار" یاد شده و این سایت خبری تلویحا و با به‌کارگیری این واژه مورد حمله واقع شده است!

البته دیلی‌تلگراف فراموش نکرده است که در پاراگراف پایانی مقاله خود، بار دیگر ادعای تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۹ را مطرح کند!

شکاف در قلعه سنگباران: ادعاهاي هاشمي رفسنجاني به‌دليل كنار زده شدن از قدرت است


حجت‌الاسلام روحاني در گفت‌وگو با فارس:
ادعاهاي هاشمي رفسنجاني به‌دليل كنار زده شدن از قدرت است
خبرگزاري فارس: رئيس بنياد تاريخ پژوهشي و دانشنامه انقلاب اسلامي گفت: افرادي مثل هاشمي نه‌تنها انحرافي در دولت را پيش‌بيني نمي‌كردند بلكه به خاطر كنار زده شدن از قدرت، كارشكني هم مي‌كردند.
حجت‌الاسلام والمسلمين سيد حميد روحاني، رئيس بنياد تاريخ‌پژوهشي و دانشنامه انقلاب اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، در خصوص اظهارات برخي افراد فتنه‌گر و يا سكوت كننده در برابر فتنه مبني بر پيش‌بيني انحراف در دولت دهم، بيان داشت: آقاياني كه در دوران فتنه و پس از انتخابات رياست جمهوري دهم نقد و نظري داشتند، در بيانيه‌ها، اظهارات و مصاحبه‌هاي خود هرگز سخني از انحرافي كه در بدنه دولت ايجاد شده، نداشته و اين امر را پيش‌بيني نكرده بودند.

وي تصريح كرد: بزرگ‌ترين عامل انحرافي كه در حال حاضر در بدنه برخي نهادها و دولتمردان ايجاد شده است، ناديده گرفتن فرامين و دستورات مقام معظم رهبري است از اين‌رو خود اين آقايان نيز در زمان انتخابات با نامه سرگشاده و دادن اولتيماتوم كذايي به مقام معظم رهبري به ايشان دهن‌كجي كردند. 

ادامه مطلب را از لینک زیر بخوانید:

۱۳۹۰ تیر ۳۱, جمعه

سرخط خبرهای روز

زنگِ تفریح: توهمات تازه ی احمدی نژاد!

منبع یوتوپ

عضو کمیسیون اصل نود: تخلفات احمد‌ی‌نژاد تایید شود کار به استیضاح می‌رسد


عضو کمیسیون اصل نود: تخلفات احمد‌ی‌نژاد تایید شود کار به استیضاح می‌رسد

سحام‌نیوز: دو گزارش از تخلف احمدی‌نژاد اگر رای مثبت مجلس را بگیرد، می‌شود سه کارت زرد که در قانون می‌گویند استیضاح، یعنی شکایت ۱۲ نماینده از احمدی‌نژاد که گزارش‌اش از سوی اصل ۹۰ باید قرائت شود و دیگری گزارش سرپیچی احمدی‌نژاد از اجرای دستور رهبری برای ماندن وزیر اطلاعات.
سریع شایعه شد حامیان دولت دست به کار شدند که برای یکی از این گزارش‌ها رای‌گیری نشود. از آن طرف برای اینکه کمیسیون اصل ۹۰ را تحت‌فشار بگذارند، مشایی و بقایی همزمان از نماینده‌هایی که از آنها شکایت کرده بودند، شکایت کردند، تا این روزها این کمیسیون زمین دیگری برای کشمکش دولت – مجلس شود.
البته احمدی‌نژاد هم در این بین جواب هیچ یک از درخواست‌های این کمیسیون را نداده و با اینکه متن شکایت نمایندگان از وی بوده، تمام تماس‌ها را برای جواب دادن به آنها بی‌پاسخ گذاشته است و حتی از فرستادن نماینده‌اش به کمیسیون هم امتناع کرده است. آنچه در پی می‌آید، مصاحبه‌یی با فاضل موسوی، نماینده خدابنده و عضو کمیسیون اصل ۹۰ است که پیگیر پرونده شکایت ۱۲ نماینده از احمدی‌نژاد است.
متن مصاحبه را در لینک زیر دنبال کنید:
۱۳۹۰ تیر ۳۰, پنجشنبه

آقاي مرتضوي از كدام دادگاه تبرئه شده ايد؟!


وقتی آش آنقدر شور می شود که حتا صدای محسن رضایی هم در می آید! 

مطلب زیر را از تابناک بخوانید:

تلاشی آکنده از مغالطه برای گریز از عدالت؛
در واقع، براي شكايت آقايان روح الاميني و جوادي فر، نه تنها جلسه و دادگاهي برگزار نشده، بلكه آقاي مرتضوي مورد بازپرسي هم قرار نگرفته است؛ بنابراین، وي از چه چيزي تبرئه شده که حتی شکات پرونده نیز ار آن بی خبرند، خدا عالم است؟! البته شاید هم مرتضوی برگزار نشدن دادگاه را دلیل بر تبرئه خود می داند که...

سعيد مرتضوي، دادستان سابق تهران و از متهمان ردیف اول جنایت کهریزک در مطلبي كه براي برخی نشريات فرستاده و در برخی خبرگزاری های رسمی نیز منتشر شد، اتهامات وارده به خود درباره مسائل بازداشتگاه كهريزك را نه تنها رد كرده، بلكه اظهار داشته كه وي از همه اتهامات در اين باره هم تبرئه شده است، در حالي كه اطلاعات خبرنگار «تابناک»، حكايت از اين دارد كه وي نه تنها تبرئه نشده، بلكه شكايت دو تن از اولياي دم جانباختگان حادثه كهريزك، هنوز در دادگاه، بررسي نشده است.

به گزارش «تابناک»، سعيد مرتضوي در مطلبي كه روز گذشته براي نشريات فرستاده، مدعی شده كه بر پایه رأي داداگاه، وي هيچ گونه مدخليتي در حادثه كهريزك نداشته و از همه اتهامات تبرئه شده است.

وي در اين باره مي گويد:

«دادسرای کارکنان دولت بيش از يك سال است به موضوع شکایت خانواده‌های مذکور علیه سه نفر از قضات ویژه رسیدگی کرده و با استعلام از مبادی ذی‌ربط و انجام تحقیقات لازم و مکفی، سرانجام طی ۴۳ صفحه، قرار منع تعقیب قضات را صادر و صریحاً در این رسیدگی اعلام شده که قضات دادسرای تهران در این حادثه هیچ گونه مدخلیتی نداشته و کوچک‌ترین قصور یا اتهامی متوجه آنان نیست. تصمیم بازپرس دادسرا توسط قاضی اظهار نظر دادسرای کارکنان دولت تأیید و قرار صادره به طرفین ابلاغ شده است».

با وجود این، دو نكته زير نشان مي دهد كه مرتضوي نه تنها تبرئه نشده، بلكه پرونده وي با وجود قول مقامات عالي رتبه قضايي به اولياي دم حادثه كهريزک، هنوز بررسي نشده است:

نخست اینکه: پس از روشن شدن ماجراي كهريزك و دستور ویژه رهبر انقلاب براي رسيدگي به اين امر، پدر مرحوم كامراني خود، مستقل عليه سعيد مرتضوي در شعبه 13 دادگاه کارکنان دولت طرح شكايت مي كند كه با تلاش هاي مرتضوي، قاضي مقدمي، قرار منع تعقيب صادر می کند و بر همان اساس، تا مدتی تعليق مرتضوی و دو قاضی متهم دیگر در دادسرای انتظامی قضات به تعویق افتاد.

به دنبال آن، آقای كامراني به اين حكم اعتراض مي كند و قاضي آزمايش که پس از قاضی مقدمی، مسئولیت شعبه 13 را به عهده گرفت، با وجود تلاش هاي مرتضوي، قرار منع تعقيب وي را لغو کرده و آن را پس می فرستد و این در حالی است که پس از آن نیز قاضي آزمايش از آن شعبه رفته و پرونده همچنان با رد قرار منع تعقيب مرتضوي ادامه دارد.

در واقع در آخرين حكم موجود براي شكايت كامراني از مرتضوي، قرار منع تعقيب لغو شده و معلوم نیست، چرا مرتضوي در این باره خلاف واقع می گويد.

دوم اینکه: همه ماجراي تعقيب و منع تعقيب فوق الذکر، تنها مربوط به پرونده شکایت پدر مرحوم كامراني بوده و اين در حالي است كه آقايان روح الاميني و جوادي فر كه جداگانه در شعبه ديگري ـ شعبه 3 به ریاست قاضی فضلعلی ـ اقامه دعوي كرده اند، هنوز حتی با بازپرس مربوطه دیدار نداشته اند، چه برسد به اینکه شكايتشان در دادگاه رسیدگی و مرتضوی تبرئه شده باشد؛ البته گفتنی است، قاضی فضلعلی نیز از آن شعبه رفته است.

ناگفته نماند که براي شكايت آقايان روح الاميني و جوادي فر، نه تنها جلسه و دادگاهي برگزار نشده، بلكه آقاي مرتضوي، مورد بازپرسي هم قرار نگرفته است؛ بنابراین، وي از چه چيزي تبرئه شده که حتی شکات پرونده نیز ار آن بی خبرند، خدا عالم است؟! البته شاید هم مرتضوی، برگزار نشدن دادگاه را دلیل بر تبرئه خود می داند که...

اين در حالي است که هرچند رئيس جمهور در اقدامي شگفت آور، متهم ردیف اول جنایت كهريزك را ـ كه رهبر انقلاب و افكار عمومي از وقايع صورت گرفته در آن اعلام انزجار كردند ـ به يك پست مهم اجرايي و نظارتي گمارده، با اين حال، این مسأله نمی تواند شانه قوه قضائيه را از رسیدگی به آن خالی کند.

بنابراین، بايد گفت به جاي اين مشاجرات خسته كننده، ضروری است قوه قضائيه با صدور بيانيه اي، آخرين تحولات مربوط به اين پرونده را به آگاهی عموم مردم برساند و اين اميد را در دل مردم پدید بياورد كه قوه قضائيه جمهوري اسلامي، مظهر قسط و عدالت علوي است، چه، بنا بر هر مصلحتی، اگر پرونده مهمي چون اين پرونده به نتيجه نرسد و مردم احساس كنند كه متهم از نزد خود، خود را تبرئه مي كند، آسيب جدي به اين قوه ـ كه دادخواه مظلومين در روزهاي سخت زندگي شان است ـ وارد خواهد آمد. 

کاش وعده های رئیس جمهور در حد تبلیغات انتخاباتی بود


۲۹ تير ۱۳۹۰
بخش خبری الف
 
نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه اظهارات و وعده های رئیس جمهور از کار تبلیغاتی و انتخاباتی بدتر است، گفت: کاش می شد فقط در راستای تلیغات و اهداف تبلیغاتی این وعده ها را ارزیابی کرد اما حقیقت این است که این وعده ها بدتر و آثار مخرب تر از کار تبلیغاتی دارد. 
 
نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس در گفت وگو با خبرنگار الف با اشاره به وعده های رئیس جمهور به مردم و افزایش مطالبات مردم گفت: رئیس جمهور می خواهد هر روز تحرک خاصی داشته باشد و با بیان برخی مسایل می خواهد به اهداف خود برسد.
 
وی با بیان اینکه رئیس جمهور در سال گذشته اعلام کرد که به هر نوزاد متولد شده، یک میلیون تومان هدیه می دهد، افزود: همچنین اعلام کرد که در سال جدید 2 و میلیون شغل بدون ریزش از شغل های قبلی ایجاد می کند.
 
عضو فراکسییون اصولگرایان مجلس وعده واگذاری هزار متر زمین به هر خانوار ایرانی از سوی رئیس جمهور را یادآور شد و با بیان اینکه این وعده ها تحقق یافتنی نبوده و نخواهد بود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری قبلا در خصوص باغ شهرها توصیه هایی داشتند و تاکید فرموده بودند که نباید کاری کرد تا سود جویان فرصت غارت اموال عمومی و زمین های طبیعی را بیابند.
 
قاضی پور افزود: خوب بود که رئیس جمهور قبل از دادن وعده هزار متر زمین به هر خانوار ایرانی در این زمینه کار کارشناسی انجام می داد و حداقل قانون اساس را مطالعه می کرد.
 
وی با بیان اینکه این وعده رئیس جمهور برخلاف اصل 45 قانون اساسی است و در جامعه التهاب آفرینی می کند، گفت: بر اساس این اصل انفال و ثروتهای عمومی از قبیل زمین های موات یا رها شده، معادن، دریاها، دریاچه ها، رودخانه ها و سایر آبهای عمومی، کوهها، دره ها، جنگلها، نیزارها، بیشه های طبیعی، مراتعی که حریم نیست، ارث بدون وارث و اموال مجهول المالک و اموال عمومی که از غاصبین مسترد می شود، در اختیار حکومت اسلامی است تا بر طبق مصالح عامه نسبت به آنها عمل نماید. بنابراین رئیس جمهور نباید چنین وعده ای می داد و باید بداند که سیاست های کلی نظام را مقام معظم رهبری تنظیم می کند.
 
 

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com