۱۳۹۰ مرداد ۱۱, سه‌شنبه

احمد قابل شاگرد برجسته آیة الله منتظری به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد


سایت کلمه     
چکیده :دلیل بازداشت دوم وی بررسی اتهامات جدیدی عنوان شده است که به واسطه فعالیت های پس از بازداشت اول، علیه وی اقامه شده بود. افشای اعدام های پنهان زندان وکیل آباد مشهد مهمترین علت بازداشت مجدد وی ذکر شده است از دیگر موارد اتهامی احمد قابل ، سخنرانی های وی در مشهد، نجف آباد و فریمان و همچنین مصاحبه های ایشان با رسانه های خبری و به چالش کشیدن سیاست های نظام را می توان نام برد....

احمد قابل روشنفکر دینی و از شاگردان برجسته مرحوم آیة الله منتظری برای سومین بار طی دو سال گذشته بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.
به گزارش جرس، این روشنفکر دینی که روز یکشنبه در پی تایید حکم ۲۰ ماه زندان به دادگاه انقلاب مشهد مراجعه کرده بود ، به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.
قابل هم اکنون در بند قرنطینه زندان وکیل آباد مشهد نگهداری می شود.
لازم به ذکر است در ۲۹ آذر ۱۳۸۸ احمد قابل در حالیکه که بعد از مرگ آیت الله حسین‌علی منتظری برای مراسم تشییع او از مشهد به قم سفر می‌کرد ،در بین راه و در شهر نیشابور بازداشت شد. اولین جلسه دادگاه قابل ، در حالیکه او را با پابند و دستبند به جلسه دادگاه آورده بودند، در روز ۲۹ اردیبهشت ۸۹ برگزار شد.
روز ۲۱ خرداد ۱۳۸۹ پس از تحمل حدود ۱۷۰ روز زندان، با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی و با حکم رییس شعبه ۵ دادگاه انقلاب مشهد آزاد شد.
وی در تاریخ ۲۳ شهریور ۸۹ و در پی اظهار نظر در مورد اعدام های خودسرانه ، دسته جمعی و پنهانی در زندان وکیل آباد مشهد، برای دومین بار بازداشت شد.‏
این پژوهشگر دینی و فعال مدنی صبح روز ۲۳ شهریور و پس از مراجعه به شعبه ی بازپرسی ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.
دلیل بازداشت دوم وی بررسی اتهامات جدیدی عنوان شده است که به واسطه فعالیت های پس از بازداشت اول، علیه وی اقامه شده بود. افشای اعدام های پنهان زندان وکیل آباد مشهد مهمترین علت بازداشت مجدد وی ذکر شده است از دیگر موارد اتهامی احمد قابل ، سخنرانی های وی در مشهد، نجف آباد و فریمان و همچنین مصاحبه های ایشان با رسانه های خبری و به چالش کشیدن سیاست های نظام را می توان نام برد.
آقای قابل در دیماه سال ۸۹ مجددا از زندان وکیل آباد آزاد شد و هم اکنون با تایید حکم زندانش برای بار سوم به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com