۱۳۹۰ تیر ۲۳, پنجشنبه

باهنر: دیگر چیزی به نام حامیان احمدی‌نژاد نداریمموضوع اصلا این نیست. ما در این دوره از انتخابات تشکیلاتی به اسم حامیان آقای احمدی‌نژاد نداریم و هیچ اصولگرایی با این عنوان نمی‌خواهد وارد انتخابات شود که ما بخواهیم با آنها کار بکنیم یا نکنیم./ما اصل را صحبت‌های آقای احمدی‌نژاد گرفتیم.
شفاف:روزنامه اعتماد در مصاحبه​ای با محمدرضا باهنر نوشت:

اخباری مبنی بر شکل‌گیری شورای حکمیت از سوی صادق محصولی برای ایجاد مثلثی جدید وابسته به حامیان احمدی‌نژاد منتشر شد. این تشکیلات با حضور سه ریش‌سفید به ساز و کار وحدت شما آسیب می‌زند. در این باره چه کار می‌کنید؟
شورای حکمیت منتفی شد و دیگر چنین مساله‌یی، موضوعیت ندارد. البته دلایل انحلال را از خودشان بپرسید.
اگر خبر شما درست باشد پس حامیان احمدی‌نژاد تنها از طریق همان تشکیلات رایحه خوش خدمت می‌توانند وارد ساز و کار انتخاباتی اصولگرایان شوند؟
ما این دوره اصلا تشکیلاتی تحت عنوان رایحه خوش خدمت نداریم.
حامیان آقای احمدی‌نژاد همانند انتخابات قبلی با ساز و کار رایحه خوش خدمت به موضوع انتخابات ورود پیدا می‌کنند، یعنی شما نمی‌خواهید آن را بپذیرید یا آنها حاضر به پذیرش همکاری با شما نمی‌شوند؟
خیر، موضوع اصلا این نیست. ما در این دوره از انتخابات تشکیلاتی به اسم حامیان آقای احمدی‌نژاد نداریم و هیچ اصولگرایی با این عنوان نمی‌خواهد وارد انتخابات شود که ما بخواهیم با آنها کار بکنیم یا نکنیم.
پس تشکیلات سیاسی اطراف آقای احمدی‌نژاد قرار است با چه عنوانی وارد انتخابات شوند؟
ما اصل را صحبت‌های آقای احمدی‌نژاد گرفتیم. ایشان در مصاحبه تلویزیونی گفتند در انتخابات مجلس دخالت نمی‌کنند و تاکید کردند قوه مجریه ورودی به انتخابات مجلس ندارد و به همین دلیل هم ورود نماینده‌یی از آنها در تیم انتخاباتی ما منتفی است. به هر حال توقع ما هم همین بود که قوه مجریه واردانتخابات نشود.
آقای باهنر این دو موضوع با هم فرق دارد. آقای احمدی‌نژاد گفته به عنوان یک فرد حقوقی وارد انتخابات نمی‌شود. اما به هر حال وی دراین چند سال یک تشکیلات سیاسی راه‌اندازی کرده و اسمش را گذاشته رایحه خوش خدمت.
من از آنچه وضع موجود است صحبت می‌کنم. الان نه چیزی به اسم رایحه خوش داریم و نه چیزی به اسم حامیان احمدی‌نژاد.
پس ساز و کار شما اصولگرایان این است که حامیان احمدی‌نژاد را در عرصه سیاسی به رسمیت نشناسید؟
مگر حامیان آقای احمدی‌نژاد همین 25 میلیون نفری نیستند که به ایشان رای دادند؟
و حلقه سیاسی اطراف ایشان چطور؟
دیگر در اصولگرایی یک حلقه از اصولگرایان که به عنوان یک طیف زیرنظر احمدی‌نژاد باشند، وجود خارجی ندارد. آقایان اصولگرا هستند اما دیگر زیرنظر آقای احمدی‌نژاد کار نمی‌کنند. قرار هم نیست در انتخابات مجلس به اسم حامیان احمدی‌نژاد فعالیت کنند.
پس ستاد‌های انتخاباتی رایحه خوش خدمتی‌ها و فعالیت‌های سیاسی که حداقل در سه انتخابات کشور حضور فعال داشتند چه می‌شود؟
این دوستان دیگر با هم نیستند و به صورت مستقل می‌توانند به تشکیلات کنونی اصولگرایی بپیوندند. ما از حضور آنها به عنوان چهره‌های اصولگرا استقبال می‌کنیم که خدا را شکر الان هم‌چنین موضوعی وجود دارد.
پس از نگاه شما اصولگرایان، تشکیلات سیاسی رایحه خوش منحل شده است و حال باید منتظر نظر آنها بود؟
من اصلا خبری ندارم که تشکیلات سیاسی به عنوان رایحه خوش خدمت مجوز گرفته باشد که حالا بخواهد منحل شود. آقایانی بودند که به اسم آقای احمدی نژاد کار می‌کردند و حالا که آقای احمدی‌نژاد گفته دیگر وارد انتخابات نمی‌شود، خودشان درواقع دستور انحلال را دادند.
به یکی از موضوعات دیگر اصولگرایان بپردازیم. برخی از اصولگرایان معتقدند افرادی مانند لاریجانی و قالیباف، شخص هستند و نمی‌توان آنها را در عرصه سیاسی کشور دارای یک تشکیلات سیاسی مانند پیروان خط رهبری یا جامعتین تصور کرد که به هر حال تشکیلات سیاسی به حساب می‌آیند. به همین دلیل هم از دادن امتیاز مساوی به این افراد، در حالی که وزن سیاسی مهمی ندارند، اعتراض دارند.
هر دو این دوستان به هر حال از میزان رای قابل توجهی در جامعه برخوردار هستند و این طور هم نیست که بگوییم تشکیلات سیاسی ندارند. حال شاید چیزی تحت عنوان حزب نداشته باشند اما به هر حال تشکیلات سیاسی دارند که حوزه نفوذی در جامعه دارند و این موضوع به میزانی است که در گروه 8 نفره حضور داشته باشند. این موضوع تصمیم جامعتین است و ما به تصمیم‌های جامعتین توجه داریم.

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com