۱۳۹۰ تیر ۲۲, چهارشنبه

طائب:قرارگاهِ عمار برای حضور و دخالت در امور کشور احتیاج به مجوز ندارد!


قرارگاه عمار به روایت رئیس شورای مرکزی قرارگاه؛
قرارگاه عمار به شکل حزب قرار نیست باشد که بخواهد مجوز بگیرد بلکه قرار است یک موسسه فرهنگی باشد بنام قرارگاه ضمن اینکه چون ما اساسا فعالیت اجرایی نداریم پس احتیاجی به مجوز نداریم. اگر روزی عماریون احساس تکلیف کنند که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند قطعا در صحنه حضور خواهند یافت چون عمار در بعضی مواقع یک دفعه داد می‌زد می‌گفت علی.
 حجت‌الاسلام مهدی طائب مدرس حوزه و دانشگاه و رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار است. وی معتقد است که ادعای دولت مبنی بر دولت ظهور بودن خطرناک است و اینکه احمدی نژاد تحت نفوذ مشایی نیست را قبول ندارم زیرا ادم با همه زرنگی اش می تواند گول بخورد .

به گزارش «فردا» حجت‌الاسلام طائب در گفتگویی که با همشهری ماه انجام داده در خصوص چگونگی تشکیل قرارگاه عمار و مسائل مختلف سیاسی روز به بحث نشسته است. 

آنچه در پی می آید برش هایی از این گفتگو می باشد:
* قرارگاه عمار با نیت سیاسی شکل نگرفت بلکه سیاست از نظر آنها همان تعریف اسلامی است که دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ما است.


*این قرار گاه به این دلیل نام عمار به خود گرفت زیرا تک تک اعضا برای خود یک عمار هستند و اگر قرار باشد نماینده مجلس باشد آن عمار بودنش نماینده مجلس می کندش و اگر قرار نباشد بشود آن عمار بودنش نماینده مجلس نمی کندش.


*شاید اگر یک روزی بیایند به اعضای قرارگاه عمار بگویند که وظیفه شما این است که نماینده مجلس شوید این افراد حاضر به پذیرش این مسئولیت خواهند شد وگرنه این افراد حاضر نخواهند شد که در انتخابات مجلس شرکت کنند اما ممکن است از جای دیگری برخی از اعضای قرارگاه عمار در لیست انتخاباتی قرار داده بشوند و این ربطی به قرارگاه عمار ندارد.


*اینکه الان رئیس جمهور چه کسی بشود کار قرارگاه عمار نیست کار قرارگاه عمار این است که مردم را ترغیب کند که در انتخابات شرکت کنید. اما با این حال اگر روزی عماریون احساس تکلیف کنند که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند قطعا در صحنه حضور خواهند یافت چون عمار در بعضی مواقع یک دفعه داد می زد می گفت علی.


*قرارگاه عمار به شکل حزب قرار نیست باشد که بخواهد مجوز بگیرد بلکه قرار است یک موسسه فرهنگی باشد بنام قرارگاه ضمن اینکه چون ما اساسا فعالیت اجرایی نداریم پس احتیاجی به مجوز نداریم.


*من با این کلمه یعنی جریان انحرافی در دولت موافق نیستم چون ما وقتی دولت را می گوئیم یعنی معاونین رئیس جمهور و وزراء بنابراین ما در این افراد کسی که سراغ رمالی و جن گیری برود را نداریم اما کسانی را داریم که این افراد خود را منصوب به دولت می کنند.


*آقای مشایی که رئیس دفتر رئیس جمهور است جزء دولت به حساب نمی آید و در رفتارهای شخصی آقای مشائی اموری را که با عرف شریعت ما سازگاری ندارد مشهود است.


* یک زمانی عده ای آمدند تا اتهام بزنند که کارهای مملکت روی رمالی و جن گیری می گذرد که آقا فرمودند این حرفها چیه می زنید چون اگر قرار بود مثلا سیاست خارجی ما براساس رمالی و جن گیری جلو برود که دشمن یک روزه ما رو خورده بود.


* تنفیذ امری نیست که فقط حدوث لازم باشد بلکه بقائا هم لازم است همین الان اگر آقا گفت نه اعمال رئیس جمهور دیگر مورد تائید نیست همین الان آن فرد از رئیس جمهوری می افتد.


*من قبول دارم آقای احمدی نژاد خیلی زرنگ است ولی یک وقت افراد با همه عظمتشان یکهو نسبت به شخصیتی قدرت تحلیل را از دست می دهند.


* به آقای احمدی نژاد گفتم دارم می بینم آقای مشایی محبوبیتت را می گیرد او را با خود به صحنه کشور نیاور و آقای احمدی نژاد گفت من احساس می کنم آقای مشایی مظلوم واقع شده است.


*در انتخابات ما پول کار نمی کند واگر قرار بود که در انتخابات پول کار کند در انتقال رئیس جمهوری از دوران اصلاحات به ما آنها خیلی پول دستشان بود اما هرچه بیشتر خرج کمتر نتیجه گرفتند چون مردم ما را نشناخته بودند.


*به نظر من اصلاح طلبان به مجلس نهم می آیند و قدرت هم خواهند گرفت و اصولگراها هم می آیند و در مجلس آینده اصولگراهای خالص تر و بهتر اکثریت آراء را کسب خواهند کرد.


* اگر اصلاح طلبان گفتند نمی آئیم از آنها بپرسید آیا آقای خاتمی گفته است اصلا چه کسی گفته آقای خاتمی لیدر اصلاح طلبان است که از طرف اینها حرف می زنید.


*بعید می دانم که سید حسن خمینی را بعنوان کاندیدا معرفی کنند درست است که اصلاح طلبان ایشان را می خواهند اما بالاخره سید حسن هم باید با خودش فکر کند ببیند که با تور اینها توی این دام برود یا نرود و آن آبرویی که از بیت امام دارد را برای اینها خرج کند.


*آقای هاشمی رفسنجانی از مجمع تشخیص مصلحت نظام استعفا نخواهد داد. بهترین جا برای آقای هاشمی همان مجمع تشخیص است. عاقبت بخیری آقای هاشمی در همین است که در همین جایگاه فعلی باشد.


*در خصوص فرزندان آقای هاشمی هم دستگاه قضایی باید پیگیریهای لازم را انجام دهد در مورد آن فرزند ایشان که الان انگلستان است خیلی سئوال وجود دارد که برای چه یک آدم به بلد کفر پناهنده می شود؟ من این را نمی فهمم.


منبع: فردا نیوز


هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com