۱۳۹۰ مرداد ۱۳, پنجشنبه

دادگستری بوشهر: ناجا حق ورود به منازل مردم برای جمع آوري ماهواره را نداردسایت خبری سوک - مديركل دادگستري استان بوشهر گفت: نيروي انتظامي به هيچ عنوان حق ندارد براي جمع آوري ديش هاي ماهواره اي وارد منازل مردم شود.

حيدر بحراني افزود: نيروي انتظامي فقط مي تواند ديش هاي مشهود را آن هم با حفظ احترام به حقوق شهروندي جمع آوري كند.

اين مقام مسئول با بيان اين كه از اين هفته به بعد، ضابطين نيروي انتظامي بايد براي جمع آوري ديش هاي مشهود ابتدا به خانواده ها نسبت به جمع آوري آن ها تذكر بدهند ابراز داشت: پس از اتمام مهلت به سرپرست خانوار، نيروي انتظامي مي تواند ديش هاي مشهود را با حفظ احترام به حقوق شهروندان جمع آوري كند.

 استفاده از ماهواره جرم سنگين نيست/مهلت يك هفته اي به شهروندان

 وي ادامه داد: استفاده از ماهواره جرم بسيار سنگيني نيست كه به خاطر آن بخواهيم اذن ورود به منازل شهروندان صادر كنيم.

بحراني با اشاره به مهلت يك هفته اي به شهروندان استان ابراز داشت: از تاريخ دوازدهم مردادماه سال 90 به خانواده هايي كه ديش ماهواره آنان به طور مشهود در انظار عموم قرار دارد تذكر مي دهيم نسبت به جمع آوري اين ديش ها اقدام كنند.

مديركل دادگستري استان ادامه داد: طبيعي است در صورت عدم همكاري شهروندان نسبت به جمع آوري ديش هاي مشهود، اين ديش ها توسط نيروي انتظامي جمع آوري خواهد شد.

 نيروي انتظامي مجوز برخورد با چه كساني را دارد؟

 بحراني در پاسخ به اعتراض برخي خبرنگاران مبني بر برخورد فراقانوني برخي مأمورين با شهروندان افزود: نيروي انتظامي فقط مي تواند با كساني كه پس از جمع آوري ديش هاي مشهود مجدداً آن ها را همانطور نصب كرده و يا كساني كه در برخورد با مأمورين از خود مقاومت نشان مي دهند در چارچوب قانون برخورد كند.

 شهروندان شكايت كنند

وي در پاسخ به سئوال خبرنگاري كه پرسيده بود چه قوانيني جهت برخورد با مأموريني كه از قانون سرپيچي مي كنند وجود دارد ابراز داشت: براي برخورد با مأمورين متخلف قوانيني وجود دارد و شهرونداني كه حقوقشان توسط نيروي انتظامي ناديده گرفته مي شود مي توانند با مراجعه به مراجع قضايي، نسبت به اعاده حيثيت خود اقدام كرده و شكايت كنند.

 نيروي انتظامي حق ندارد وارد پشت بام مردم شود

 بحراني با بيان اين كه نيروي انتظامي حق ندارد وارد منازل مردم و يا پشت بام آنان شود ابراز داشت: در صورت مشاهده ديش هاي مشهود و رفتن به پشت بام يك منزل، آن ها حق ندارند پشت بام منازل ديگر را مشاهده كرده و نسبت به جمع آوري ديش هاي نامشهود اين شهروندان اقدام كنند.

مديركل دادگستري استان با اشاره به ملي بودن طرح جمع آوري ديش هاي ماهواره اي به خبرنگاران گفت: بر اساس گزارش هاي دريافتي از شهروندان استان، از اين پس قوه قضاييه نظارت بيشتري بر اجراي اين طرح توسط نيروي انتظامي خواهد كرد.

وي در پاسخ به سئوال خبرنگاري كه پرسيده بود چه مدت زمان به خانواده هايي مي دهيد كه ديش هاي مشهود خود را جمع آوري كنند اين فرصت براي خانواده ها را يك ساعت عنوان كرد.

هیچ نظری موجود نیست:

برگردان

Loading...

دوست و یا دشمن گرامی!

سپاس از آمدنت. چنانچه مایل باشی، خوشحال خواهم شد که باز هم بدیدارم بیایی. نشانی ام را در پیِ این نوشته خواهم نوشت تا در صورت تمایل در جای مناسبی نوشته و بخاطر بسپاری:
dughodushab.blogspot.com