۱۳۹۰ مرداد ۲۹, شنبه

«خاتون» كار نفوذي‌هاست


در جلسه علنی امروز مجلس مطرح شد؛
«خاتون» كار نفوذي‌هاست

دادنا: یک نماینده مجلس، انتشار ویژه نامه «خاتون» که در روزنامه ایران منتشر شده است را کار نفوذی ها خواند.

به گزارش خبرنگار دادنا، در جلسه علنی امروز مجلس، حسن نوروزی نماينده رباط كريم در مجلس نیز در نطق میان دستورش با اشاره به انتشار مطالب موهن در نشريه خاتون تصریح کرد: عده‌اي نفوذي در اين دولت به عنوان مشاور قرار گرفته‌اند و مسائل اصلي انقلاب را به تمسخر و استهزاء گرفته‌اند و جاي تأسف دارد كه برخي از اين مسائل از سوي نزديكان رئيس جمهور مطرح مي‌شود كه ما از افرادي كه در دولت خزيدند و برخي مسائل را مطرح مي‌كنند، منزجريم.
 
 
غلامحسين مسعودي ريحان نماينده اهر و عضو فراکسیون اقلیت مجلس در نطق میان دستور خود در واکنش به اظهارات اخیر علی مطهری که گفته بود «اصلاح طلبان مجلس کبریت بی خطرند» اظهار داشت: اصلاح طلبان مجلس شوراي اسلامي ‌همچنان بر اصول اوليه خود كه رعايت قانون اساسي و راه امام است پایبندند و از این رو اصحاب فتنه و كبريت بي‌خطر نيستند.
وی در بخشی دیگری از نطقش از افزایش تورم در ماه رمضان، بیکاری، افزایش آمار طلاق و انحراف بودجه انتقاد کرد.
 
مسعودی ریحان همچنین افزود: متاسفانه هر روز سن اعتياد در كشور ما پايين مي‌آيد و حال بايد از مسوولان پرسيد كشورهاي ديگر چگونه با اين مسئله برخورد مي‌كنند و ما چرا در اين وضعيت هستيم.
 
اميرحسين رحيمي نماينده ملاير در مجلس نیز در نطقش از افزایش بیکاری انتقاد کرد و اظهار داشت: اين مشكل بر كسي پوشيده نيست اما سوال اينجاست علي‌رغم اينكه تمام مسئولان متوجه اهميت اين موضوع هستند، چرا اقدام جدي براي اين مشكل انجام نمي‌دهند.
وی در بخش دیگری از نطقش خاطرنشان کرد: اين مبلغ در ابتدا حدود 90 ميليون تومان اعلام شد كه از سوي دولت بخصوص شركت‌هاي بيمه مورد ايراد قرار گرفت و اجراي آن از سوي رئيس قوه قضائيه به تعويق افتاد، اما اخيرا از سوي سخنگوي اين قوه اعلام شد كه مبلغ ديه همان 90 ميليون تومان است و قابل اجراست اما هرچه سريعتر بايد نسبت به ميزان افزايش حق بيمه تعيين تكليف شود وگرنه قانون فعلي مشكلي را حل نخواهد كرد، لذا پيشنهاد مي‌كنم وزارتخانه‌هاي دادگستري و اقتصاد دارايي طرحي را تهيه كند تا تعهدات شركت‌هاي بيمه مطابق مبلغ اعلامي باشد.
 
از سوی دیگر فرهاد بشیری نماینده پاکدشت در نطقش گفت: جريان انحرافي هويت مستقلي ندارد و در يك كلام مي‌توان آن را شعبه‌اي از جريان فتنه دانست. ضروري است كه با نزديك شدن به انتخابات مجلس نهم، اصولگرايان حساسيت بيشتري نسبت به اين موضوع داشته و در برابر جريان فتنه و شعبه الحاقي آن و ساكتين بعد از جريان فتنه و جريان انحرافي با شركت مرموزانه آنها در انتخابات مجلس نهم مرزبندي شفاف و روشني داشته باشند. 
در پایان جلسه علنی امروز لاله افتخاری نماینده تهران در تذکری با بیان اینکه امنیت ناهیان منکر و آمران امر به معروف تامین شود، اظهار داشت: طی چند روز گذشته جوانی عزیز و غیرتمند در جنوب مهر آباد تذکری را در باب امر به معروف و نهی از منکر می دهد که بلافاصله مورد ضرب و شتم با چاقو قرار می گیرد و در هنگام پذیرش در بیمارستان با تعلل مسئولان مواجه می شود اما جالب اینجاست که همین بیمارستان با دریافت مبلغ قابل توجهی، این جوان را مورد پذیرش قرار داده و اقدامات ابتدایی را درباره وی انجام می دهند.
وی تصریح کرد: لازم است که مجلس و هیات رییسه به جد نسبت به عملکرد مسئولان اجرایی ورود پیدا کند و حتی کمیته ای جهت حفظ امنیت آمران به معروف تشکیل شود و پیگیری کند تا این افراد به حقوقشان برسند.
در ادامه سید شهاب الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس در غیاب لاریجانی و باهنر را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر افتخاری اظهار داشت: امر به معروف از احکام الهی و فروع دین است. دستگاههای امنیتی توجه لازم را داشته باشند و با توجه به اتفاقات اخیر در پذیرش این افراد وزیر بهداشت با افراد خاطی برخورد کند.

منبع خبر: سایت دادنا

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com