۱۳۹۰ تیر ۱۱, شنبه

اظهارات صریح باهنر در باره گذشته و حال احمدی نژاد


محمد رضا باهنر، نایب رئیس مجلسِ اسلام، در مصاحبه با هفته نامهِ حزب موتلفه مطالب تازه و جالبی را در باره ی آقای احمدی نژاد عنوان کرده است که در نوعِ خود تازگی داشته و بنظر می رسد که می تواند باعثِ شعله ورتر شدن هر چه بیشتر آتش اختلاف میان دولت و مجموعه ی حامیانش از سویی و بقیه ی رژیم از سوی دیگر بشود.
او ادعا می کند که چون اصولگرایان نتوانستند بتفاهم برسند آقای رفسنجانی کاندید شد و نهایتن ما ناچار شدیم در انتخابات نهم ریاست جمهوری و در دور دوم به احمدی نژاد رای دهیم.
با هنر می گوید:
 
*من مزاحی می‌کردم که البته خارج از جدی هم نبود و می‌گفتم: «علی‌رغم اینکه ما اصول‌گراها در دولت نهم همگی دست به دست هم دادیم که شکست بخوریم، اما خدا نخواست» و بالاخره یک اصول‌گرا موفق شد و او آقای احمدی‌نژاد بود.
 آن موقع اولویت اول ما آقای احمدی‌نژاد نبود، ما آقای لاریجانی را انتخاب کرده بودیم، اما بعد از نتیجه انتخابات مرحله دوم با حمایتی که کردیم بالاخره الحمدلله آقای احمدی‌نژاد انتخاب شد و ما راضی بودیم، خوشحال هم بودیم. احساسمان این بود که باید همه کمک‌ها را به هر صورتی هست به دولت آقای احمدی‌نژاد بکنیم تا ایشان بتواند موفق شود.

 باهنر می گوید با توجه به سوابق 20 ساله دوستی با احمدی نژاد من به ایشان توصیه کردم که ژنرال ها و دانه درشت ها را به کابینه اش بیاورد و بهمین خاطر قالیباف، رضایی و لاریجانی را به ایشان پیشنهاد کردم که نپذیرفت و گفت من بدنبال سربازها هستم نه ژنرال ها!
بنظر آقای باهنر احمدی نژاد اهلِ تئوری و ساختارگرایی نبود و بیشتر به افزایشِ تولید گرایش داشت. مثلن او می خواست بهر صورتی که شده  قندان تولید کند بدون آن که عوامل و پارامترهای این تولید و مسائلِ پیرامونیِ تولید را در نظر داشته باشند.
آقای رئیس جمهور فردی یک دنده است و قانون را بنا بر میل و اراده ی خود تعبیر و تفسیر کرده و باجرا در می آورد! از همین زاویه در نامه ای که برهبری پیرامون مجلس و عملکرد آن نوشت بر16-17 مورد انتقاد و اشکال دست گذاشت که 16 مورد آن نادرست بود و تنها یکی از آن اشکالات قابل بحث و بررسی تشخیص داده شد و حل گردید!
البته آقای احمدی نژادی که ما امروز می شناسیم با احمدی نژاد سال 1384 فرقی نکرده است. تنها شناختِ ما از ایشان بیشتر شده است.
گروه «فتنه» و «جریان انحرافی» بسرعت در حال نزدیک شدن بیکدیگرند و از این زاویه باید احساس خطر کرد.
 «جریان انحرافی» بویژه رهبر شناخته شده آن در نظر داشتند که مجلس را قبضه کنند و پس از آن ریاست جمهوری و قوه اجرائیه را نیز بدست آورند. این شخص- احتمالن منظور آقای باهنر آقای اسفندیار رحیم مشایی باشد- قدرتی فراتر از رئیس دفتر ریاست جمهوری داشته و حتا بیش از اختیارات معاون اول رئیس جمهور عمل می کند. در جریان مسئله ی معاونت در وزارت امور خارجه این جریان تا بدان حد بر وزارت خارجه فشار آورده بودند که آقای صالحی می گفت: ناچارم این کار را انجام دهم.
 در مسئله وزیر امورخارجه و انتصابی که انجام شده بود و جریان انحرافی، یک مسئله خاص و ویژه بود که  احساس کردیم بدون استفاده از امکان استیضاح حتی با صحبتی که با خود آقای دکتر صالحی کردیم، ایشان هم تقریباً به ما می‌گفت که چاره‌ای ندارم و باید این کار را انجام دهم، به این دلیل به این نتیجه رسیدیم که اهرمی غیر از استیضاح نمی‌تواند مانع این کار شود.
 

و......
ljمتن کامل این مصاحبه را در لینک زیر بخوانید

۱۳۹۰ تیر ۱۰, جمعه

چرا رئیس جمهور فقط در باره پرونده دوستان خود اعتراض می کند؟ سایت تابناک نوشت:
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به سخنان اخیر رئیس جمهور در مورد خط قرمزبودن کابینه واکنش نشان داد.
مطهری گفت:آقای رئیس جمهور گفتند برخورد با اعضای کابینه یک حرکت سیاسی است و برای فشار به دولت انجام می شود. به نظر من این قضاوت درست نیست و ناشی از بدبینی ایشان به دستگاه قضایی کشور و دشمن پنداری دیگران است. در ماجرای مرحوم کردان هم ایشان می گفتند این یک کار سیاسی است، در حالی که یک کار کاملا ارزشی بود. نظام و گروه های سیاسی و مردم خیر رئیس جمهور را می خواهند و تلاش می کنند ایشان را از یک جریان فکری و رفتاری غلط جدا کنند. در نهایت آقای احمدی نژاد باید میان آرمان های انقلاب اسلامی و آرمان های آقای مشایی یکی را انتخاب کند. مثلا انقلاب اسلامی به دنبال احیای تمدن بزرگ اسلامی است و آقای مشایی به دنبال بازگشت به ایران باستان است. این دو با هم قابل جمع نیستند. یا درباره آزادی های اجتماعی، آقای مشایی متمایل به آزادیهای غربی است.
مطهری همچنین در باره مذاکره رئیس جمهور با رئیس قوه قضاییه در باره پرونده های اتهامی گفت: مسئله این است که چرا آقای رئیس جمهور در موارد مشابهی که قبلا درباره مخالفان دولت رخ داد به عنوان مدعی العموم اعتراض نکردند و فقط درباره دوستان خود اعتراض می کنند. دیدم که آقای جوانفکر هم به زندانی شدن آقای امیری فر اعتراض کرده است. این اعتراض شاید وارد باشد، اما چرا آقای جوانفکر تا کنون به موارد مشابه در مورد مخالفان دولت اعتراض نکرده است.
مطهری در بخش دیگری از اظهارات خود گفت:. خط قرمز باید قانون و آرمان های انقلاب اسلامی باشد نه دوستان و رفقا. اگر اتهامی متوجه عضوی از کابینه است باید مانند دیگران احضار و بازجویی شود و رئیس جمهور نباید مقاومت کند. مطابق قانون اساسی همه آحاد ملت حتی مقام رهبری در برابر قانون یکسان اند. آقای احمدی نژاد گفته اند: «در واقع کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آن دست اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب می زند.» اولا نظام جمهوری اسلامی چنان ریشه دار است که آسیبی به کشور وارد نمی شود و ثانیا این حرف آقای رئیس جمهور با حرفی که دو هفته پیش گفتند متناقض است. ایشان گفته بودند: «همه در برابر قانون یکسان اند و من تنها رئیس جمهوری هستم که اعلام کرده ام اگر اتهامی متوجه نزدیکان من شود باید با آن برخورد شود.» به هر حال همه باید در مقابل قانون خاضع باشیم و اگر جایی احساس کنیم اغراض شخصی دخالت دارد و حق قوه ای ضایع می شود، باید به رهبری که طبق قانون اساسی تنظیم کننده روابط میان قوا هستند مراجعه کنیم.

نهاد رياست جمهوری: اتهامات اخیر علیه مشایی و بقایی کذب محض استمعاونت اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری اتهامات اخیر علیه آقایان مشایی و بقایی را کذب محض اعلام کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: اداره کل روابط عمومی معاونت اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، در پی انتشار رسمی و رسانه ای اظهارات آقای نوروزی نماینده مردم شریف رباط کریم مبنی بر ایراد اتهامات متعدد و طرح شکایت علیه آقایان مشایی و بقایی در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، اطلاعیه ای را به شرح ذیل منتشر نمود:

به دنبال انتشار رسمی و رسانه ای اظهارات آقای نوروزی نماینده رباط کریم مبنی بر ایراد اتهامات متعدد و طرح شکایت علیه آقایان مشایی و بقایی در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، که در آن ها علی رغم تکذیب چندباره، به ارتباط آقایان مشایی و بقایی با شرکت سمگا، پروژه هتل سازی در بلاروس، ساخت مجتمع تالارهای کیش و غریب تر از همه ارتباط با واردات قاچاق سیگار مارلبورو به ایران!!، اشاره های کذب شده است، نکات ذیل به اطلاع عموم مردم شریف ایران می رسد:

1- پیش از این چندین و چند بار به این گونه جو سازی ها و شایعه پراکنی ها مبنی بر رد و تکذیب اتهام های فوق پاسخ داده شده؛ اما متأسفانه هم چنان این قبیل شایعات نادرست به طرق مختلف منتشر می شود.

2- نظر به انتشار و انعکاس اکاذیب متعدد از طرف آقای نوروزی، آقای بقایی رسماً از ایشان بابت انتشار این شایعات و کذبیات، به کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و مراجع قضایی شکایت نموده است.

3- عموم مسئولان محترم کشور و رسانه ها را به رعایت انصاف و اخلاق در طرح مسائل و تأسی بی قید و شرط از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت حفظ آبروی افراد فرا می خوانیم.

کلید خوردن دوباره استیضاح وزیر کشور، حلقه فشار ها برگردن دولتِ احمدی نژاد تنگتر می شودنماینده شیراز با بیان اینکه طراحان استیضاح وزیر کشور همچنان بر انجام آن اصرار دارند، گفت: این طرح پس از تعطیلات دو هفته‌ای مجلس پیگیری خواهد شد.

جعفر قادری علت تاخیر در اعلام وصول طرح استیضاح وزیر کشور را فرا رسیدن تعطیلات تابستان مجلس خواند و گفت: ده روز پس از اعلام وصول این طرح وزیر باید در مجلس حاضر شود از آنجا که فرصتی برای انجام استیضاح نبود، برای اعلام وصول آن هم از سوی طراحان تلاش نشد.

وی گفت: بعد از تعطیلات دو هفته‌ای مجلس برای اعلام وصول آن پیگیری خواهیم داشت. ما تلاش خودمان را انجام می‌دهیم اگر هیأت رئیسه همراهی کند این طرح اعلام وصول می‌شود اما اگر بنای هیأت رئیسه اعلام وصول نباشد ما همچنان پیگیری می‌کنیم. تعداد امضای‌های این طرح حدود 30 امضا است که مرتب در حال افزایش است.

وی پاسخگو نبودن وزارت کشور در مقابل عملکرد استانداران، وضعیت عزل و نصب‌ها و دخالت دفتر رئیس‌جمهوری در آن، تخلفات قانونی برخی استانداران، بخشداران، فرمانداران، نوع تعامل با شورای شهر، ناهماهنگ‌های امنیتی در برخی استان‌ها، ورود برخی استانداران به مسائل انتخابات پیش رو را از جمله محورهای طرح استیضاح نجار وزیر کشور عنوان کرد.

بحث استیضاح وزیر کشور از فروردین ماه سال جاری در دستور کار تعدادی از نمایندگان قرار گرفته است. طراحان استیضاح وزیر کشور این طرح را نیمه دوم خردادماه تقدیم هیأت رئیسه مجلس کرده‌اند.

مصاحبه سانسور نشده و تهدید آمیز و جنجالیِ احمدی نژاد 8 تیر 1390

در این مصاحبه که زمینه سازِ مناقشه ای فراگیر میان طرفداران و مخالفان شعیب ابن صالح شده است، آقای رئیس جمهور سابقن مکتبی با صراحت وبشدت منتقدان را مورد حمله قرار داده و تهدید می کند!

تجاوز جنسی به دو کوهنورد آمریکايی در زندانهای رژیم.مادران دو گردشگر آمریکايی زندانی در ایران: در تابستان سال گذشته شین باور و جاش فتل توسط یکی ‏از نگهبانان خود در زندان مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.
****

رادیو فرانسه: مادران دو گردشگر آمریکایی بازداشت شده در ایران می گویند: "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد از ‏ایران خواسته است تا دو گردشگر آمریکایی بازداشت شده در این کشور را فورا آزاد کند. ‏

"شین باور"* و "جاش فتل"* دو گردشگر آمریکایی همراه با "سارا شورد"*، دوست دختر شین باور، در ماه ژوئیه ‏‏2009 در مرزهای ایران-عراق دستگیر شدند. سارا شورد، در ماه سپتامبر سال گذشته بدلیل بیماری و با قید ‏ضمانت آزاد شد. ‏
روز چهارشنبه گذشته مادران این دو گردشگر آمریکایی با بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد دیدار ‏کرده و طی نامه ای از گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد تقاضا کردند "در باره آزار های روحی، بدنی و ‏جنسی اعمال شده" بر فرزندان شان تحقیق کنند.‏
در بیانیه ای که از جانب مادران دو گردشگر زندانی بعد از دیدار آنان با دبیر کل سازمان ملل متحد منتشر ‏شده است آمده است که "جامعه جهانی مصرانه از ایران می خواهد آنان را فورا و بدون قید وشرط آزاد کند."‏
دولت ایران این دو گردشگر و سارا شورد را به "جاسوسی و ورود غیرقانونی به خاک ایران" متهم کرده است. ‏
شین باور و جاش فتل می گویند آنان در جریان گردشگری در کوهستانهای کردستان عراق سرگردان شده بودند.‏
در بیانیه مادران دو گردشگر زندانی آمریکایی همچنان آمده است که "مقام های ایرانی بخوبی میدانند که شین ‏باور و جاش فیتل کاملا بیگناهند اما افرادی هستند که آنان را بعنوان مهره های یک بازی وقیحانه، که هیچ ‏مناسبتی با عدالت و حکومت قانون ندارد،( در بند) نگهداشته اند". ‏
مادران دو گردشگر زندانی در بیانیه خود همچنان از چندین مورد بدرفتاری با فرزندان شان در زندان در ایران ‏یادآوری کرده و نوشته اند که در یکی از این موارد " درست بعد از دستگیری آنان، مردی مرتبا با شارژ ‏کردن اسلحه اش به آنان القا میکرده است که بزودی اعدام خواهند شد."‏
مادران دو گردشگر زندانی در بیانیه خود نوشته اند که " در تابستان سال گذشته شین باور و جاش فتل توسط یکی ‏از نگهبانان خود در زندان مورد آزار جنسی قرار گرفته اند".‏
در ماه می گذشته، جاش فتل و شین باور که حق مکالمه تلفنی با خانواده هایشان را بدست آوردند دست به یک ‏اعتصاب غذای 17 روزه زدند.‏
اولین دادگاه این دو گردشگر، پشت درهای بسته در ماه فوریه گذشته در تهران برگزار شده بود. ‏
مقام های ایرانی دومین جلسه دادگاه آنان در ماه مه گذشته را بدون توضیح به تعویق انداختند و اکنون قرار ‏است دور جدید دادگاه این دو گردشگر در 31 ماه ژوئیه برگزار گردد.

۱۳۹۰ تیر ۹, پنجشنبه

اظهارات قرائتی درباره گر کشیدن شهوت جوانان در دوره دانشجویی و تفکیک جنسیتیحجت الاسلام قرائتی در جلسه این هفته از سلسله مباحث درسهایی از قرآن درباره اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها و اثرات آن گفت:


من گاهی خنده‌ام می‌گیرد، می‌گویم: مدرسه دختر و پسر از هم جداست. راهنمایی‌ها که هنوز شهوت ندارند، از هم جداست. دبیرستانی‌ها که شهوتشان شکوفا می‌شود، آنها هم از هم جداست، دانشجو که شهوتش گر می‌کشد، مختلط است. آنوقت خنده دار این است که یک مشت دکتر در یک اتاق نشستند، من از این دکترها خنده‌ام می‌گیرد. اسمش را اسلامی کردن دانشگاه می‌گذارند. دختر و پسر را قاطی هم کردند، در اتاق نشستند موز می‌خورند.

می‌خواهند دانشگاه را اسلامی کنند. راست می‌گویید یا دروغ؟ آخر زشت است که آدم خودش را سرکار بگذارد. آدم مردم را سرکار بگذارد بد نیست. این آقایان خودشان، خودشان را سر کار گذاشتند. صبح دخترها بیایند و عصر پسرها بیایند. چه می‌شود؟ مگر یک جاهایی که واقعاً استادش نایاب است، اضطرار است. چه اشکالی دارد. آنوقت دخترها اگر خودشان باشند، می‌توانند چادرشان را هم بردارند، روسری‌شان را هم بردارند. لباس مشکی هم لازم نیست بپوشند. لباس سفید بپوشند راحت راحت هم باشند. همه خانم هستند دیگر. چه اشکالی دارد؟


رجانیوز: اظهارات ذوالنور مضحک است


آفتاب: سایت رجانیوز با حمله به جانشین سابق نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه، اظهارات روزهای اخیر وی را مضحک خواند.

به گزارش آفتاب، این سایت نزدیک به دولت، با بیان این‌که سخنرانی‌های روزهای اخیر  ذوالنور در مورد جریان نفوذی، به یکی از اصلی‌ترین خوراک‌های تبلیغاتی رسانه‌های مختلف از هر دسته و جریان تبدیل شده است، نوشت: «اما آنچه شاید برای این رسانه‌ها جذاب بوده، محتوای سخنان و نسبت‌هایی است که وی در سخنان خود به جریان نفوذی می‌دهد. نسبت‌هایی که نه تنها بخش قابل توجهی از آنها اثبات نشده بلکه به دلیل مضحک بودن برخی از موارد، مورد تمسخر رسانه‌ها قرار گرفته است».

این سایت همچنین در بخش دیگری از مطلب خود با تأکید بر این‌که «به نظر می‌رسد انحراف در عقیده و عملکرد علنی جریان نفوذی آن‌قدر واضح باشد که نیازی به این‌گونه اظهار نظرها در رد آن نباشد»، افزود: «استناد به مدعیات اثبات نشده و بعضا خنده‌دار موجب می‌شود تا نه تنها بهانه‌ای قابل اعتنا برای مظلوم‌نمایی جریان نفوذی فراهم شود بلکه دیگر تلاش‌ها و استدلال‌ها و سخنان در نفی این جریان را نیز زیر سوال خواهد برد».

احمد خاتمی: برنامه‌های علمی ماهواره هم سکسی است/ زن‌ها حق ندارند کشتی ببینندبه گزارش آفتاب، متن کامل این بخش از سخنان حجت‌الاسلام خاتمی که اخیراً از یکی از برنامه‌های مذهبی شبکه اول سیما پخش شده، به شرح زیر است: 

«نگاه آلوده بذر شهوت را در قلب می‌نشاند و همین عامل فتنه است. این آنتن ماهواره‌ای با دین و اخلاق بچه‌هایتان میانه ندارد. چشم باز می‌کنید می‌بینید بچه بی‌دین توی خانه تربیت شد دختر و پسر بی‌دین تربیت شد. فیلمهای ماهواره‌ای برنامه‌های علمی‌شان هم با جاذبه سکس است، برنامه‌های ورزشی‌شان هم با جاذبه سکس است اصلاً آن‌ها رسالت خراب کردن بینندگان را دارند نه تنها ایرانی و یا کشورهای عربی، رسالت تخریب را دارند. بنابراین این آنتن‌های ماهواره‌ای و برنامه‌های ماهواره‌ای بدانید جز تخریب دین، تخریب اخلاق بچه‌های‌تان هیچ‌چیز دیگری ندارد. گاهی وقت‌ها می‌گویند ما می‌خواهیم برنامه‌های ورزشی‌شان را ببینیم برنامه‌های علمی‌شان را ببینیم، این‌ها بهانه است بحمدالله تلویزیون ما پیشرفته‌ترین پیشرفت‌های علمی فیلم‌های علمی فیلم‌های ورزشی را تدارک می‌بیند برای جوان‌ها. یک نگاه به یک فیلم آلوده سبب می‌شود که دیگر از مسجد فاصله بگیرد از حسینیه فاصله بگیرد. اینجا می‌خواهم تأکید کنم بر زنان هم حرام است که نگاه آلوده به نامحرم داشته باشند. زن‌ها حق ندارند که فیلم کشتی که در تلویزیون گذاشته می‌شود ببینند این تصریح فتوای مراجع است. حق ندارند فیلم شنا که در تلویزیون گذاشته می‌شود در تلویزیون، شناگران مرد شنا می‌کنند، زن‌ها ببینند این حرام است. تصریح کرده‌اند مراجع عالیقدر تقلید. نفرمایید خب چرا تلویزیون می‌گذارد! تلویزیون فیلم‌های ورزشی را می‌گذارد و قرار هم نیست که هر برنامه‌ای را هر کسی ببیند. البته همین جا تأکید می‌کنم که تلویزیون باید موازین شرعی را در برنامه‌هایش رعایت کند. ما هیچ‌گاه توجیه‌گر نیستیم. اما سخن این است تکلیف این خانمی که پای تلویزیون نشسته این است که وقتی فیلم کشتی جوانان و غیر جوانان را می‌گذارند نگاه نکند». 

۱۳۹۰ تیر ۸, چهارشنبه

حسین شریعتمداری مبلغِ جن گیری!


«هفت صبح» سایت هوادارِ احمدی نژاد و مشایی معتقد است که:

 کیهان به دنبال تبلیغ جن گیری است.

روزنامه حسین شریعتمداری کتابهای خرافی مرتبط با جن گیری تبلیغ می کند.
پایگاه خبری «تماشا»، تصویری از ضمیمه آگهی روزنامه مذکور منتشر کرده است که کاملا تحت نظر مدیرمسئول است و نمی تواند خارج از سیاست های روزنامه عمل کند.
کتاب هایی با مضمون جن، ارتباط با ارواح، ارتباط با برزخ، جزیره خضرا، مثلث برمودا و.. از جمله کتاب های تبلیغ شده توسط این روزنامه است.محکومیت ۱۴ دانشجو در جریان رسیدگی به پرونده حمله به کوی دانشگاه تهران


حکومت عدل علی! 

خبرگزاری هرانا - برخلاف ادعای برخی از مقامات بلند پایه قضایی در ایران، مبنی بر مجازات عاملین حادثه حمله به کوی دانشگاه تهران در شامگاه ۲۴ خرداد ماه ۱۳۸۸، که توسط نیروهای انتظامی و با پشتیبانی نیروهای معروف به لباس شخصی صورت گرفت، این بار نیز قربانیان و دانشجویان آسیب دیده کوی دانشگاه در جایگاه متهم قرار گرفتند.
بنا به گزارش دانشجونیوز، در جدیدترین حکم قضایی که در رابطه با حوادث کوی دانشگاه تهران از طرف نهادهای قضایی جمهوری اسلامی صادر شده است، ۱۴ تن از دانشجویان این دانشگاه با احکام قضایی مانند حبس، جریمه و شلاق روبرو شده اند.
پیشتر، محسنی اژه ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه از برگزاری دادگاه ۲۲ جلسه ای برای رسیدگی به اتهامات متهمین و همچنین صدور حکم برای پنجاه تن از آنان خبر داده بود.در حالی احکام صادره توسط مراجع قضائی متوجه فعالین دانشجویی و قربانیان اصلی این حادثه تلخ شده است که پیش از این شماری از دانشجویان توسط سازمان قضایی نیروهای مسلح احضار و بازداشت شده اند.
هم چنین چندی پیش، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت دومین سالگرد حمله به کوی دانشگاه تهران، با صدور بیانیه و نامه ای خطاب به صادق لاریجانی، رییس دستگاه قضا جمهوری اسلامی، ضمن انتقاد از برخورد دستگاه قضایی با "قربانیان" حمله به این دانشگاه در ۲۵ خرداد ۱۳۸۸، خواستار مجازات "آمران و عاملان اصلی" تهاجم به دانشجویان شده بودند.
احکام جدید صادره برای دانشجویانی که در پرونده حمله به کوی دانشگاه تهران محکوم شده اند، به شرح زیر است:
- مهیم امیر محمدی، دانشجوی مدیریت: « 91 روز تعزیری، یک میلیون تومان جریمه»
- علی رفاهی، دانشجوی علوم اجتماعی:« 3 ماه حبس به مدت 4 سال تعلیق و 500 هزار جریمه»
- کمال رضوی، دانشجو علوم اجتماعی: « 3 ماه جبس به مدت 4 سال تعلیق و 500 هزار جریمه»
- رسول محسن زاده، دانشجوی علوم اجتماعی: « 10 ماه حبس به مدت4 سال تعلیق
- امیر حسین فضلی 91 روز تعزیری 1 میلیون جریمه»
- کاوه اکبری، دانشجو علوم اجتماعی:« 10 ماه حبس به مدت پنج سال تعلیق»
- یدالله نعمتی: « 10 ماه حبس به مدت 4 سال تعلیق و 1 میلیون جریمه»
- حبیب فرحزادی :« 10 ماه حبس + 1 میلیون تومان جریمه نقدی، که نیمی از از حبس به مدت 4 سال تعلیق گردید»
- نعیم آقایی : 10« ماه حبس + 500 هزار تومان جریمه نقدی، که نیمی از از حبس به مدت 4 سال تعلیق گردید»
- دوست محمدی هست: «ده ماه حبس یه مدت 4 سال تعلیق»
- ایوب نعمتی:« 10 ماه حبس + 500 هزار تومان جریمه نقدی، که نیمی از از حبس به مدت 4 سال تعلیق گردید»
- آوات رضا نیا : «سه ماه حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق بدل به ۳ میلیون جریمه»
- وحید قيصری :« 5 ماه حبس که به مدت 4 سال تعلیق شده است ، 500 هزار تومان جریمه»
- علی سحر وکیلی، دانشجوی علوم اجتماعی: « ۴ ماه حبس + ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی، که نیمی از از حبس به مدت ۴ سال تعلیق گردید.»
صدور احکام حبس، جریمه نقدی و شلاق برای دانشجویان، که خود از شاکیان پرونده حمله کنندگان به کوی دانشگاه بوده اند، در حالی است که تاکنون هیچ گزارشی از محکومیت عاملان اصلی این پرونده منتشر نشده است.
لازم به ذکر است که پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری، نیروهای لباس شخصی و همچنین گارد ویژه نیروی انتظامی به همراه یگان ویژه سپاه پاسداران شامگاه بیست و چهار خرداد ماه به کوی دانشگاه تهران حمله و بیش از ۱۰۰ تن از دانشجویان را بازداشت کردند. همچنین، برخی از منابع خبری در آن زمان از کشته شدن پنج تن از دانشجویان به دست مهاجمان خبر دادند.
همچنین، در طول دوسال گذشته در روند رسیدگی به این پرونده از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح، تعداد زیادی از دانشجویان به این سازمان احضار و بازداشت شدند. در پرونده حمله به کوی دانشگاه تهران در سال 1378 نیز، تنها یکی از سربازان نظام وظیفه نیروی انتظامی به اتهام دزدیدن یک ریش تراش محکوم شد و عاملان اصلی این جنایت وحشتناک هرگز محکوم نشدند.

هان! خکومت عدلِ علی ! می بینی؟
حونخواریِ والیِ ولی می بینی؟
جور است و جهالت است و نا امنی و شر
 رحمت به نظامِ جنگلی! می بینی؟!

رابرت فیسک:شاید احمدی نژاد استعفا دهد!
دیپلماسی ایرانی: رابرت فیسک روزنامه‌نگار مشهور بریتانیایی که در تهران به سر می‌برد گزارش تازه‌ای از آخرین تحولات ایران داده است. وی در یادداشتی که در روزنامه ایندیپندنت منتشر شده، می‌نویسد: محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران مرد غیر قابل پیش‌بینی ولی متدینی است، او ممکن است ظرف روزهای آینده به دلیل افزایش بحران سیاسی داخلی ایران که شدیدتر از تحولات پس از انتخابات ایران شده است، مجبور به استعفا شود. بحرانی که به دلیل نزدیکی بسیار احمدی نژاد به معاونش اسفندیار رحیم مشایی به وجود آمده تا به آن جا که به اختلافات عمیق با رهبر ایران آیت الله سید علی خامنه‌ای منجر شده است. اختلافاتی که پس از برکناری حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران و مخالفت رهبر ایران با این برکناری به وجود آمده است.
فیسک در ادامه یادداشتش به دستگیری‌های گسترده‌ای که در میان اطرافیان احمدی‌نژاد انجام شده اشاره می‌کند و می‌نویسد: این روزها فضای سیاسی ایران روز به روز بیشتر ملتهب می‌شود. دستگیری‌ها در حلقه اطرافیان احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی به آنجا رسیده که معاون مستعفی علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران که تحت فشار مخالفان هفته گذشته از سمت خود استعفا داد، دستگیر شده است. تا کنون احمدی نژاد نسبت به تمامی این دستگیری‌ها سکوت اختیار کرده است.
وی درباره ظرفیت‌های احمدی‌نژاد می‌نویسد: ظرفیت‌های احمدی‌نژاد مغایر با آن چیزی است که بتوان در هر کتاب داستان ایرانی یافت. بسیاری می‌گویند که احمدی‌نژاد در طول دوران ریاست جمهوری‌اش به یک غرور سیاسی رسیده و حالا می‌خواهد با این غرور از وزرا و نزدیکانش دفاع کند.
این روزنامه‌نگار بریتانیایی در بخش دیگری از یادداشتش می‌نویسد: بزرگترین مشکل احمدی نژاد رحیم مشایی است. مردی از خطه سواحل دریای خزر که دخترش را به عقد پسر رئیس جمهوری ایران در آورده است. مشایی در دفتر احمدی نژاد مستقر است و حمایت‌های خود را از او از درون دفتر ریاست جمهوری انجام می‌دهد. یک بار احمدی نژاد قصد داشت او را به عنوان معاون اول خود انتخاب کند که معادل نخست‌وزیر در دیگر کشورها است ولی به دلیل فشارهای بسیار سیاسی نتوانست او را به این سمت منصوب کند. به اعتقاد بسیاری از جمله رقبای احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 2005 و 2009 احمدی نژاد از پتانسیل لازم برای رهبری یک جریان سیاسی برخوردار نیست و این مسئله باعث می‌شود که نتواند در بسیاری مواقع خواسته‌هایش را آن طور که می‌خواهد پیش ببرد. ولی احمدی نژاد باور دارد که مورد حمایت مردم فرودست جامعه یعنی روستایی‌ها، شهرهای کوچک و شهرستان‌ها از اصفهان گرفته تا تبریز و مشهد است، مسئله‌ای که باعث شده از او رئیس جمهوری متفاوت با دیگر روسای جمهور ایران به وجود آید. برای همین است که به او رئیس جمهور مردمی می‌گویند. یکی از طرفدارانش به من گفت: او بسیار شبیه رئیس جمهوری امریکا است که بیشتر ملاقات‌های هفتگی‌اش را در نیوهمشایر انجام می‌دهد. یکی دیگر از طرفدارانش نیز گفت: ما به احمدی نژاد برای این رای دادیم که او برای بی‌کلاس‌ها ایستاد. برعکس موسوی و محمد خاتمی که همیشه به نظر می‌رسید با جک استراو چای انگلیسی می‌نوشند.
وی سپس می‌نویسد: اما با آمدن رحیم مشایی به دفتر ریاست جمهوری که به طور سنتی در راس امور اجرایی ایران است، اوضاع فرق کرد. او یار بسیار نزدیک احمدی نژاد است. رحیم مشایی در طول جنگ 8 ساله ایران و عراق در سپاه بود، پس از آن به رادیو خبر ایران آمد و شایعه‌ای هم هست مبنی بر این که او سابقه فعالیت در وزارت اطلاعات را نیز داشته است. به گفته برخی افراد نزدیک به دفتر ریاست جمهوری مشایی تا پایان دور اول ریاست جمهوری احمدی نژاد در دفتر او بوده است. مشایی صحبت‌هایی می‌کرد که جریان محافظه‌کار ایران چندان از این اظهارات خوششان نمی‌آمد. مثلا یک بار گفت ایران با اسرائیل دشمن است ولی با مردم اسرائیل نه. محافظه‌کاران می‌گویند چطور می‌شود ما با مردمی که دولتشان سرزمین‌ فلسطینیان را اشغال کرده مشکلی نداشته باشیم. رابطه مشایی با علمای سنتی قم نیز چندان حسنه نیست. علاوه بر آن در طول زمانی که ریاست سازمان میراث فرهنگی ایران را بر عهده داشت به واسطه مدیریت نامناسب پرونده‌های مالی نتوانست سابقه خوبی از خود به جای بگذارد.
فیسک می‌نویسد: با این حال در تمامی این دوران مشایی از احمدی نژاد جدا نشد. چهار سال دوره اول ریاست جمهوری او و پس از آن تا کنون مشایی نزدیک‌ترین فرد به احمدی نژاد محسوب می‌شود. این نزدیکی تا آن جا پیش رفته که برخی از مردم می‌گویند مشایی مرجع احمدی نژاد است. بسیاری گمان می‌کردند که وی تحت فشارهای بسیار مجبور شود مشایی را کنار بگذارد ولی نه تنها تا کنون دست به چنین کاری نزده است بلکه هر کسی که در کابینه از مشایی کوچکترین انتقادی کند فورا برکنار می‌شود. کسی اگر روزی از مشایی انتقاد کند روز بعد باید حکم بیکاری‌اش را ببیند. این مسائل باعث شده تا برخی در ایران بگویند مشایی احمدی نژاد را طلسم کرده چرا که به طور غیر طبیعی تحت کنترل او است.
در بخش دیگری از این یادداشت فیسک می‌نویسد: در ایران وقتی بی‌امان فشارها به رئیس جمور افزایش می‌یابد، انتظار می‌رود که این فشارها را رئیس جمهور به دیگران منتقل کند چرا که در غیز این صورت اگر کاری نکند دشمنی‌ها علیه او افزایش می‌یابند. از این رو بسیاری می‌پرسند که عاقبت احمدی نژاد به کجا ختم خواهد شد. هنگامی که احمدی نژاد با تاخیر مجبور شد انتصاب مشایی به پست معاونت ریاست جمهوری را پس بگیرد که به گفته برخی از محافظه‌کاران باعث شد تا بسیاری از طرفداران احمدی نژاد آزرده خاطر شوند. احمدی نژاد در حال حاضر تلاش می‌کند در برابر اتفاقاتی که علیه او و مشایی می‌افتد حرفی نزند ولی برخی می‌گویند طی روزهای آینده ممکن است اتفاقات بسیاری بیفتد اگر چه شاید دیر باشد. 
چهارشنبه 8 تير 1390  10:51

۱۳۹۰ تیر ۷, سه‌شنبه

یک خبر داغ و دوآتشه ی دیگر از مجلس اسلام و باز هم فاطمه خانم آلیا!


فاطمه خانم آلیا: آقا مواظبِ میکرفونت باش! 

فاطمه خانم آلیا، که این روزها بسیار فعال شده و احتمالن بدلیل پیوند خفیه با عالم «غیب»،  همانند دو روز پیش بر منبر رفته و مسایلی را اعلام و انشاد کرده اند که بی شک می تواند راهگشای بسیاری از معضلات و بن بست های فعلی مجلس اسلام و در نتیجه کل جهانِ امروز که زیرِ مدیریتِ مستقیمِ  امام عصر (ع) بسوی تبدیل شدن به بهشت برین است، باشد.
ایشان در پیوند با مجلس، شرایطِ نامزدی در انتخابات همین مجلس و چگونگیِ رتبه بندی سابقه ی نمایندگان نقطه نظرات خویش و مقام معظم رهبری را اعلام داشته و فرموده اند: منشور این است و لاغیر!
الف: هر کس در روزِ سخنرانی ِ آقای احمدی نژاد «دو دو» کرده باشد در صورتی حقِ شرکت مجدد در انتخابات را دارد که سه روز از ساعت 6 بعد از ظهر تا ساعت 9 بر پشتِ بام خانه اش رفته و با صدای بلند «عو عو» کند. این «عوعو» باید دست کم تا 4 کوچه آنطرفتر شنیده شود!
ب : کسانی که در روزِ کذا «هو هو» کرده باشند باید بهمان سیاقِ فوق الذکر بر بامِ خانه رفته و «عر عر» کنند.
ج : کسانی که همانند دو گروهِ «الف» و «ب» هم «دو دو» و هم «هو هو» کرده باشند موظفند که علاوه بر همه عمل به شرایط گروهِ «الف» و «ب» و جمعن بمدتِ 6 رور، 10 صفحه ی کامل کاغذِ امتحان فراهم آورده و با خط خوانا بر روی آنها «بع بع» نوشته و بدفتر رهبرِ معظم انقلاب ارسال دارند.
* لازم بیادآوری است که «بع بع» همان جمله ی معروفی است که مقام معظم بهنگام ولادت بر زبان مبارک جاری فرموده و قابله ی ناقابله بغلط آن را به «یا علی» ترجمه کرده بودند!
  د : فاطمه خانم در ادامه فرمودند: چنانچه نماینده ای یک دوره ی کامل نمایندگی را طی کرده باشد، دوران نمایندگی ایشان باندازه یک درجه بالاتر رفته و مثلن از لیسانس به فوق لیسانس تبدیل می شود.
تبصره 1 : مدرک «دکترای کردانی» هم از سوی مجلس پذیرفته می شود
تبصره 2 : مدرک «فوق لیسانس دانشجویانی» که شباهتِ زیادی به مدرکِ کامران دانشجو داشته باشد نیز قابل قبول است!
شاهدان عینی می گویند که فاطمه خانم آلیا بهنگام اعلام این منشور لهجه ای شبیهِ رهبری یافته و پشت سرِ هم لبانش را با آب دهان خیس می کرد!


پس از انتشار این «منشورِ» دورانساز از سوی رهبری و از دهانِ فاطمه خانم آلیا، تلفن های همراهِ «دکتر» قالیباف، «دکتر» محسن رضائی، «دکتر» عباسی، «دکتر» حسین فیروزآبادی، «دکتر» لاریجانی و «دکتر» کامران دانشجو و بسیاری «دکتر»های دیگر که همگی پیرو مکتب «کردانیسم» هستند، لحظه ای از صدا نمی افتد!
                         کامران دانشجو بهنگام خندیدن به ریش مردم ایران

«دکتر» علی کردان بهنگام خندیدن به ریش مردم ایران                                       

لبخندهای تصویری 1 : بدون شرح

۱۳۹۰ تیر ۶, دوشنبه

فرمان اکید مقام معظم رهبری به نمایندگانِ مجلس: بعد از این «دو دو» نکنید!لاریجانی رئیس مجلس اسلام که اندازه ی «دو دو»ِ مورد نظرش را بهنگام سخنرنی رئیس جمهور نشان می دهد! 

فاطمه خانم آلیا پس از ملاقات با حضرتِ آقا ولیِ فقیه  و بنمایندگی از سوی مقامِ معظم گفتند که آسید علی، یا همان سید خراسانی، از این که نمایندگان مجلس اسلام، بهنگام سخنرانیِ شعیب ابن صالح، محمود احمدی نژاد، «دو دو» کرده اند، بشدت مکدر و در هم  بوده و فرمودند این «دو دو»، هم در لحن و هم در وزن، بشدت بی ادبانه بوده و هیچ نزاکتِ اسلامی ای بر آن متصور نیست! من  اکیدن این نوع عکس العمل ها را در این مکان مقدس ممنوع کرده و چنانچه تکرار شود خاطی یا خاطیان را بشدت مجازات می کنم.
فاطمه خانم در گزارش خود به مجلس در باره ی عصبانیت رهبر عظیم الشان انقلاب از «دو دو» ی نمایندگان گفت: مقامِ معظم بنشانه ی عصبانیت و خشم مهار نشدنی اش از این «دو دو» و «هو هو» فریاد می زدند: «عو عو»! «عو عو»!
 حتا گاهی پیش می آمد که ولی امرِ مسلمین سر را بسوی آسمان بلند کرده و همانند شغال و گرگ زوزه می کشیدند و می گفتند باید بجای ان «دو دو» ِ کذا اینگونه عکس العمل نشان می دادند. حتا نمایندگان اگر «عر عر» می کردند  هم بهتر از «دو دو» بود! اگر همانند افعی فشه می کردند هم سنگین تر بود، اگر صدای جیر جیرک هم در می آوردند، هنوز معقلتر بود!
بیایید از خود من یاد بگیرید که بهنگام تولد  فرمودم «بع بع» . هر چند آن قابلهِ ملعون گفتار مرا به «یاعلی» ترجمه کرد!
نگویید «دو دو»
بگویید «عوعو»
نگویید «هو هو»
بلکه بگویید «عر عر» و «بع بع» که بیشتر برازنده شما و در شان خکومت اسلام است!

 فاطمه خانم آلیا بهنگام نشان دادن اندازه ی «عو عو» و «عر عر» و احتمالن «بع بع»ِ مورد نظرِ رهبرِ معظم انقلاب !
عکس دیگری از فاطمه خانم در مجلس و بهنگام رسیدگی به امورات مردم!


خرمگس الشعرا، گفتار دوران سازِ رهبری را بصورت زیر در یک رباعی خلاصه کرده است:


آن فاطمه جان گفت که «دو دو» کردید
هم «دو دو» و هم «رو رو» و «هو هو» کردید
چون «عرعر» ِ تیز تان بگوشم نرسید
ای کاش شنیدمی که «عو عو» کردید

نصب پرچم امارات در آب های ایرانبوسیله اتاق خبر-سردبیر27/06/2011 دوشنبه
عبدالله کعبی نمایندۀ آبادان در مجلس اسلامی گفته است که به موجب قرارداد فروش گازی که میان ایران و امارات متحد عربی امضا شده، دولت امارات یک سکوی استخراج گاز در نزدیکی جزیرۀ ابوموسی و در آب های ایران احداث کرده و بر روی آن پرچم امارات را نصب نموده، در حالی که این سکو در آب های ایران واقع شده است. عبدالله کعبی، انفعال وزارت امور خارجۀ ایران را در این خصوص مورد انتقاد قرار داده است. مخالفان حکومت اسلامی می گویند که جمهوری اسلامی ایران قول هایی حتا در مورد سه جزیرۀ ایرانی مورد ادعای امارات در خلیج فارس به این کشور داده است.
پایگاه اطلاع رسانی مجلس: "عبدالله کعبی" با انتقاد از ورود اماراتی‌ها به آب‌های کشور گفت: ایران و امارات قراردادی را بسته بودند که بر اساس آن ایران به امارات گاز بفروشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از این قرارداد، اماراتی‌ها بدون کسب مجوزو در اقدامی غیرقانونی سکویی برای انتقال گاز در چند مایلی جزیره ابوموسی و در کنار سکوی مبارک در حوزه سلیمان ایجاد کردند.

وی با بیان این که این سکو در آب‌های سرزمینی ایران ساخته شده است، ادامه داد: نکته آن است که اماراتی‌ها به جای پرچم ایران، پرچم امارات را روی این سکو نصب کرده‌اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که اقدام اماراتی‌ها به نفع کشور نیست، افزود: دولت ایران و به‌ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به این موارد حساس باشد، اما ظاهرا وزیر امور خارجه نسبت به اقدام اماراتی‌ها و حتی رفتار آنها در مورد جزایر سه گانه ایرانی انفعالی عمل کرده است؛ بر این اساس ما وزیر خارجه را برای پاسخگویی نسبت به رفتار منفعلانه در برابر اماراتی ها به کمیسیون احضار خواهیم کرد.

عبدالله کعبی امروز (یکشنبه ۵ تیر) در نطق میان دستور خود نیز از این موضوع انتقاد کرد و گفت: در حالی که اماراتی‌ها در آب‌های ایران سکو زده‌اند، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در آخرین دیدار خود با مقام‌های اماراتی، مذاکره‌هایی داشته است، اما به این برخورد اماراتی‌ها اعتراضی نکرده است.


بنقل از manotoپ

فقرمردم؛ اجرای 128 طرح عظیم توسط ایران در عتبات عالیات عراق


.
درحالیکه فقر و بیکاری و گرانی در ایران بیداد می کند و درصد زیادی از مردم به نان شب محتاج اند رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم از اجرای 128طرح عظیم در طول 7 سال فعالیت در عراق توسط این ستاد خبر داد.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز» شیخ حسین احمدی قمی گفت، تا کنون 140 نفر نیروی کار ماهر از استان قم در زمینه های سنگ بری، کاشی کاری، سفید کاری، تعمیر ماشین آلات بزرگ به عتبات عالیات در عراق اعزام شده است که در شهر های مختلف این کشور مشغول فعالیت می باشند.
به گفته او بازسازی مسجد سامرا در عراق نیز از جمله پروژه هایی است که این ستاد در حال اجرای آن است.
از سوی دیگر و به گزارش خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) نقي‌زاده جانشين دفتر ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلا خبر داد که از هفته گذشته سنگ‌كاري 7 هزار مترمربع از حرم امام حسين توسط ستاد بازسازی عتاباتد عالیات ایران آغاز شده است.

۱۳۹۰ تیر ۵, یکشنبه

لاریجانی، رئیس دیوان قضا: گزارشگر حقوق بشر را نمی پذیریمآملي لاريجاني درباره موضع دستگاه قضايي نسبت به تعيين گزارشگر ويژه حقوق بشر براي ايران توسط شوراي حقوق بشر سازمان ملل گفت: بخشي از اين موضوع به قوه قضائيه و بخشي به كل نظام باز مي‌گردد. وي با بيان اينكه اكنون حقوق بشر تبديل به ابزاري براي دولت‌هاي استعمارگر شده است، تصريح كرد: ما هنوز زندان ابوغريب و گوانتانامو را فراموش نكرده‌ايم. 
رئيس قوه قضائيه با بيان اينكه سياست كشور ما پذيرفتن گزارشگر نيست، ادامه داد: در بحث حقوق بشر تعاملاتي را با سازمان ملل خواهيم داشت اما در چارچوب‌هاي منطقي. وي گفت: دليل ندارد كشور ما مباني را كه برخاسته از يك فرهنگ خاص است به صورت يك چارچوب كلي بپذيرد چراكه ما خود مدعي حقوق بشر هستيم. آملي لاريجاني با بيان اينكه كشور ما به لحاظ دموكراسي نمونه است، گفت: كدام كشور را در منطقه سراغ داريد كه هر سال در آن يك انتخابات رخ داده باشد. 


برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com