۱۳۹۰ مرداد ۹, یکشنبه

اپل از دولت آمریکا پولدار تر شد


در حالی که تنش بر سر سقف بدهی‌های ملی آمریکا در واشنگتن ادامه دارد ذخایر پولی شرکت اپل از دولت آمریکا پیشی گرفت و به 75.9 میلیارد دلار رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس بخش خبری پایگاه اینترنتی یاهو اعلام کرد شرکت اپل طی ماه های اخیر عملکرد خوبی داشته است و این شرکت به ویژه در زمینه تولید محصولات آی فون و آی پد از موفقیت بالایی برخوردار بوده است.

بر اساس این گزارش شرکت آمریکایی اپل در حال حاضر از نظر ارزش به دومین شرکت بزرگ جهان پس از شرکت نفتی اکسون موبیل تبدیل شده است.

اگرچه با توجه به وضعیت کنونی دولت آمریکا جای تعجب نداشته باشد اما باید گفت این شرکت هم اکنون از دولت آمریکا پولدار تر است. این شرکت پول مازاد بیشتری نسبت به واشنگتن در شرایطی دارد که سیاستمداران آمریکایی بر سر افزایش سقف بدهی های این کشور به بن بست رسیده اند.

جدیدترین برآوردها نشان می دهد شرکت اپل دارای 75.9 میلیارد دلار ذخایر مازاد پولی است و دولت آمریکا تنها 73.8 میلیارد دلار در حال حاضر پول دارد که پیش بینی می شود تا 11 مرداد به اتمام برسد. اگر دموکرات ها و جمهوریخواهان کنگره تا 11 مرداد نتوانند بر سر افزایش سقف بدهی های این کشور به توافق برسد دولت آمریکا در این زمان به دولتی ورشکسته تبدیل خواهد شد.

دولت آمریکا هر روز 10 میلیارد دلار بابت امور مختلف از جمله پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود هزینه می کند.

تفاوت دیگری نیز میان ذخایر پولی دولت آمریکا و اپل وجود دارد و آن این است که ذخایر پولی اپل از محل درآمدهای این شرکت بوده اما ذخایر پولی دولت آمریکا از محل انتشار اوراق قرضه بین المللی است.

منبع: ایران دیپلماتیک

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com