۱۳۹۰ تیر ۲۹, چهارشنبه

در این دانشگاه اهانت به ائمه آزاد است+عکسدر حالی که همواره فضای سیاسی دانشگاههای پایتخت و یا دیگر شهرهای بزرگ کشور زیر ذره بین مسئولین، خبرگزاری ها و سایت های خبری کشوری قرار دارد، مواردی در دانشگاههای شهرهای دور از مرکز اتفاق می افتد که در نوع خود عجیب است.
به گزارش مشرق، با وجود انتشار خبر اخراج 12 دانشجوی حزب الهی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر، خبرنامه دانشجویان ایران، متوجه حضور یک جریان منحرف و تندرو دانشجویی در آن دانشگاه تحت عنوان انجمن اسلامی دانشجویان شد.
این تشکل که با اصلاح طلبان استان بوشهر ارتباط فوق العاده علنی و نزدیکی دارد نه تنها در نشریه و سایت خود، اهانت های متعدد و صریحی به حضرت امام(ره)، مقام معظم رهبری، آیت ا... مصباح و مسئولین ارشد کشور روا داشته، بلکه پا را فراتر نهاده و در آرامش کامل، مسائل اعتقادی و دینی انحرافی خود را در سطح دانشگاه مطرح می کند.
بر اساس این گزارش نشریه این تشکل در حالی که دانشگاه در شور و حال عزاداری برای سید و سالار شهیدان بود با ارائه مقاله ای، مطالب موهنی را پیرامون شعائر مذهبی و سینه زنی مطرح کرده و در شماره 46 خود نوشته بود: «(عزاداری امام حسین) تحقیر است.»
(مداراشماره 46 مقاله کربلا انقلاب یا فاجعه)
تقابل بین ایرانیت و اسلامیت و متضاد دانستن آن بارها در این نشریه مطرح شده تاجائیکه در شماره 47 این نشریه آمده است: "واقعا وقتی یک ایرانی اصیل متوجه میشود که ایرانی 14 قرن پیش چه بود و چه هست چه طور می تواند ساکت بنشیند، چرا مردم را به بهانه معنویات گوشه نشین می کنند.»
(مدارا شماره47)
فاشیستی و استالینیستی خواندن نظام جمهوری اسلامی یکی دیگر از اهانت هایی است که این نشریه در کمال راحتی نشر می دهد:
(مدارا39)
ضمیمه فرهنگ وهنر شماره 52 این نشریه حتی پا را فراتر گذاشته و خواننده زن لس آنجلسی به عنوان «چهره هفته» معرفی می کند.
(مدارا52 ضمیمه فرهنگ وهنر)
این افراد با برگزاری جلساتی هفتگی با عنوان "کافه کتاب" که در آن کتابهای سروش، کدیور معرفی و ترویج می شود، سعی در یارگیری در دانشگاه دارد.
گفتنی است یکی از دلایل تجمع دانشجویان دانشگاه خلیج فارس اعتراض به مواردی همچون احکام انضباطی و حرکات یک بام و دو هوای حراست دانشگاه و برخورد غیر قاطعانه با عناصر اصلاح طلب و ضد انقلاب و از سوی دیگر پرونده سازی برای دانشجویان انقلابی بوده است.
این انجمن در ماهها قبل از انتخابات سال 88 به طور گسترده موضوع تقلب در انتخابات را مطرح کرده و بارها بر آن پای فشرد. حدود دو ماه پیش نیز به راحتی و آسودگی خاطر احتمال تقلب در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی را در نشریه خود مطرح کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com